St. Petersburg - uçak bileti - www.biletsepeti.com

St. Petersburg Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
St. Petersburg
Rusya

St. Petersburg:  Eğer Moskova Rusya’nın kafasıysa, St. Petersburg da kalbi olurmuş. Yüzyıllar boyunca Rusya’nın en önemli sanatçılarının yetiştiği ve eserlerini yarattığı şehir olan St. Petersburg, Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı olarak anılıyor. 18. Yy’da kurulan şehir, dönemin en iyi mimarlarının eserlerini barındırıyor ve şehrin geniş sokaklarında sadece dolaşmak bile ziyaretçilerine büyük bir keyif veriyor.

Dünyanın en büyük müzesine ev sahipliği yapan St. Petersburg, modern dünyanın en zarif şehirlerinden biri. Aşağıda sıralayacağımız yapıların hepsi UNESCO koruması altında ve bizce bu binlerce yıllık şehirlerle karşılaştırdığımızda St. Petersburg’un farkını gösteriyor. Muhteşem güzellikteki St. Petersburg’a uçak biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz.

Para Birimi: Ruble
Resmi Dil: Rusça
Telefon Kodu: +7
Havaalanı Uzaklık: 50 KM
İnternet Alan Adı: .ru

St. Petersburg Gezilecek Yerler

Ermitaj Müzesi (Hermitazh): İtalyan mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından tasarlanan müze, Rusya’nın en iyi sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Leonardo da Vinci, Michelangelo, Titian, Rempbrandt, Rubens ve Raphael gibi büyük sanatçıların eserleri de dahil olmak üzere üç milyondan fazla eser sergileniyor. Dünyanın en büyük resim koleksiyonuna sahip Ermitaj’daki resimlerin her birine bir dakika bakarsanız, hayatınızın 10 yılını burada harcamış olursunuz ☺. St. Petersburg’a geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken ilk yerlerden biri olan Ermitaj Müzesi, şehrin tam merkezinde Neva nehrinin kıyısında bulunuyor.

Açık olduğu saatler: Salı’dan Cumartesi’ye 10:30-18:00, Pazar: 10:30-17:00 Giriş: Ücretli Adres: 2 Dvortsovaya ploschad, St Petersburg, 190000 Website: www.hermitagemuseum.org

Aziz Peter ve Paul Kalesi (Petropavlovskaya Krepost): Şehir Ruslar tarafından ilk alındığı zamanlarda, İsveçlilere karşı korunması için 1703 yılında inşa edilmiş. Sonraları siyasi hükümlülerin kaldığı cezaevine döndürülen kalede Dostoevsky, Gorki gibi ünlü yazarlar hapsedilmiş. Ermitaj Müzesi’nin hemen karşısındaki adada bulunan kale oldukça büyük ve içerisinde eski fabrikalardan, muhteşem mimariye sahip ortodoks katedraline kadar görülmeye değer birçok yapı var. Katedralin uzun sarı tacını St. Petersburg’da hemen her yerden görebilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Perşembe’den Salı’ya 10:00-18:00 Giriş: Katedral ve müze girişi dışında ücretsiz Adres: Petropavlovskaya krepost, St Petersburg, 197046 Website:http://www.spbmuseum.ru/exhibits_and_exhibitions/92/1316/

Aziz Isaac Katedrali (Isaakievsky sobor): Ziyaretçilerini oldukça heyecanlandıran ihtişamlı yapı St. Petersburg’un en önemli simgelerinden biri. Çar I. Alexander tarafından yaptırılan katedral bir mühendislik ve mimarlık harikası olarak tanımlanıyor. Aziz Isaac Katedrali’nin kubbesine aynı Galata Kulesi’nde olduğu gibi ayrıca para ödeyerek çıkabilirsiniz, kubbenin harika bir St. Petersburg manzarası var. Katedral, Ermitaj Müzesi’ne yürüme mesafesinde bulunuyor.

Açık olduğu saatler: http://eng.cathedral.ru/raspisanie Giriş: Ücretli Adres: Isaakievskaya ploshchad 1, St Petersburg, 19000 Website: http://eng.cathedral.ru/

Voskresenia Khristova Kilisesi (Khram Spas-na-Krovi): Mimarisiyle Kremlin Sarayı’nı andıran kilisenin yapımına 1883 yılında başlanmış, ekonomik sebeplerle ancak 1907 yılında bitirilmiş. II. Alexander’ın suikaste uğradığı yerde bulunan kilisenin içinde bulunan mozaikler dünyanın en güzel örneklerinden. Voskresenia Khristova, Moika Çayı’nın hemen yanında bulunuyor ve kanal gezisinde gözünüze çarpabilecek en renkli yapılardan biri.

Açık olduğu saatler: Salı’dan Pazartesi’ye 11:00-19:00 (Ekim - Nisan arası) Salı’dan Pazartesi’y 11:00-20:00 (Mayıs - Eylül arası)

Rus Müzesi (Russkiy Muzyei): Rusya’da üretilen tüm sanat eserlerinin, St. Petersburg’daki en büyük deposu. Rus resim sanatının en güzel örneklerinin sergilendiği müze Voskresenia Khristova Kilisesi’nin hemen yanında bulunuyor.

Açık olduğu saatler: Çarşamba’dan Pazar’a 10:00-18:00, Perşembe 13:00-21:00, Pazartesi 10:00-20:00 arası. Giriş: Ücretli Adres: Inzhenernaya ulitsa 4/2, St Petersburg, 191186 Website: http://en.rusmuseum.ru/

Ulaşım

St. Petersburg, kanalların etrafına yerleşmiş bir şehir. Bir yerden başka bir yere kara yoluyla geçmek haritada yakın gözükse bile uzun sürebilir.

Rusya kartlı ödeme sistemlerine yeni yeni entegre olan bir ülke. Büyük zincirler dışında diğer lokal dükkanlara çoğunlukla ruble ile ödeme yapılabiliyor. Euro ya da diğer para birimleriyle ödeme yapamayabileceğinizi unutmayın.

Otobüs için gereken biletleri “kiosk”lardan veya bindiğinizde sürücüden alıp içerdeki makineye okutmalısınız. Ayrıca, Türkiye’deki gibi, “marshrutka” denilen minik minibüslerle, bindiğinizde nakit ödeyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirde metro her yere var ve oldukça hızlı, biletleri herhangi bir metro istasyonundan edinebilirsiniz.

St. Petersburg Mutfağı

Rus mutfağının her ürününe ulaşabileceğiniz bir yer olan St. Petersburg’da dünya mutfağının da hemen hepsine ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda artan sushi restaurantları Avrupa’nın en iyileri olarak gösteriliyor. Geleneksel Rus menülerinin dışında, eski Sovyet ülkelerinin mutfakları St. Petersburg’da oldukça yaygın.

İtalya’da olduğu gibi St. Petersburgda’da toplam ücreti %10’u kadar zorunlu servis ücreti alınıyor, aklınızda bulunsun ☺

Gece Hayatı

St. Petersurg tarihi bir Avrupa şehrinin sunabileceği bütün gece hayatı etkinliklerine sahip. Hatta daha fazlası bile denebilir, St. Petersburg akşamlarında genelde operaya, baleye ya da tiyatroya gidiliyor. Eğer sahne sanatlarını seviyorsanız şehirde eğlenceli zaman geçirmeniz oldukça muhtemel.

St. Petersburg kendi vodka ve kokteyl mixleriyle ünlü birçok bara da ev sahipliği yapıyor. Tsentralny tarafına yerleşmiş barlarda elektronik müzikten, klasik müziğe kadar çeşitli müzik çalan yerler var.

Alışveriş

Alışveriş ve ticaret St Petersburg’un tarihi geleneği olarak sürdürüldüğünden, farklı bütçeleri karşılamak için alışveriş merkezlerinden pazarlara kadar her şey şehirde bulunuyor. St. Petersburg, Rus mutfağına özgü yiyecekler, geleneksel sanatlar ve el işleri alışverişi yapmak için mükemmel bir yer. Alışveriş tecrübesine ek olarak, St Petersburg'daki en ünlü mağazaların birçoğu, zenginçe süslenmiş İtalyan veya art nouveau mimarisinin izlerini taşıyan harika binaların içinde bulunuyor. Şehirde avm kültürü yok ve mağazalarda alışveriş yaparken kendinizi gerçekten ağırlanmış gibi hissedebileceğinizi düşünüyoruz.

St. Petersburg, Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı olmak için tasarlanmış bir şehir. Sahip olduğu sanat eserleriyle de dünyanın en önde gele en uygun uçak bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler dileriz. n sanat şehirlerinden biri olan St. Petersburg bizce kesinlikle keşfedilmeye değer bir yer. St. Petersburg’a

Harita

St. Petersburg Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
11°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR