Kahramanmaraş - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Kahramanmaraş Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Kahramanmaraş
Türkiye

Türkiye’nin güneyindeki bölgeleri birbirine bağlayan bir konumda olan Kahramanmaraş’ın tarihi Hititler dönemine kadar uzanıyor. Bölgeler arasında bir köprü konumunda olması ve artan yatırımlarla beraber Maraş bölgenin önemli sanayi merkezlerinden biri durumunda. Bunun dışında Maraş, tarihi ve mutfağıyla da dikkat çekiyor. Maraş’ın çekim noktaları genellikle merkeze yayılmış durumda, hemen hepsini bir gün içerisinde gezebilirsiniz.

Maraş’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 7 KM
İnternet Alan Adı: .tr

Kahramanmaraş'da Gezilecek Yerler

1-Kahramanmaraş Kalesi: Şehre hakim bir durumda ve merkeze de oldukça yakın olan kaleyi gezmeden Maraş’tan ayrılmak olmaz. Tarihi iki bin yıl öncesine kadar giden kalenin içinde keyifle oturabileceğiniz çay bahçeleri ve park var. Maraş Kalesi ayrıca Maraş’ın tarihiyle alakalı gezebileceğiniz bir müzeye de ev sahipliği yapıyor.

2-Kahramanmaraş Müzesi: Girişi ücretsiz olan müze şehrin merkezinde konumlanmış durumda. Maraş’ın ünlü fil iskeletinin sergilendiği yer de burası. Maraş’ın ev sahipliği yaptığı eski medeniyetlere dair birçok eser daha barındıran müze küçük olmasına rağmen çok iyi düzenlenmiş.

3-Ulu Camii: 15.yy’ın sonlarından kalan camii oldukça iyi korunmuş ve kendine has mimarisiyle dikkat çekiyor. Maraş’ın tam merkezinde bulunan cami bahçesi halkın da uğrak noktası.

Ulaşım

Şehir içi toplu taşıma 06:00 ve 23:00 saatleri arasında Kahramankart ile sağlanıyor. Kartı hemen her büfeden temin edebilirsiniz.

Kahramanmaraş Mutfağı

Maraş kıtır kıtır doğranarak yapılan tarhanasıyla ve dünyaca ünlü kıvamlı dondurmasıyla ünlü. Maraş dondurmalarını yolculuk için özel ambalajlara sardırıp, uzaktaki sevdiklerinize götürebilirsiniz. Maraş köftesini ve enfes acem pilavını da unutmayalım.

Gece Hayatı

Maraş’ta gece hayatı çoğunlukla merkezde meyhanelerden oluşuyor.

Kahramanmaraş Pratik Bilgiler

Sanılanın aksine Maraş’ın büyük bölümünde Akdeniz iklimi etkili. Çoğunlukla rüzgarlı.

En işlek caddelerinden Trabzon Caddesi’nde Maraş’ın en meşhur dondurmacıları bulunuyor.

Kahramanmaraş tarihiyle ve enfes mutfağıyla ünü Türkiye’nin her yerine yayılmış bir şehir. Kahramanmaraş’a en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler dileriz.

Harita

Kahramanmaraş Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
-5°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR