San Diego - uçak bileti - www.biletsepeti.com

San Diego Uçak Bileti

{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
San Diego
Amerika

Meksika’nın sınırında yer alan San Diego, okyanus kıyısındaki harika plajları ve ılıman iklimiyle hem yaşanacak hem de tatil için harika şehirlerden birisidir. Gündelik yaşamları sakin geçen insanların birçoğunu güler yüzlü görürseniz şaşırmayın. İnsanlar hayatlarından gayet memnun görünüyor. Yürüyüş, müzik, spor, eğlence ve sanatın yoğun olduğu bu şehri gelin hep birlikte tanıyalım. Bakalım San Diego’da nereler gezilmeli…
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 0,6 KM
İnternet Alan Adı: .us

San Diego'da Gezilecek Yerler

San Diego Hayvanat Bahçesi
Ülkenin en büyük ve en meşhur hayvanat bahçelerinden birisidir. Hayvanat bahçesinin en bilinen maskotları ise pandalardır. Soylarının tükenme noktasına geldiği pandaları sayılı ülkelerin hayvanat bahçelerinde görebilirsiniz. San Diego hayvanat bahçesinde penguen, kanguru gibi hayvanları da görmeniz mümkündür. Bunun dışında daha birçok egzotik hayvanla da tanışmanız olasılıklar arasındadır. Hayvanat bahçesine girişte; yetişkinler için 52 Dolar, çocuklar içinse 42 Dolar ödemeniz gerekmektedir.


Gaslamp Quarter
Şehir merkezinde yer alan Gaslamp Quarter, 19. ve 20. Yüzyıl Victoria tarzı yapılarıyla örülü bir bölgedir. Bu bölge üzerinde sağlı sollu birçok sanat galerisi, restoran, tiyatro ve sinema salonları, kafeler bulabilir, keyifle dolu bir gün veya gece yaşayabilirsiniz.


Old Town State Tarihi Parkı
Doğası ve görünüşüyle eskiye olan ilgiyi artıran bir yere geldi şimdi sıra. 19.yüzyıl dönemlerinde bu bölgeye gelip yerleşen Meksikalı askerlerin oluşturduğu yaşam yeri Amerikan ve Latin geçmişini en ince detayına kadar yansıtıyor. Ülkenin en ünlü parklarından biri haline gelmiş olan Old Town State; birçok kafe, restoran ve alışveriş olanaklarıyla doludur. Gezip görmeniz gereken yerler arasında mutlaka olmalıdır.


San Diego De Alcala Bazilikası
1769 yılında Junipero Serra tarafından kurulmuş olan ibadethane, geçmişten bugüne kadar birçok olayla baş başa kalmıştır. Yangınlar, yenilemeler ve farklı olaylar bu bazilikanın başına gelmiştir. 1970 yılında bazilika olan ibadethanenin, çan kulesini ve müzesini keyifle gezebilirsiniz.


San Diego Model Demiryolu Müzesi
Kaliforniya demiryolu tarihini anlatan müze, demiryolu mirasını yaşatabilmek amacıyla kurulmuş önemli bir değerdir. Müzede Southwest Demiryollarına ait dört çeşit prototip sergilenmektedir. Bunun yanında ise çocuklar içinde oyun salonu bulunmaktadır. Pazartesi günleri hariç her gün 16.00’a kadar açık olan müze, yetişkinler için 11 Dolar, altmış beş yaş üstü kişiler için 9 Dolar, öğrenciler için 6 Dolar, 6-14 yaş aralığında olan çocuklar içinse 5 Dolar ücret alınmaktadır.

San Diego Denizcilik Müzesi
Denizcilik tarihine ışık tutan müze, ticari amaçlı ve yolcu gemilerinin her türlü gereçlerine yer vermektedir. Resmi tatiller harici her gün 21.00’a kadar açık olan müzeye giriş yetişkinlere 18 Dolar, 3-12 yaş arsındaki çocuklara 8 Dolar’dır.


Balboa Park
Balboa Park 14 dönümlük alan içine kurulmuş olan yemyeşil bir alandan oluşmaktadır. İçerisinde tarihi binalar ile müzeleri barındıran görülmeye değer özel bir komplekstir. Bölgede ağırlıkla İspanyolların yaşamasından kaynaklı, mimari sanat bu yönde evirilmiştir.


Sea World Akvaryumu
1960 yılından bu yana faaliyette olan akvaryum içerisinde birçok deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Köpek balıkları, denizaslanları ve yunuslar başta olmak üzere, daha binlerce deniz canlısını burada ailenizle birlikte görme imkânına sahip olabilirsiniz. Akvaryuma giriş ücreti 59 Dolar olup, 3-9 yaş arasındaki çocuklara ücretsizdir. San Diego’da görmeniz gereken yerler arasındadır.


Mission Plajı
San Diego’nun 5 kilometrelik en uzun plajlarından biri olan Mission Plajı, dalgalarıyla ünlü bir denize sahiptir. Uzun plajı sayesinde dilediğiniz gibi yürüyüş ve spor yapabilir, kaykay ve paten sürebilir, sadece oturup harika manzaranın tadını dâhi çıkarabilirsiniz.


San Diego Sanat Müzesi
Müzenin dışarıdan görüntüsü Salamanca Üniversitesi’nin birebir aynısıdır. İspanyol sanatçıların süslemiş olduğu sanat müzesi, bu yönünden dolayı bile görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Bazı sanat eserlerinin binlerce yıl öncesine dayandığı sanat müzesini Çarşamba günleri hariç her gün 17.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Müzeye giriş yetişkinlere 15 Dolar, 65 yaş üstü kişilere 10 Dolar, öğrenciler için 7 Dolardır. 17 yaşından küçüklere ise ücretsizdir.


Midway Uçak Gemisi Müzesi
San Diego’nun en ilginç müzelerinden biri olan Midway, denizcilik üzerine önemli eserleri içerisinde barındırıyor. Navy Limanı’nda yer alan Midway uçak gemisi önemli eserlerden birisidir. İçindeki koleksiyonda ise 25’i bulan uçak vardır. Geçmiş zamanlarında iki yüz bin askerin görev yaptığı gemi, şimdilerde onu ziyaret edecek ziyaretçilerini bekliyor. Müzeye giriş ücreti yetişkinlere 20 Dolar, 62 yaşından büyüklere 17 Dolar, öğrencilere ve 17 yaşından küçüklere de 15 Dolardır.
 

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller


1 Ocak Yeni Yıl
4 Ocak Noel Bitiş Tatili
19 Ocak Martin Luther King Anma günü
16 Şubat Washington’un Doğum Günü
25 Mayıs Anma Günü
3-4 Temmuz Bağımsızlık Günü
7 Eylül İşçi Bayramı
12 Ekim Columbus Günü
11 Kasım Gaziler Günü
25 Aralık Noel
 

Alışveriş

San Diego’da her türlü markanın mağazasına kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Birçok butik mağazayla dolu olan şehir, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte. Downtown’da bulunan Horton Plaza, Mission Valley’de bulunan Fashion Valley ile Westfield Mission ve La jolla’da bulunan Westfield UTC önemli alışveriş noktalarındandır. 

Ulaşım

Troleybüs: Üç hattan oluşan San Diego Troleybüs’ü, insanlar tarafından en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. Hatlar gece 12’ye kadar hizmet vermektedir. Kullandıkları biletin adı ise Compass Card kullanılmaktadır. 
1 kullanımlık – 2,50 Dolar
1 Günlük – 5 Dolar
2 Günlük – 9 Dolar
3 Günlük - 12 Dolar
4 Günlük – 15 Dolar
14 Günlük – 43 Dolar

Otobüs: Şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayan otobüsler, hem hızlı hem de konforlu ulaşım araçlarındandır. Ücretlendirmeleri troleybüs ile aynıdır.
Taksi: Şehirde en sık kullanılan ulaşım araçlarıdır. Açılış fiyatı 2,80 Dolar, mil başına da 3 Dolar eklenmektedir. 
Araç kiralama: San Diego’da taksilerden sonra en sık kullanılan alternatiftir. Uzak mesafelere gezi planınız varsa, araç kiralamak kârlı bir tercih olacaktır.

Gece Hayatı

San Diego'da gece hayatı oldukça renkli olduğu gibi, biraz da alışılmışın dışındadır. Çünkü; San Diego konum olarak hem Los Angeles'a, hem de Meksika'ya yakın olduğundan, gece hayatı size renkli bir dünyanın kapılarını aralar. Bir yerde Los Angeles tarzı bar, disko, club gibi bilindik mekanlara rastlarken, bir yerde de Latin rüzgarlarının estiği mekanlara rastlarsınız.  Üstelik bu kültür karmaşasına bir de San Diego'ya özgü olan 'Dive Bar'lar eklenir. San Diego, sörf yapmaya oldukça müsait olan bir şehir olduğundan, Dive Barlar genellikle sörfçülerin eğlence alanıdır. San Diego ve gece hayatı yan yana geldiğinde, ilk aklınıza gelmesi gereken yer hiç şüphesiz ki Downtown'dur. Gece hayatının kalbi tam olarak bu noktada atar desek yeridir. Birbirinden farklı barlar, diskolar ve publar görebileceğiniz alanda, size en eğlenceli ya da yakın gelen mekanı tercih edebilirsiniz.

Harita

San Diego Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
-4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR