Kastamonu - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Kastamonu Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Kastamonu
Türkiye

Batısında Karabük ve Bartın’la, doğusunda Sinop’la komşu olan şehir yüzölçümü olarak Orta Karadeniz’in en büyük şehri. Kastamonu’nun tarihi milattan önceki on bin yıllara kadar uzanıyor. Uzun yıllar boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapan şehir tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.

Kastamonu’ya uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 9 KM
İnternet Alan Adı: .tr

Kastamonu'da Gezilecek Yerler

1-Kastamonu Saat Kulesi: Nerdeyse kuşbakışı olarak Kastamonu’yu tamamen görebileceğiniz bir yer. Merdivenlerle yukarı çıkabildiğiniz kulede manzara eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Tam karşısında Kastamonu Kalesi’ni de görebileceğiniz kulenin oldukça ilginç bir hikayesi de var. Kastamonu halkının da uğrak yeri olan kule gitmeden dönülmemesi gereken yerlerden biri.

2-Küre Dağları Milli Parkı: İçinde muhteşem güzellikler barındıran, Türkiye’nin dünya standartındaki milli parklarından biri. Bartın ve Kastamonu arasında kalan park nesli tehlike altındaki birçok bitkiye ev sahipliği yapıyor. Park hakkında daha fazla bilgi almak için burayı(http://www.kdmp.gov.tr/) tıklayabilirsiniz.

3-Kastamonu Kalesi:  Kastamonu’nun simgesi olan kale 12. yy’dan beri iyi korunmuş bir halde. Yeşil Kastamonu’nun tümünü görebileceğiniz bir seviyede olan kale merkezden yürüme mesafesinde. Giriş ücretsiz.

4-Valla Kanyonu: Seyirlik terasıyla yükseklik korkusuna bire bir olan yer işte burası. Kendinizi muhteşem bir yeşilliğin ve tarifsiz bir manzaranın içinde bulacaksınız. Küre Dağları Milli Park’ı içerisinde bulunuyor ve oldukça uzun bir merdivene sahip.

Ulaşım

THY’nin her gün karşılıklı uçuşlarıyla beraber şehrin ziyaretçileri son senelerde oldukça artış gösterdi.

Etrafı ormanlarla çevrili bir şehir, içinden geçen Karaçomak deresi şehre güzel bir hava katıyor.

Kastamonu Mutfağı

Kastamonu’da etli ekmek yemek lazım. Ancak Konya’nın etli ekmeği ile karıştırmayın, Kastamonu etli ekmeği çok daha farklı. Şehrin pastırması da ünlü.

Gece Hayatı

Kastamonu’nun aktif bir gece hayatı yok, bazı otellerde düzenlenen fasıl gecelerinin dışında akşam eğlencesi bulmak oldukça zor.

Kastamonu, Türkiye’nin başka şehirlerine en çok göç vermiş şehirlerinden biri.  TÜİK verilerine göre Kastamonuluların sadece %30’u memleketinde yaşıyor.

Doğal güzellikleriyle öne çıkan Kastamonu’da keyifli zaman geçirmenizi dileriz. Kastamonu’ya en uygun uçak bileti ve otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Harita

Kastamonu Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
17°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR