Elazığ - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Elazığ Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Elazığ
Türkiye

Cumhuriyet tarihinde yapılan büyük yatırımlarla ekonomik olarak büyük gelişme göstermiş, Doğu Anadolu’nun önemli şehirlerinden biri Elazığ. Güneydoğu Bölgesi’ne bir köprü konumunda bulunan Elazığ, Diyarbakır’a da komşu. Keban Barajı’yla beraber çehresi ve iklimi zaman içerisinde oldukça değişen Elazığ turizm açısından da değerli bir şehir.

Elazığ’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atmanızı umar, iyi gezmeler dileriz.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 13 KM
İnternet Alan Adı: .tr

Elazığ'da Gezilecek Yerler

1-Harput Kalesi: Elazığ’ın sembolü olan Harput Kalesi’nin tarihi Doğu Anadolu kaleleriyle ilmek ilmek örmüş Urartulara kadar dayanıyor. Süt Kalesi olarak da anılan Harput Kalesi ihtişamı ve mimarisiyle benzerlerinden ayrılıyor. Merkezden kalkan toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabileceğiniz kaleden tüm Elazığ’ı izleyebilir, piknik yapabilirsiniz. Bilet Sepeti olarak kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

2-Hazar Gölü: Deniz gibi uçsuz bucaksız görüntüsüyle hemen yanında piknik yapabileceğiniz, sevdiklerinizle manzaraya karşı çay kahve içebileceğiniz bir göl. Yaz aylarında daha canlı olan göl etrafında bir çok restaurant da var.

3-Keban Barajı: Atatürk Baraj’ından sonra Türkiye’nin ikinci en büyük yapay gölü olan baraj, Elazığ’ın ev sahipliği yaptığı bir mühendislik şaheseri. Gölün etrafında irili ufaklı birçok köy bölge ziyaretçilerine son derece misafirperver davranıyor. Balık üretimi de yapılan barajın yanındaki restaurantlarda enfes tazelikte balıkları tadabilirsiniz.

Ulaşım

Şehrin kışları ayazlı ve karlı, yazları genelde sıcak ve kurak geçiyor.

Elazığ’ın en ünlü caddesi Gazi Caddesi’nden şehrin merkezi her yerini gezebilirsiniz.

Elazığ Mutfağı

Elazığ yer sofralarıyla ünlü. Yer sofrasında içli köfte, taş ekmeği ve harput köftesi yemenizi tavsiye ediyoruz. Sevdiklerinize Elazığ’dan orcik götürmeyi unutmayın.

Kuzu etinin tadı Elazığ’da bambaşka.

Gece Hayatı

Elazığ gece hayatı çok aktif değil, merkezde toplanmış durumda.

Elazığ Pratik Bilgiler

Türkiye’nin hemen her yerinde oynanan çayda çıra, Elazığ’ın yöresel halk oyunu.

Elazığ’a gitmeden, Bilet Sepeti olarak Elazığ’ın ünlü türkülerine bir göz atın deriz, şehir hakkında oldukça iyi bir fikir veriyorlar.

Bilet Sepeti oarak Doğu Anadolu’nun en güzel şehirlerinden Elazığ’da keyifli zaman geçirebileceğinizi düşünüyoruz. Elazığ’a en uygun uçak biletleri ve otobüs biletleri için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Harita

Elazığ Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
0°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR