Vancouver - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Vancouver Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Vancouver
Kanada

Batı Kanada’nın en büyük şehri olan Vancouver’ın modern tarihi, ünlü “Altına Hücum” dönemiyle başlıyor. Vancouver, o dönemlerden bu yana sürekli olarak gelişmesini sürdürmüş bir şehir. Oldukça kalabalık ve şehirleşmiş olmasına rağmen Vancouver’da her zaman doğayla iç içe halde olacağınızı garanti ediyoruz.

Kanada’nın birçok bölgesinde olduğu gibi çok-kültürlü bir şehir. Birçok farklı dilin konuşulduğu, birçok etnik semtin bulunduğu Vancouver’da dolaşmak, birçok kültürü tanımak için tek başına yeterli olabilir ☺. Vancouver, aynı zamanda Kanada’nın en önemli sanat şehirlerinden biri. Şehir merkezi dışında bile birçok farklı sanat galerisine rastlayabilirsiniz, Bilet Sepeti olarak keyifli gezmeler dileriz ☺

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: Fransızca
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 21 KM
İnternet Alan Adı: .ca

Vancouver'de Gezilecek Yerler

Vancouver Sanat Galerisi (Vancouver Art Gallery): Batı Kanada’nın sanat merkezi olan Vancouver, dünyada da modern sanatın kalbinin attığı yerlerden biri. Ünlü Kanada Yedilisinin eserlerini kalıcı koleksiyonda gezebilir, geçici koleksiyonlar kısmında çağdaş sanatçıların eserlerini inceleyebilirsiniz. Müze şehrin hemen merkezinde, etrafındaki birçok sanat merkezinin ortasında bulunuyor.

Açık olduğu saatler: Her gün 10:00-17:00, Salı: 10:00-21:00 Giriş: Ücretli Adres: 750 Hornby Street, Vancouver Website: http://www.vanartgallery.bc.ca/

Stanley Parkı ve Vancouver Akvaryumu (Stanley Park and Vancouver Aquarium): Vancouver’ı kuzey ve güney olarak ayıran ünlü yarımadaya yerleşmiş Stanley Park’ı şehrin görülmesi gereken yerlerinden biri. Kuzeye doğru ünlü Lions Gate Köprüsü’nü görebileceğiniz park oldukça büyük. Parkın içinde bulunan Vancouver Akvaryum’u dünyanın en güzel ve büyük akvaryumlarından biri olarak biliniyor. Okyanus yaşamına dair her şeyi canlı olarak görebileceğiniz akvaryumda, haftasonları dalgıçlar eşliğinde gerçekleşen canlı şovlara katılabilirsiniz. Gitmeden önce websitesinden takvim hakkında bilgi almanızı öneriyoruz.

Açık olduğu saatler: Her gün 09:30-18:00 Giriş: Ücretli Adres: Vancouver Aquarium, Vancouver Website: http://www.vanaqua.org/

Grouse Dağı (Grouse Mountain): Şehrin hemen yerinden görülebilen Grouse Dağı, Vancouver’ın kayak ve doğa etkinlikleri merkezi olarak biliniyor. Doğa etkinliklerinin içerisinde sadece dağ yürüyüşü değil, zipline, dağ bisikleti ve paraşüt de var ☺. Dünyanın üstüne çıkılabilen, cam duvarlı Eye of the Wind rüzgar tribünü de muhteşem manzarasıyla dağa oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Açık olduğu saatler: Her gün 09:00-22:00 Giriş: Ücretsiz(Eye of the Wind ve etkinlikler hariç) Adres: Grouse Mountain Skyride & Ski Resort, 6400 Nancy Greene Way, North Vancouver Website: http://www.grousemountain.com/

Gastown Bölgesi (Gastown District): Şehrin ünlü kafelerinin ve barlarının bulunduğu Gastown ziyaretçi olarak günün yorgunluğunu atıp, yerlilerle güzel bir ortamda sohbet edebileceğiniz bir yer. Şehrin hipster bölgesi olarak da anılıyor. Bölgede aynı zamanda birçok hediyelik eşya dükkanı ve gurme yemek dükkanı bulunuyor.

Açık olduğu saatler: 24 saat Giriş: Ücretsiz Adres: Gastown, Vancouver Website: http://gastown.org/

Antropoloji Müzesi (MOA): British Columbia Üniversitesi’nin kampüsünde yer alan müze mimarisiyle Kanada’nın en çarpıcı modern yapılarından biri. Müzenin cam duvarları içinden muhteşem bir okyanus manzarasının da keyfini çıkartabilirsiniz. İnsanlık tarihinin hemen her döneminden bir ana rastlayabileceğiniz müze 10 bin’den fazla esere ev sahipliği yapıyor.

Açık olduğu saatler: Çarşamba’dan Pazartesi’ye 10:00-17:00 Salı 10:00-21:00 Giriş: Ücretli Adres: 6393 Northwest Marine Drive, Vancouver Website: http://www.moa.ubc.ca/

Ulaşım

Vancouver’da ulaşım ağı şehrin her yerine sistemli olarak yayılmış durumda ama ilk kez gelen bir ziyaretçiye karışık görünebilir. Aklınız karıştığında çoğu istasyonda bulunan görevlilere soru sormaktan çekinmeyin deriz. Hemen her toplu taşıma aracında geçen biletlerden, eğer ziyaret süreniz uzunsa, 10 günlük almanız ödeyeceğiniz ücreti oldukça düşürüyor. Bunun dışında ziyaretiniz daha uzun sürecekse, Compass adı verilen her yerde geçen bilete başta kart ücreti ödeyip, daha sonra istasyonlarda doldurarak kullanabilirsiniz.

Şehir merkezinden taksi bulmak oldukça kolay ve taksiciler ziyaretçilere karşı yardımseverler. Ancak, taksilerin açılış ücretinin pahalı olduğunu ekleyelim.

Gece Hayatı

Multi-kültürel bir şehir olan Vancouver’da gece hayatı da oldukça çeşitli. Gastown, Yaletown semtlerinde birçok farklı müzik türünde canlı müzik yapan mekanlar var. http://www.straight.com/ sitesinden, Vancouver’ın gece hayatına dair haftalık güncel bilgi

Vancouver Mutfağı

Deniz mahsullerinin etkisinin oldukça fazla olduğu bir mutfağa sahip olan Vancouver’da, yemek seçme işi bile keyifli ☺. Yemek arabalarıyla ünlü şehirde, sosisliden dönere kadar, birçok yemeği dışarıda da yiyebilirsiniz.

Alışveriş

Vancouver, çevreye zarar vermeyen tüketim alışkanlığına sahip bir şehir. Tekstil ürünlerinin, modern sanatla birleştiren birçok butik dükkan bulabileceğiniz şehirde alışveriş yapmak oldukça zevkli.  Yaletown ve Commercial Drive bölgeleri şehrin en önemli alışveriş noktaları olarak öne çıkıyor.

Harita

Vancouver Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
3°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR