Ordu Uçak Bileti

Ordu

Ordu

Türkiye

Ordu, doğusunda Giresun’la, batısında Samsun ile komşu bir Doğu Karadeniz şehri. Bir milyona yaklaşan nüfusuya bölgenin gelişen şehirlerinden biri olan Ordu, Türkiye’nin yıllık fındık üretiminin yarısından fazlasını karşılıyor. Kıyı şeridinde birçok koy ve plaj barındıran Ordu, doğasıyla ve tarihiyle dikkat çekiyor.

Ordu’ya uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Ordu'da Gezilecek Yerler

 

1-Boztepe:  Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan Boztepe, Ordu’nun en çok ilgi çeken yerlerinden biri. Tüm Türkiye’den turistler tarafından, keyifli bir teleferik yolculuğundan sonra efsane Ordu ve Karadeniz manzarasını görmek için ziyaret ediliyor. Manzara eşliğinde yemek yiyebileceğiniz restaurantlar ve kafelerle dolu olan Boztepe, bölgenin en keyifli tepelerinden biri. Gidiş-dönüş bileti 10tl olan teleferiği kullanarak Boztepe’ye çıkmanızı Bilet Sepeti olarak tavsiye ediyoruz.

2-Yason Kilisesi: Ordu’ya 35km uzaklıkta bulunan kilise, Ordu’nun saklı kalmış hazinelerinden biri. Yason Burnu’nu da gezebileceğiniz yerde muhteşem bir Karadeniz manzarası bulunuyor. Yazın bisiklet ve uçurtma şenlikleri düzenleniyor, yolunuz düşerse kaçırmayın deriz.

3-Paşaoğlu Konağı: Ordu’nun merkezinde, Selimiye mahallesinde bulunan konak Ordu’daki sivil mimarinin en güzel örneklerinden biri. Konak aynı zamanda etnografik bir müze olarak da kullanıyor. İçinde dinlenebileceğiniz güzel bir bahçe de var.

4-Yoroz Kent Ormanı: Ordu’nun en yüksek dağlarından birine çıkıp inanılmaz bir yayla manzarasıyla baş başa kalmak istemez misiniz? Sıra sıra dağ manzarası karşısında oturabileceğiniz alanlarıyla Yoroz ziyaretçilerine özel bir deneyim sunuyor. Etrafta güvenilir bir büfe olmadığından yanınıza yiyeceğinizi alıp gitmenizi tavsiye ettiğimiz Yoroz’da keyifli bir zaman geçireceğinizi düşünüyoruz.

Ulaşım

 

Ordu bisikletle ulaşıma oldukça uygun bir şehir, her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ordu Mutfağı

 

Ordu’nun hemen her yerinde bulunan ezme sucukla hazırlanan tostları yemenizi tavsiye ediyoruz. Ordu, hamsili pilavı, su böreği, petek balı ve özellikle fasulye turşularıyla ünlü. Birkaç tane tereyağlı pide yemeden de dönmeyin.

Ufuk gazozu Ordu’nun yerel simgelerinden biri, deneyebilirsiniz.

Ordu’da fındığın her türlü ürününün en kalitelilerini bulabilirsiniz, sevdiklerinize götürmeyi unutmayın.

Gece Hayatı

 

Ordu gece hayatıyla ünlü bir şehir değil.

 

Ordu hakkında bir turistin hazırladığı video oldukça güzel hazırlanmış bir göz atmanız iyi olabilir. https://www.youtube.com/watch?v=2ZpPItBJEiA&feature=share

Ordu, doğal ve tarihi güzellikleriyle bölgenin kendine has şehirlerinden biri. Keşfedilmeyi hak ettiğini düşündüğümüz Ordu, mutfağıyla da oldukça değerli. Ordu’ya en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler dileriz.

Paz
20,71°
Pzt
18,88°
Ordu
25 Haz Sal, Güneşli
20,63°
Çrş
20,81°
Prş
19,6°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery