Çorum Uçak Bileti

Çorum

Çorum

Türkiye

Facebook'ta Paylaş

Twitter'da Paylaş

 

Çorum Orta Karadeniz’in  bin yıllar öncesine dayanan tarihiyle öne çıkan şehri. Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan bir köprü konumunda olması Çorum’un kültüründe ve tarihinde oldukça büyük bir etkisi var. Çorum, Sinop ve Yozgat gibi kültürel olarak oldukça farklı iki şehre komşu.

Çorum’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atmanızı umar, iyi gezmeler dileriz.

 

Çorum'da Gezilecek Yerler

 

1-Hattuşaş Antik Kenti: Çorum’un dünyaca ünlü antik kenti Hattuşaş’ın tarihi üç bin yıl öncesine kadar uzanıyor. Hititler’in gün yüzüne çıkarılmış en büyük başkenti olan Hattuşaş tam olarak bir tarih cenneti. Oldukça büyük olan kent çok iyi derecede korunmuş durumda ve içerisinde özel aracınızla hareket edebiliyorsunuz. Bilet Sepeti olarak ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Giriş bileti 8tl olarak belirlenmiş.

2-Boğazkale Müzesi: Bölgenin en düzenli müzelerinden biri olan Boğazkale’de Hattuşaş’tan çıkarılan eserler sergileniyor. Şehir merkezinden uzakta olmasına rağmen Hattuşaş’a yakın bir konumda, Hattuşaş’tan dönerken uğrayabilirsiniz. Giriş biletini 8tl’ye edinebilirsiniz.

3-Çorum Müzesi: Çorum’un merkezinde arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği müze oldukça modern bir şekilde hizmet veriyor. Dünya’nın ilk yazılı antlaşmasına ev sahipliği yapan müze Çorum’da görmeden dönülmemesi gereken yerlerden biri. İçinde sanal bir at arabasıyla antik bir Hitit şehrinde gezebileceğiniz bir sistem de var ☺. Giriş biletini 8tl’ye edinebilirsiniz.

4-Alacahöyük: Eski Hitit krallarının mezarlarının bulunduğu Alacahöyük, Türkiye’nin en eski arkeolojik kazılarının yapıldığı yerlerden biri. Özel aracınızla ulaşabileceğiniz Alacahöyük oldukça büyük bir alanı kaplıyor ve içerisinde gezebileceğiniz bir müze de mevcut.

Gece Hayatı

 

Çorum aktif gece hayatı olan bir şehir değil.

Çorum Mutfağı

 

İskilip, Çorum’un en eski ve yemek kültürü en çeşitli ilçelerinden biri. İskilip dolması ve pilavı oldukça ünlü, yolunuz düşerse tatmanızı tavsiye ederiz. Leblebi. Çorum’un leblebisi çok meşhur ve hemen her yerde satılıyor. Sevdiklerinize almayı unutmayın.

Çorum Pratik Bilgiler

 

Çorum halkı alışverişlerini haftada dört gün olmak üzere kurulan halk pazarlarından yapıyor, rastlarsanız uğramayı ihmal etmeyin.

Çorum Anadolu’nun en temiz tutulan şehirlerinden biri ve esnafı oldukça yardımsever.

Hitit uygarlığının en önemli merkezlerinden olan Çorum, aslında tüm dünyaca bilinen bir yer.

 

Tarihi geçmişiyle bölgenin en önde gelen şehirlerinden biri olan Çorum’da keyifli bir zaman geçireceğinizi düşünüyoruz. Çorum’a en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Cmt
27,23°
Çorum
21 Tem Paz, Güneşli
20,7°
Pzt
22,26°
Sal
22,54°
Çrş
21,28°
Prş
20,36°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery