Taipei - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Taipei Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Taipei
Tayvan

Taipei: Yüzyıllar boyunca Çin’in egemenliğinde bulunan bir takım ada olan Tayvan’ın yönetim merkezi olan Taipei, bölgenin en önemli ekonomi, sanat ve turizm merkezlerinden biri. Taipei’nin nüfusu, Çin’in diğer merkezlerine göre oldukça az olsa da adanın en kalabalık nüfuslu ve en yoğun şehri. Japon, Çin ve Avrupa kültüründen izler bulabileceğiniz özel bir yer olan Taipei, Çin’in en çok turist çeken şehirlerinden biri.

Bilet Sepeti olarak, Taipei’nin gökdelenlerle dolu şehir manzarasının sizi korkutmasına izin vermemenizi tavsiye ediyoruz. Şehrin içine girdiğinizde sizi hemen saracak olan yemek kokularını ve benzersiz sokak kültürünü çok seveceğinizi düşünüyoruz, keyifli gezmeler dileriz ☺

Para Birimi: Euro
Resmi Dil: İtalyanca
Telefon Kodu: +39
Havaalanı Uzaklık: 38 KM
İnternet Alan Adı: .it

Taipei'de Gezilecek Yerler

Chiand Kai-Shek Anıt Salonu (Chiang Kai-Shek Memorial Hall): Taipei’nin ünlü lideri adına yapılmış olan anıt etrafındaki bahçeleri ve ulusal tiyatro, ulusal opera binası gibi yapılarla bir bütün halinde gezilmesi gereken bir yer. Anıtı koruyan askerlerin nöbet değiştirme ritüellerini izlemek oldukça keyifli. Mimari olarak da dikkat çeken yapıya şehir merkezinden metroyla kısa bir süre içinde ulaşabilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Her gün 09:00-18:00 arası Giriş: Ücretsiz Adres: 21, Zhongshan South Road, Taipei Website: http://www.cksmh.gov.tw/eng/index.php

Taipei 101: 2004 yılına kadar dünyanın en uzun kulesi ünvanını koruyan Taipei 101, 101 katının her birinde ziyaretçilerine eğlence ve alışveriş imkanı sunuyor. Sağlık kulüplerinde sinemalara, butik modacılardan barlar ve restaurantlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Dünyanın en hızlı asansörüne sahip olan Taipei 101’in tepesinden nefis bir yemek eşliğinde efsanevi bir şehir manzarasının da keyfini çıkartabilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Her gün 10:00-22:00 arası Giriş: Ücretsiz (en üst kısmı hariç) Adres: 45 ShihFu Road, Hsin Yi District, Taipei Website: http://www.taipei-101.com.tw/en/index.aspx (girişte yüksek sesle müzik çalıyor dikkat)

Longshan Tapınağı (Longshan Temple): Şehrin kalbinde bir Taocu tapınağı. Ejderhalar, tütsüler ve atmosferiyle şehrin yerlileri tarafından sık sık ziyaret edilen tapınak, Taipei ziyaretçilerinin de kaçırmaması gereken bir yer. Taipei’ye kadar gelmişken Bilet Sepeti olarak birçok savaşı ve  restarasyonu atlatan tapınağın gizemli havasını solumak lazım diye düşünüyoruz ☺

Açık olduğu saatler: Her gün 06:00-22:20 arası Giriş: Ücretsiz Adres: 211 Guangzhou Street, Taipei Website: http://www.lungshan.org.tw/en/index.php

Ulusal Saray Müzesi (National Palace Museum): Taipei’nin biraz dışında, yemyeşil tepelerin üstüne kurulmuş olan Ulusal Saray Müzesi, barındırdığı 650 binin üstünde eserle dünyanın en büyük koleksiyonuna sahip müzelerinden biri. Mimarisine hayran kalacağınızı düşündüğümüz müzeyi Taipei turunuza sıkıştırmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Açık olduğu saatler: Her gün 08:20-18:00 arası Giriş: Ücretli Adres: 221 Chih-shan Road, Section 2, Shih-lin Website: http://www.npm.gov.tw/en/home.htm

Ulaşım

Taipei’de ulaşım sadece otobüs ve metroyla sağlanmasına rağmen, oldukça verimli çalışıyor. Bölgelerin İngilizce tabelalarını da rahatlıkla okuyabileceğiniz, karmaşık bir sistemi olmayan metroyu kullanmak eğlenceli bile denebilir ☺. En fazla beş günlük olmak üzere alabileceğiniz, otobüslerde de geçen biletlerle oldukça ucuza yolculuk yapabilirsiniz.

Taipei Mutfağı

Taipei mutfağı deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu menülerden oluşuyor. Hiç beklemediğiniz yerlerde karşılaşabileceğiniz, şehre yayılmış 20’den fazla yemek sokağıyla bir gurme cenneti.  Bilet Sepeti olarak Biftek noodle ve istiridye omleti yemeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz ☺.

Gece Hayatı

Taipei, gece hayatı aktif olan bir şehir. Şehir merkezinde çeşitli dans kulüpleri ve lokal amatör müzisyenlerin çıktığı barlar bulunuyor. Anho Rd bölgesi, Taipei’nin en gözde mekanlarına ev sahipliği yapan semt olarak tanınıyor.

Alışveriş

Dünyada üretilen ürünlerin önemli bir kısmının imal edildiği yer olan Tayvan’da hemen hemen her ürün oldukça ucuz fiyata bulunabiliyor. Ximending ve Xinyi bölgeleri, Taipei’de alışverişin kalbinin attığı yerler olarak öne çıkıyor.

Harita

Taipei Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
19°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR