Salt Lake - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Salt Lake Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Salt Lake
Amerika

Salt Lake City, Utah eyaletinin en büyük kenti ve başkenti konumunda. Şehir halkının büyük bir çoğunluğu Mormon dinine mensup. Salt Lake City yaz mevsiminde bir hayli sıcak oluyor, ancak kışın ise, yoğun kar yağışına karşı önleminizi almanız gerekir. Doğal güzelliklerinin dışında mimari olarak da oldukça planlı inşa edilmiş bir şehir Salt Lake City.

Para Birimi: ABD Doları
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 6.5 Km
İnternet Alan Adı: US

Salt Lake Gezilecek Yerler

Great Salt Lake (Tuz Gölü): Şehre adını da vermiş olan oldukça büyük bir tuz gölü.

Antilop Adası: Great Salt Lake tuz gölünün güneyinde bulunan Antilop Adası, doğaseverler tarafından bir cazibe noktası. Adada antilopların dışında bufola sürüleri de yaşam sürmektedir.

Energy Solution Arena: Utah Jazz basketbol takımının maçlarını oynamış olduğu basketbol sahası.

Temple Square (Tapınak Meydanı): Mormon dininin merkezi bu meydanda yer almakta. (Hatırlatmakta fayda var; tapınakların içine yalnızca Mormon dinine mensup kişiler girebilir.)

Kilise Tarihi ve Sanatı Müzesi: Mormonların tarihini anlatan birçok tarihi belge ve eser burada sergilenmektedir.

Utah Eyaleti Meclis Binası: Mimari görüntü açısından Washington’daki Beyaz Saray’a oldukça benzeyen Utah Eyalet Meclis Binası, Utah’ın yönetim binası konumunda bulunuyor.

Lagoon Amusement Park (Lagün Eğlence Parkı): Adrenalin tutkunları için harika bir eğlence merkezi. Aklınıza doğrudan küçük bir lunapark gelmesin lütfen. J Bir lunaparktan daha fazlası...

Bryce Kanyonu Millî Parkı: Kanyonda ülkemizde ki peribacalarına benzeyen doğal yer şekilleri bulunuyor. Bu taş sütun topluluğunda turuncunun her tonunu görebilmek mümkün ancak bölgede karşınıza çıkan çam ağaçları, size yeşilliğiyle âdeta sürpriz yaşatacaktır. Alanda ziyaretçiler için yürüyüş parkurları da bulunmaktadır.

Park City Dağ Tatil Merkezi : Şehrin biraz dışında kalan Park City’de, kendinizi eski bir Amerikan film sahnesinde hissedebilirisiniz... Geleneksel tarzda inşa edilmiş binaların arasında gezinirken alışveriş yapabilir, farklı lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Park City, Salt Lake City’e ortalama 45 dakika uzaklıkta bulunuyor. Kasaba ayrıca iki kayak tesisini de bünyesinde barındırmakta.

Bonneville Kıyı Yolu: Bonneville, bitki örtüsünden yoksun tuz düzlüğünden oluşmuş bir alan. Yılın belirli tarihlerinde bu bölgede hız yarışları düzenlenmekte. Onun dışında genelde ıssız olan bu bölgede sessizliğin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl - 1 Ocak
 • Lee-Jackson Day - 13 Ocak
 • Martin Luther King Day - 16 Ocak
 • Kutsal Cuma - Paskalyadan önceki cuma günü
 • Anma Günü – 29 Mayıs
 • Bağımsızlık Günü – 4 Temmuz
 • İşçi Bayramı - 4 Eylül
 • Colombus Günü – 9 Ekim
 • Kıdemliler Günü – 11 Kasım
 • Şükran Günü – 23 Kasım
 • Noel – 25 Aralık

Salt Lake'de Şehir İçi Ulaşım

Utah Transit Authority: Hafif raylı sistem ve halk otobüsü ulaşımı hizmeti sağlayan bir resmî kurum. Kurumun web sitesinden şehir haritası, güzergâh, hat isimleri ve çalışma saatleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Link; http://www.rideuta.com/

Kent içinde tramvay, taksi, otobüsün dışında, birde bisiklet taksi gibi bir başka alternatifiniz de var.

SLC Bike Taxi Company:  3 tekerlekli bisiklet taksilerle kentin parklarında, caddelerinde gezinebilir, alışverişe çıkabilirsiniz. Dilerseniz bu şehir turunu şirketin bünyesindeki lisanslı rehberlerin eşliğinde gerçekleştirebilirmek de mümkün. SLC Bike Taxi Company çalışma saatleri şu şekilde; sabah 09:00, gece 02:00.

Şirketin web sitesi için şu link; http://www.slcbiketaxi.com

Araç Kiralama: Ben daha özgür bir şeyler istiyorum diyorsanız eğer, o zaman araç kiralama şirketleri tam size göre. Önceden rezervasyon için şu adresin elinizin altında olmasında fayda var; http://www.orangesmile.com/carrental/

Salt Lake Mutfağı

Salt Lake mutfak yelpazesi oldukça geniş bir şehirdir. Kentte İtalyan, Çin Japon ve Meksika mutfağının etkileri görünür. 

Salt Lake'de Alışveriş

Salt Lake City ve alışveriş birbirinden ayrılmaz parçalardır. Şehirde lüks markaların ürünleri rahatlıkla bulunabilir. Hediyelik eşya dükkanları, eşsiz Utah ve Salt Lake mağazaları ve ulusal olarak tanınan markaların tümü şehirde yerini alır.

Salt Lake'de Gece Hayatı

Salt Lake City'nin likörleri meşhurdur. Burada bir içki almak kolaydır  ve güneş battıktan sonra yapılacak çok şey vardır. Canlı müzik ve tiyatro gösterilerinden gece kulüplerine ve kokteyl barlara kadar, haftanın her gecesinde bir şeyler oluyor.

Harita

Salt Lake Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
6°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR