Gaziantep - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Gaziantep Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Gaziantep
Türkiye

Gaziantep Türkiye'nin güneyinin en eski yerleşim bölgelerinden biri. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve kültür başkenti özelliğini hala koruyan bir şehir. Bilet Sepeti olarak şehrin şimdiki büyüklüğünün de sizi şaşırtacağını düşünüyoruz.

Gaziantep mutfağı UNESCO tarafından koruma altına altında. Enfes lezzetler, muhteşem bir tarihi mirasla birleşince Antep'i Türkiye'nin en özel şehirlerinden biri yapıyor. Gaziantep'e  otobüs biletinizi veya uçak biletinizi almadan önce rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Gaziantep hakkında Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehberin faydasını görmenizi umuyoruz.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 6 km
İnternet Alan Adı: .tr

Gaziantep'de Gezilecek Yerler

1- Zeugma Mozaik Müzesi: Dünyaca ünlü ve Türkiye'nin iftihar ettiği bir tarih cenneti. Türkiye'nin yüzyıllar boyunca ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin eserlerini bu kadar yakından görmek tarifi zor bir duygu. Müze kartınız yoksa giriş biletinin fiyatı 15 TL. Gaziantep'le özdeşleşmiş Çingene Kızı'nı da müzede görebilirsiniz.

2- Rum Kalesi: Fırat'ın temiz havasını soluya soluya varacağınız muhteşem bir tarihi merkez. Türkiye'nin en sakin ve en güzel manzarasına sahip yerlerinden biri. Etrafında Fırat'a özgü şabut balığını ve Antep'in haşhaşlı kebabını yapan yerler var. Şapkanızı yanınıza almayı unutmayın baharda bile çok sıcak olabiliyor.

3- Emine Göğüş Mutfak Müzesi: Giriş bileti ücreti çok ucuz olan müze ziyaretçilerine Antep'in yemek kültürü hakkında başka yerde bulamayacağınz türden bilgiler veriyor. Müzede adını bile daha önce duymadığınız yemeklerin tariflerini bulabilirsiniz. Müze, aç halde girip, bünyeye işkence çektirmek için birebir.

4- Elmacı Pazarı: Salçadan sumağa, fıstıktan pul bibere Antep'in kendine özgü ürünlerinin en iyilerini bulabileceğiniz yer. İstanbul'un Mısır Çarşısı'nı düşünün, onu Antepleştirin, işte Elmacı Pazarı. Yanınızda boş bir bavulla gitmenizi tavsiye ederiz. İçinde harika kokular var.

5- Gaziantep Kalesi: Gaziantep'in ihtişamlı anıtı olan kaleden şehri yukardan izleyebilir, Kurtuluş Savaşı'nda halkın kahramanlıklarını öğrenebilirsiniz. Yukarı çıkmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Kalenin etrafında Gaziantep'e has ürünleri satan birçok dükkan var. Giriş ücretsiz.

Gaziantep Mutfağı

Baklava! İnanılmaz baklavalar var. Tatmadan bilinmez denir ya işte tam o. Ayrılırken sevdiklerinize de almayı unutmayın, çok mutlu edersiniz.

Antep'in meze kültürü enfes. Masanıza her birini söylemeyi unutmayın.

Gece Hayatı

Gece hayatı Gaziantep'te fazla aktif değil, ancak zaman gece zaman geçirebileceğiniz birkaç yer mevcut.

Gaziantep Pratik Bilgiler

Harika bir el sanatı kültürü var.

Önemli tarihi hanlar birbirine yakın, yürüyerek gezip alışveriş, sohbet edebilirsiniz.

Bilet Sepeti ailesi olarak lezzetin ve tarihin buluştuğu, enfes şehir Gaziantep'te güzel zaman geçirmenizi dileriz. En uygun uçak biletleri ve otobüs biletleri için sitemiz biletsepeti.com'u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Harita

Gaziantep Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
13°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR