Singapur - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Singapur Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Singapur
Singapur

Singapur, dünyadaki az sayıda şehir devletlerinden biri ve dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden. Küçük bir ada ülkesi olan, turistik potansiyeli, gökdelenleri ve eğlenceli yaşamıyla bilinen Singapur, tam anlamıyla büyüleyici bir şehir. Bilet Sepeti olarak bu harika yerin rehberini özenle hazırladık. Singapur uçak biletiniz hazır olsun ve yola çıkalım!
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce, Tamilce, Malayca, Standart Çince
Telefon Kodu: +65
Havaalanı Uzaklık: 17 KM
İnternet Alan Adı: .sg

Singapur'da Gezilecek Yerler

Gardens by the Bay:  Burası, doğanın insan mimarisiyle birleştiği eşsiz güzellikte bir bahçe. Çeşitli ağaç, bitki ve sarmaşıkların bulundunuyor ve bunlar düzenlenerek, mükemmel manzaralar sunan harika bir park ortaya çıkmış. Bölgede gezinmek ücretsiz fakat, kapalı alan Flower Dome ve Cloud Forest bölümlerine giriş ücretli, fakat ödediğinize değecektir.

Açık Olduğu Saatler: Dış Bahçeler: Her gün 05:00 – 02:00 / Kapalı ve Ücretli Alanlar: 09:00 – 21:00
Adres: 18 Marina Gardens Drive, Marina Bay, Singapore, 018953, Singapore
Telefon: +65 6420 6848
Website: www.gardensbythebay.com.sg

Singapur Ulusal Müze(National Museum of Singapore): Asya’nın en iyi ve en prestijli müzelerinden biri. İnteraktif Singapur Tarih Sergisi ve yemek, moda, film ve wayang (çin opera ve kuklacılık) tarihini ve Singapur fotoğrafçılığını canlı ve detaylı bir şekilde sergileyen müze, gezip görmeye değer. Çevrede restoran, kafe ve shoplar da mevcut.

Açık Olduğu Saatler: Her gün 10:00 – 18:00
Giriş Ücreti: Var
Adres: 93 Stamford Road, Singapore, 178897, Singapore
Telefon: +65 6332 3659
Website: www.nationalmuseum.sg

Night Safari: Gece ortaya çıkan hayvanları, doğal habitatlarında görebileceğiniz ödüllü bir hayvanat bahçesi. Oldukça özel bir deneyim sunan yer, 40 hektarlık ormanlık alanda, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan 2,500’den fazla hayvan bulunduruyor. Hayvanat bahçesini keşfedebileceğiniz dört farklı yürüyüş yolu, tram gezisi var. Oldukça özel ve farklı deneyimler edinebileceğiniz hayvanat bahçesi, gittiğinizde görmenize değecek harika bir yer. Singapur uçak biletini alıp gitmenize değdiğini, sadece burayı gezdiğinizde bile hissedeceksiniz.

Açık Olduğu Saatler: Her gün 19:00 00:00
Giriş Ücreti: Var
Adres: 80 Mandai Lake Road, Singapore, 729826, Singapore
Telefon : +65 6269 3411
Website: www.nightsafari.com.sg

Changi Chapel & Museum:

1942-1945 Japon istilasında öldürülen 50,000 askerin anısına yapılmış olan müzede, dönemin askerlerine ait mektuplar, çizimler ve Changi Cezaevindekilerin bireyse etkilenmeleri ve tecrübeleri sunuluyor. Tur rehberleri ve tanıtıcı kulaklıklar bulabilirsiniz.

Açık Olduğu Saatler: Her gün 09:30 – 17:00
Giriş Ücretsiz
Adres: 1000 Upper Changi Road North, Changi, Singapore, 507707, Singapore
Telefon: +65 6214 2451
Website: www.changimuseum.sg

Gezilebilecek Diğer Yerler:
- Chinatown
- Little India
- Peranakan Museum
- Sentosa Island
- Singapore Art Museum
- Singapore Botanic Gardens
 

Ulaşım

Singapur’un basit ve ucuz bir ulaşım ağı var. Tren ve otobüsleri kullanabilirsiniz. Bazı toplu taşıma araçlarında Ez-link Smart Kart’a ihtiyacınız olabilir. Ayrıca “Singapore Tourist Pass” alarak ücretsiz olarak bir, iki veya üç gün seyahat edebilirsiniz.

Şehirde araba ve bisiklet kiralama imkanınız da var.
Araba kiralama için: Avis (tel: +65 6737 1668; www.avis.com.sg) and Hertz (tel: +65 6734 4646; www.hertz.com.sg)
 

Singapur Mutfağı

Hint, Çin ve Malezya mutfaklarından etkilenir. Yemekler genellikle baharatlı, en çok kullanılan baharat da köri.

Karidesli noodle yemeği Hokkien Mee, özel soslu et yemeği Satay, farklı yapımı ve servisiyle pancake Roti Prata ve susam soslu biftek Bulgogi deneyebileceğiniz lezzetlerden…
 

Gece Hayatı

Oldukça canlı bir gece hayatı olan Singapur’da, akşam yemeği de hizmeti de sunan birçok popüler bar ve club bulunuyor. Ayrıca Malezya, Çin ve Hint kültüründen sanat ve müzik performanslarının sergilendiği ve kültürel öğelerle donatılmış yerler de bulunuyor.
En canlı gece hayatının olduğu yer Mohammed Sultan Road ve deniz kenarı mekanlarıyla Robertson Quey. The Dempsey Road, gece hayatının gittikçe daha hareketlendiği yerlerden, genellikle içki ve akşam yemeği için gidilir. Boat Quay ve Clarke Quay ise, daha canlı ve gürültülü bir gece hayatı isteyenler için.
 

Alışveriş

Muazzam sayıda turistin geldiği şehirde, alışveriş merkezlerine gitmek ve alışveriş yapmak en önemli ve en yaygın etkinliklerden biri. Özellikle Mayıs ile Haziran arasındaki “Grealt Singapore Sale” (www.greatsingaporesale.com.sg) döneminde alışveriş dükkanları fiyatları %70’lere kadar düşürüyor. Pazarlık ise, bizim kültürümüze yakın bir şekilde yapılıyor ve oldukça yaygın.

Orchard Road, Little India, Chinatown, Hollend Village alışveriş için başı çeken alanlar.

Singapur’u sizler güzel bir seyahat yapın diye özenle hazırladık. Bu küçük ama güzel ülkede tatilin veya seyahatinizin tadını doya doya çıkarmanız en önemli temennimiz. Bilet Sepeti olarak, rehberimizi beğenmiş olmanızı umar, iyi yolculuklar dileriz.

Harita

Singapur Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
27°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR