Nürnberg - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Nürnberg Uçak Bileti

{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Nürnberg
Almanya

Festivaller şehri Nürnberg...

Münih’in ardından Bavyera Eyaleti’nin en büyük ikinci kenti olan Nürnberg,  önemli bir endüstri kenti olmasına karşın, bilimde ve sanatta da adından hayli söz ettiriyor. Festivalleriyle de ünlü kent, Pegnitz Nehri tarafından kuzey ve güney olmak üzere ikiye bölünmüş. Nürnberg kozmopolit bir şehir olmakla birlikte, kentte Türk nüfus yoğunluğu oldukça fazla durumdadır.

Para Birimi: Euro
Resmi Dil: Almanca
Telefon Kodu: +49
Havaalanı Uzaklık: 7.2 Km
İnternet Alan Adı: DE

Nürnberg Gezilecek Yerler

Kaiserburg Kalesi: Şehir merkezinden yürüyerek ulaşabileceğiniz Kaiserburg Kalesi, size harika bir Nürnberg manzarası vadediyor. Küçük bir tepe üzerinde kurulu olan kalenin içinde, şehrin tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz bir de müze yer almakta.

Nürnberg Kilisesi: Gotik mimari tarzıyla ziyaretçilerini hayran bırakan yapı, 1358 yılında inşa edilmiştir.

Saint Lorenz Kilisesi (Lorenzkirche): Gotik tarzda inşa edilen kilisenin yapımına 1240 yılında başlanılmış olup 1477’de tamamlanabilmiştir. 2. Dünya Savaşı sırasında bir hayli zarar gören kilise, restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden geçmişteki ihtişamına kavuşabilmiş durumda.

Erdemler Çeşmesi (Fountain of Virtue): Çeşme kent meclisinin isteğiyle, Alman heykeltıraş Benedikt Wurzelbauer tarafından 1589 yılında yapılmış. Konum olarak Saint Lorenz Kilisesi’nin yanında yer alıyor.

Albrecht Dürer Evi (Albrecht Dürer’s House): Almanya tarihinin önemli sanatçılarından biri olan Albrecht Dürer, ressam olmakla birlikte aynı zamanda matematikçi ve matbaacıydı. Nürnberg’de doğmuş ve hayatını yine Nürnberg’de kaybetmiştir. Bir dönem içinde yaşamış olduğu yarı ahşap ev, 1871 yılında müzeye dönüştürülmüş. Ressamın adı, yine Nürnberg Havalimanı’na da verilmiştir.

Cermen Ulusal Müzesi (Germanisches National Museum): 1,3 milyon parçalık bir koleksiyonu bünyesinde barındıran ve Almanya tarihinin çeşitli dönemlerine ait eserleri görebileceğiniz bir müze.

Oyuncak Müzesi: Müzenin açılışı 1971 yılında olmuştur. Geçmişten günümüze birçok farklı oyuncak burada sergilenmektedir.

Eski Şehir (Altstadt): Gezilecek tarihî yerlerin birçoğunu içerisinde barındıran Eski Şehir, ayrıca Nürnberg’in meşhur festivallerine de ev sahipliği yapıyor. Pegnitz Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olan tarihî bölge, içinde alışveriş için mağazalar, kafe ve restoranlar da bulunduruyor.

Hauptmarkt Meydanı: Eski şehrin içindeki bu yer, âdeta bir panayır... Bununla birlikte Güzellik Çeşmesi de bu meydanda yer almakta.

Güzellik Çeşmesi (Schöner Brunnen): Alman taş ustası Heinrich Beheim tarafından, 1380 yılında gotik mimari tarzda yapılmıştır. Yapı 19 metre yüksekliğe sahip olup pazar meydanında bulunmaktadır.

Nürnberg Hayvanat Bahçesi: Schmausenbuck Tepesi’nde yer alan Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçelerinden biri. Hâlihazırda 300’den fazla hayvan türüne ev sahipliği yapmakta.

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Çıkışı – 1 Mayıs
 • Pontkot Yortusu – 12 Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi Günü – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel – 25-26 Aralık

Nürnberg Şehir İçi Ulaşım

Raylı Sistem ve Otobüs: Nürnberg’de otobüs hatları ve raylı sistem taşımacılığı birbirine entegre edilmiş durumda. VGN isimli ulaşım sebekesi sayesinde metro, otobüs ve tramvay hatları bütünleştirilmiş. Bu sebeple bilet tarifeleri hâliyle farklılık göstermekte. Kurumun web sitesi için şu linke tıklayabilir ve daimî güncel bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. https://www.vag.de/en/tickets/all-tickets/

Metro harita güzergâhı için ise şu link; http://www.orangesmile.com/travelguide/nurnberg/metro-subway-map.htm

Ayrıca Nürnberg’de birçok noktayı yürüyerek, rahatlıkla gezebilme olağanağınız var.

Nürnberg Mutfağı

Tipik bir Bavyera şehri olan Nürnberg, geleneksel Bavyera sosisi olan birçok turist tarafından zevkle yenilmektedir. Bu rosto sosisleri, küçük sokak tezgahlarında olduğu gibi, lüks mutfağın lüks restoranlarında olduğu gibi şehir misafirlerine sunulan etnik bir lezzet olarak da adlandırılabilir. Nürnberg'in en çok talep edilen sosisleri, kraut ve patates püresi eşliğinde birçok yemekhanede servis edilen Bratwürste.

Nürnberg'de Alışveriş

Nürnberg'in zarif alışveriş kordonu Kaiserstraße'de şahane moda etiketlerinin lüksünü, pahalı mücevherleri ve seçkin iç tasarımları kullanabilirsiniz. Nürnberg'in en iyi bilinen caddesi Karolinenstraße'de, harika markaların yer aldığı büyük mağazalar ve modaya uygun etiket tasarımları bulunmaktadır.

Nürnberg'de Gece Hayatı

Henüz gece için teslim olmak istemiyor musunuz? Belki de geç saatlere kadar arkadaşlarla veya partiyle güzel bir akşam geçirmek istersiniz? Sorun değil. Doğru yerdesin! Nürnberg’de her şey mevcut; hip hop barlardan ve karaoke alanlarından şık kulüplere kadar.

Harita

Nürnberg Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
-4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR