Yalova - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Yalova Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Yalova
Türkiye

Marmara Denizi’nin hemen batısında bulunan bir deniz şehri Yalova. İzmit ve Bursa’ya komşu durumundaki Yalova’ya İstanbul’dan deniz yoluyla da ulaşım sağlanabiliyor. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en küçük ili olan Yalova’nın büyük bir kısmı denizle çevrili. Yalova doğal güzellikleri ve yaz tatili olanaklarıyla dikkat çeken bir şehir.

Yalova’ya uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

Para Birimi: Türk Lirası
Resmi Dil: Türkçe
Telefon Kodu: +90
Havaalanı Uzaklık: 64 KM
İnternet Alan Adı: .tr

Yalova'da Gezilecek Yerler

1-Yalova Kent Ormanı: Giriş ücretsin olan kent ormanı şelaleriyle, asma köprüsü ve nadir ağaçlarıyla Yalovalıların gurur duyduğu yerlerden biri. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda olan park, düzenli yürüyüş parkuruyla ziyaretçilerine muhteşem bir doğa gezisi sunuyor.

2-Yürüyen Köşk: Yalova halkının da uğrak yeri olan köşk Atatürk’ün Yalova anılarına ev sahipliği yapıyor. İlginç hikayesi, enfes bahçesi ve denize yakınlığıyla Yalova da görmeden dönülmemesi gereken yerlerden biri. İskelesinde denizin içlerine doğru yürebileceğiniz bir yapısı olan köşk oldukça iyi korunmuş durumda.

3-Termal Kaplıcaları: Yalova’nın ünlü kaplıcaları Türkiye’nin her yerinden sağlık yada tatil amaçlı gelen turistlerle dolu. Kaplıcalar, Yalova merkezine 12 km uzaklıkta Termal ilçesinde bulunuyor. Osmanlı padişahlarının ve Atatürk’ün de sık sık gittiği kaplıcalarda tarihi bir havayı da yakalamak mümkün.

Ulaşım

İstanbul Pendik’ten deniz otobüsüyle 40 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yalova küçük ve merkezine sıkışmış bir şehir. Yine de zaman geçirmesi oldukça keyifli.

Yazları oldukça kalabalıklaşan şehir, yaz ayları dışında oldukça sakin bir yer.

Yalova Mutfağı

Yalova’nın lezzetleri arasında Yalova köftesi ve mısır unundan yapılan papare çorbası var.

Gece Hayatı

Yalova’da gece hayatı oldukça aktif. Özellikle yaz aylarında eğlenebileceğiniz gece kulüpler ve farklı tarzda müzik yapan barlar var. Denize karşı sevdiklerinizle oturabileceğiniz gecenin geç saatlerine kadar açık birçok meyhane ve kafe de mevcut.

Yalova Pratik Bilgiler

Yalova’nın kaplıcalarının şifa dağıttığı söylenir, vaktiniz varsa birkaç gün kalabilirsiniz.

Yalova, kaplıcalarıyla ve sahil boyunca sıralanmış evleriyle Türkiye’nin kendine has şehirlerinden biri. Yalova’ya en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Harita

Yalova Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
5°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR