Sivas - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Sivas Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Sivas
Türkiye

Yüzölçümü sebebiyle Türkiye’nin üç bölgesinden de esintiler taşıyan Sivas, Türkiye’nin kültürel olarak en çok farklılık gösteren şehirlerinden biri. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olması Sivas’ın tarihi önemini de arttırıyor. Yüzölçümü olarak bölgenin en büyük şehri olan Sivas, hem mutfağıyla hem de doğal ve tarihi güzellikleriyle Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen yerlerinden biri.

Sivas’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 23 KM
İnternet Alan Adı: .tr

Sivas'da Gezilecek Yerler

1-Gök Medresesi: Selçukluların 13.yy’da Sivas’a kazandırdıkları mimarisiyle Anadolu’nun en önemli medreselerinden biri. Tüm Türkiye’den Sivas’a gelen ziyaretçilerin de uğrak noktası. İçerisinde Sivas’ın yöresel ürünlerini bulabileceğiniz medrese, özgünlüğüyle dikkat çekiyor. Sivas meydanına yürüme mesafesinde bulunuyor.

2-Şifaiye Medresesi: Sivas’ın dünyanın en eski hastanelerinden birine ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz? 13.yy’da pozitif bilimlerin de öğretildiği medrese Sivas’ın önemli tarihi noktalarından biri. Medresenin avlusunda oturup çay kahve keyfi yapabilirsiniz. Hemen yakınlarında bulunan Çifte Minareli Medrese’ye, Bürüciye Medresesi’ne ve tarihi Valilik Binası’na uğramayı unutmayın.

3-Gökpınar Gölü: Sivas’ın merkezine oldukça uzak olan Gökpınar Gölü, berraklığıyla ve yeşil temiz havasıyla dikkat çekiyor. Sivas’ın güneyinde Gürün ilçesine bağlı olan gölde Bilet Sepeti olarak sualtı dalışı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Akvaryum berraklığındaki suda kendinizi balık gibi hissedebilirsiniz ☺ Gölün etrafındaki restoranlarda balık yiyebilir, etrafındaki geniş yeşillikte piknik yapabilirsiniz.

4-Çifte Minareli Medrese: Sivas’ın tam merkezinde bulunan bir Selçuklu dönemi şaheseri. 13.yy’dan beri ayakta duran medresenin içinde çay kahve içebileceğiniz, Sivas halkının da uğrak noktası olan birçok kafe var. Sivas Meydanı’nın hemen yanında bulunan Çifte Minareli Medrese şehrin önemli simgelerinden biri.

Ulaşım

Sivas, Anadolu’daki tren yollarının en önemli merkezlerinden biri. Sivas’tan tren yolu bulunan hemen her yere bilet bulabilirsiniz.

Sivas Mutfağı

Sivas katmeri ve kesme aşı şehrin önemli yöresel lezzetlerinden, bulursanız kaçırmayın deriz.

Gece Hayatı

Sivas’ta gece hayatı pek çeşitli değil. Genellikle türkü barlar ve meyhanelerden oluşuyor.

Sivas Pratik Bilgiler

Sivas’ın birçok tarihi noktası merkezin etrafına yayılmış durumda erken başladığınız bir gün içerisinde çoğu yeri gezebilirsiniz.

Madımak Oteli müze olarak hizmet veriyor, şehir merkezinden yürüme mesafesinde.

Sivas Kangal Köpeği tüm dünyaca bilinen bir tür, fırsatınız varsa esnafa sorarak yetiştirildiği yerleri bulabilirsiniz.
 

Sivas tarihi olarak Anadolu’nun her zaman önemini korumuş ve her zaman üretmiş şehirlerinden biri. Benzersiz tarihi çekim noktalarıyla da ziyaretçilerini memnun bırakacağını düşünüyoruz. Sivas’a en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Harita

Sivas Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
-6°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR