San Antonio - uçak bileti - www.biletsepeti.com

San Antonio Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
San Antonio
Amerika

Amerika’nın harika şehirlerinden birisi daha. Doğası, kültürü, tarihi ve mimarisiyle yılda ortalama 30 Milyon insanın ziyaret etmeye geldiği şehirlerden birisidir San Antonio. Bu özellikleriyle bir turizm cenneti olarak gösterilmekte olan kent, adını aynı isimle içerisinde yer alan nehirden almaktadır. 1845’li yıllarda bir İspanyol kolonisi olan bu şehir, yaşanan ABD-Meksika savaşı sonrasında Amerika’nın sınırları içerisine dâhil olmuştur. Tarih ve müzikle dolu olan bu şehrin sokaklarını görünce kendinizi bir an hayatın akışına bırakacaksınız. San Antonio’da nereler gezilmeli şimdi hep birlikte tanıyalım.
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 142 KM
İnternet Alan Adı: .us

San Antonio'da Gezilecek Yerler

Alamo Misyonu
1718 yılında yaşanan tarihi savaş sırasında görev istasyonu olarak inşa edilmiş olan yapı, savaş bittikten bir süre sonra herhangi bir şekilde hizmet vermedi. Ancak, 1744 yılına gelindiğinde yapı kiliseye dönüştürülerek önemli bir simge haline gelmiştir. Şehrin bağımsızlık savaşında önemli bir yere sahip olan yapı, 187 Teksaslı askerin 3 bin Meksikalı askere direnişini ve Teksaslıların zaferini yaşatıyor. Hafta içi her gün 09.00-17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır. Görülmesi gereken önemli yerler arasındadır.


The River Walk
San Antonio nehri şehir merkezinden itibaren birkaç mil boyunca uzanmaktadır. Çevresinin çeşitli restoran, kafe, otel ve spor alanlarıyla çevrili olan yer harika yerlerden birisidir. Büyük şehrin ortasında insanlara can veren River Walk’da dilerseniz spor yapabilir, yemek yiyebilir, insanlar ile sohbet kurabilir ve otellerinde konaklayabilirsiniz. Şehrin önemli turistik yerlerinden olması nedeniyle birçok kişinin görmeye geldiği yerler arasındadır.


McNay Sanat Müzesi
Şehrin ilk sanat müzesi olan McNay Sanat Müzesi 24 dönüm bir arazi üzerine kurulmuştur. Harika bir bahçe içinde bulunan müze Rönesans Dönemi tablolarına ev sahipliği yapmaktadır. Avrupalı ve Amerikalı birçok sanatçının da eserlerini görebileceğiniz müzede, yirminci yüzyıla ait eserleri de görebileceksiniz. Sanatseverlerin özellikle görmesi gereken yerler arasındadır.


San Fernando Katedrali
Bir Roma Katolik Kilisesi olan San Fernando Katedrali 1738 yılında inşa edilmiştir. Gotik mimarisi, freskler ve içerisinde yer alan tablolar kendisine hayran bıraktırmaktadır. Aynı zamanda şehrin Başpiskoposluk merkezidir. Alamo kahramanlarının defnedildiği yer olan kilise önemli tarihi yerler arasındadır. 


Ulusal Tarih Parkı
1718 yılları ile 1740 yıllarında kurulmuş olan kiliseler, 17.yüzyılda Hristiyanlığı yaymakla görevlendirilmişlerdir. UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan kiliseler, günümüzde dâhi birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Geçmişten bugüne kadar korunmuş misyonlar arasında şunlar önemlidir; 1731 yılında yapılmış olan San Juan Capistrano, 1752 yılında yapılan Mission San Francisco de la Espada ve misyonların kraliçesi olarak anılan 1720 ile 1730 yıllarında inşa edilmiş olan San Jose San Miguel de Aguayo’dur. Buralar tarih severlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır. Listenize eklemeyi unutmayın!


Witte Müzesi
Teksas tarihinin en önemli kaynaklarının yer aldığı yerlerden biri olan Witte Müzesi, içerisinde ortalama 300 binden fazla esere ev sahipliği yapmaktadır. Görenlerin hayran olduğu eserler, birçok kişinin fotoğraflamadan gidemediği eserlerdir. Amerika’nın ilk interaktif müzelerinden biri de olan Witte Müzesi’nin her iki salonunda geçici ve daimi sergilerde yapılmaktadır.


San Antonio Yangın Müzesi
1997 yılında itfaiyecilerin projesi olarak hayata geçirilen müze, geçmişten bugüne birçok itfaiye arabasından, su tulumbalarına kadar yangın ile ilgili eserleri ziyarete açıyor. İtfaiye tarihi ve San Antonio yangınları hakkında geniş bir bilgi alabileceğiniz müze görülmesi gereken müzeler arasındadır.


San Antonio Hayvanat Bahçesi ve Tema Parkı
35 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan park, 750 türe ait 3.500 hayvana ev sahipliği yapıyor. Özellikle çocuklu ailelerin uğrak yerlerinden birisi olan parka ilgi her geçen gün artmaktadır. Parkın içerisinde aileniz veya arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz aktivitelerde yer almaktadır. İsterseniz rollercoster ile adrenalini yüksek eğlencelere dâhil olabilir, splashtown’da su kaydırağına binebilir veya Natural Bridge Wildlife Ranch isimli yerde minyatür bir safari yapabilirsiniz. Bol bilgili, bol hayvanlı ve bol heyecanlı bir gün yaşamak isterseniz burayı ziyaret etmeyi ihmâl etmeyin.


Doğal Köprü Mağaraları
Amerika’nın en muhteşem mağaralarından birisi olan Doğal Köprü Mağarası, turistlerin ilgisini içinde 18 metre yüksekliğinde kireçtaşından oluşmuş olan bir köprüyle çekmektedir. Mağaraya girenlerin ilk yaptığı şey tenlerine değen sıcaklık oluyor. Çünkü 21 derece sıcaklığa sahip olan yer yüzde 99 oranında da bir neme sahiptir. Mağara içerisinde farklı jeolojik oluşumlarında yer alması her yıl milyonlarca turisti buraya getirmektedir. 


Görkemli Tiyatro
San Antonio da yer alan en eski ve büyük atmosfere sahip olan harika bir sanat dünyasıdır. 1929’lu yıllarda kapılarını açan tiyatro toplamda 2,311 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Ünlü mimar John Eberson tarafından tasarlanan yapı Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük ikinci tiyatrosudur. 2,024 metrekare genişliğe sahip olan tiyatro özel değerler statüsünde yer almaktadır. Özellikle görmeniz gereken bu ihtişamlı yeri listenize eklemenizde fayda var.


Villa Finale
Uzun yıllar kentin varlıklı ailelerinin ikamet ettiği yer olan Villa Finale, 1876 tarihinde Russel Norton tarafından inşa ettirilmiştir. Günümüzde müze olarak hizmet veren bu harika yapı içerisinde Mathis koleksiyonları ve evin bulunduğu bölge hakkında fotoğraf, video ve daha birçok eser sergilenmektedir. Özellikle bulunduğu bahçe şehrin en güzel bahçesi olduğu söyleniyor.
 

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller


1 Ocak Yeni Yıl
4 Ocak Noel Bitiş Tatili
19 Ocak Martin Luther King Anma Günü
16 Şubat Washington’un Doğum Günü
25 Mayıs Anma Günü
3-4 Temmuz Bağımsızlık Günü
7 Eylül İşçi Bayramı
12 Ekim Columbus Günü
11 Kasım Gaziler Günü
25 Aralık Noel
 

Alışveriş

Şehir alışveriş açısından butik dükkânlar, mağazalar ve yerel alternatiflerle birçok seçenek sunarken, Riverwalk, Downtown ve La Villita bölgelerinde aradıklarınızı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra La Cantera bölgesinde şu markaları bulabileceksiniz; H&M, Hugo Boss, Lacoste ve Gilly Hicks sadece bazı önemli markalardır. Uygun fiyatlı yerler arayışındaysanız eğer; Riverwalk üzerinde kurulmuş olan Rivercenter Mall içerisindeki yüzden fazla mağaza ile size seçenek sunacaktır. Yemek olarak alışveriş yapmak istiyorsanız, 24 saat hizmet veren HEB ile Walmart zincir marketlerini gezebilir, organik ürün arayışındaysanız Whole Foods Market, Trader Jo ve Central Market alışveriş yapılacak yerlerdendir. 
 

Ulaşım

89 hattan oluşan otobüs sistemi şehrin her noktasına kolaylıkla ulaşım imkânı sağlıyor. Özellikle turistik bir şehir olan San Antonio bunun için kendisini hazırlamış görünüyor. Bineceğiniz her otobüs birçok turistik noktaya gitmektedir. 
Tramvaylarda otobüsler gibi turistlerin en fazla kullandığı taşıtlardandır. Alacağınız biletler bütün toplu taşıma araçları için aynı fiyattadır.
Tek bilet – 1,30 $
Günlük Bilet – 4 $
Haftalık Bilet – 12 $

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak isterseniz eğer, en kolay ve ucuz yöntem otobüsler olacaktır. 1,30 dolar ödeyerek 35 dakikalık bir yolculukla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Fakat bagajlarınız bir hayli fazla ise ortalama 35 dolar civarında tutan rakamlarıyla taksileri de tercih edebilirsiniz.
 

Gece Hayatı

San Antonio’nun en eğlenceli bölgesi Riverwalk’ta bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Downtown ile Southtown da önemli gece kulüplerinin bulunduğu bölgeler arasında. Gece 02.00’a kadar açık olan Cocktail Bar’da bira, şarap ve iki yüz fazla likör çeşidini çok uygun fiyatlarla burada tadabilirsiniz. West Crocket’te bulunan Swing Martini’de ise canlı performansları izleyebilir, Amerikan kokteyllerini deneyebilirsiniz. Bunun yanında Boston Pub ise size 3,5 dolara votka, likör ve viski içebilirken, biraları 1,5 dolara içebilirsiniz.
San Antonio en güvenli şehirlerden birisidir. Kentin birçok noktasında, özellikle eğlence noktalarının olduğu yerlerde polisler bir hayli fazladır. Şehrin en önemli mekânları arasında şunlar yer almaktadır:
Menger Bar
Howl at the Moon Saloon
Durty Nellie’s Irish Pub
Paramour Roof Top Bar
George’s Keep
 

Harita

San Antonio Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
13°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR