Zonguldak - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Zonguldak Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Zonguldak
Türkiye

Zonguldak Türkiye’nin en önemli taş kömürü rezervine sahip şehri. 1850’den beri işletilen taş kömürü ocaklarına sahip şehrin tarihi ise bundan çok daha öncesine dayanıyor. Karadeniz ticaretinin önemli limanlarından biri olan Zonguldak, tarihi ve doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor.

Zonguldak’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 8 KM
İnternet Alan Adı: .tr

Zonguldak'da Gezilecek Yerler

1-Gökgöl Mağarası: Zonguldak’ın muhteşem doğal güzelliklerinden biri. Mağara içindeki birikintilerin oluşturduğu inanılmaz şekiller, farklı renklerdeki aydınlatmalarla bu dünyadan olmayan bir görünüme bürünüyor. İçinde uzun bir yürüyüş yolu bulunan mağaranın içerisinde bir dere bile var. Şehrin merkezine 4km uzaklıkta bulunan mağaraya oldukça kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve fotoğraf için http://www.gokgolmagarasi.com/ ziyaret edebilirsiniz.

2-Çanakçılar Hayvanat Bahçesi: Hayvansever bir işadamının girişimleriyle açılmış olan Çanakçılar Hayvanat Bahçesi muhteşem bahçe düzenlemesi ve serbestçe etrafta gezinen flamingolarıyla dikkat çekiyor. Karabük yolundaki Gökçebey Kasabası’nda bulunan hayvanata bahçesine yolunuz düşerse uğramayı ihmal etmeyin. Giriş bileti de ücretsiz.

3-Halil Paşa Konağı: Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bulunan tarihi konak, müze olarak hizmet veriyor. Zonguldak’ta yapılan kazılarda bulunan, oldukça zengin arkeolojik ve etnografik eserler sergileniyor. Giriş biletinin ücretsiz olduğu müzeye Ereğli’ye yolunuz düşerse uğramadan dönmeyin deriz.

4-Cehennemağzı Mağaraları: Zonguldak’ta çok sayıda bulunan mağaraların en ihtişamlılarından biri. Ereğli şehir merkezine yakın bir konumda olan mağaralar şehrin Roma ve Bizans dönemlerinde aktif olarak kullanılmış. Üç tane mağaranın birleşimden oluşan Cehennemağzı efsanesiyle de oldukça ilgi çekici. Giriş bileti ücreti 5tl olarak belirlenmiş.

Ulaşım

Her yerinden merdiven çıkan bir şehir Zonguldak, her yere yürüyeyim derken kendinizi yormayın.

Şehrin merkezindeki Maden Şehitleri Anıtı’nı ziyaret etmeyi unutmayın.

Zonguldak, Türkiye’nin yeşil şehirlerinden biri. Topraklarının %52’si ormanlarla kaplı.

Zonguldak Mutfağı

Kiren çorbası, kara lahana sarması ve cevizli kömeç şehrin yöresel lezzetlerinden. Çorbanızın yanına mısır ekmeği istemeyi unutmayın. Zonguldak’ın kestanesi de çok meşhur.

Gece Hayatı

Zonguldak’ta gece hayatı çok aktif değildir. Mekanlar genel olarak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin de bulunduğu İncivez Mahallesindeki barlar sokağında bulunuyor.
 

Harita

Zonguldak Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
-5°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR