Tunceli - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Tunceli Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Tunceli
Türkiye

Dağlık bölgelerin ortasına kurulmuş bir şehir olan Tunceli Türkiye’nin en az nüfusa sahip şehirlerinden biri. Erzurum, Malatya gibi büyük illere komşu durumda bulunan Tunceli, kültürüyle ve doğal güzellikleriyle birçok gezginin de yolunun düşmesini istediği yerlerden. Tunceli’ye Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz otobüs biletleriyle gidebilirsiniz.

Hakkındaki tüm önyargıları bir kenara bırakarak gitmenizi düşündüğümüz bir şehir olan Tunceli, keşfedilmeyi hakediyor. Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehberin faydasını görmenizi umar, iyi gezmeler dileriz.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 130 KM
İnternet Alan Adı: .tr

Tunceli'de Gezilecek Yerler

1-Munzur Gözeleri: Tunceli’ye gelip de Munzur’a uğramadan dönmek olmaz. Ovacık ilçesinde bulunan Munzur, halkın kutsal saydığı bir mekan. Dünya standartlarındaki güzelliğiyle Bilet Sepeti olarak sizi oldukça etkileyeceğini düşünüyoruz. Hava merkeze göre değişkenlik gösterebiliyor, özellikle suyu çok soğuk.

2-Eltihatun Camii: Mazgirt’in merkezinde bulunan Eltihatun Camii’nin geçmişi 1200’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Halen işler durumda olan camii şehrin karakteristik havasının önemli taşıyıcılarından.

3-Ferruh Şad Bey Türbesi: Çemişgezek ilçesinde bulunan türbe Anadolu’ya yayılmış Selçuklu Mimarisi’nin tipik örneklerinden. 1551’de yapılan türbe Anadolu’nun  o dönemde yapılan nadide eserlerinden biri.

Gece Hayatı

Tunceli, gece hayatıyla ünlü bir şehir değil.

Tunceli Mutfağı

Mercimekli buğdaylı mahluta çorbasını tatmayı unutmayın.

Ulaşım

Tunceli’ye yolunuz düşerse Türkiye’nin tek komunist belediyesi Ovacık’ı ziyaret edebilirsiniz.

Tunceli’ye malesef bir tek karayoluyla ulaşım sağlanabiliyor.

Şehir Türkiye’nin nüfusunun azlığına rağmen karakteristik bölgelerinden biri durumunda, halkıyla sohbet etmeyi ihmal etmeyin.

Şehir en büyük turizm noktası Munzur Milli Park’ında rafting yapabilirsiniz.

Bilet Sepeti olarak Türkiye’nin en güzel milli parklarından birine ev sahipliği yapan Tunceli’de keyifli bir zaman geçirmenizi dileriz. Tunceli’ye en uygun otobüs biletleri için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Harita

Tunceli Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
7°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR