Milwaukee - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Milwaukee Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Milwaukee
Amerika

Chicago’nun kuzeyinde yer almakta olan Milwaukee Amerika’nın aykırı kentlerinden biri olarak görülmektedir. Bir dönemler birbirinden çok ayrı kültürlere ev sahipliği yapmış olan bu şehir, şimdilerde ise neredeyse tamamını Almanların oluşturduğu bir nüfus kültürüne ait. Ama her ne olursa olsun bu şehri görmeniz için tek bir neden var o da; Harley Davidson! Şimdi sıcak inşaları ve değişik atmosferiyle gelin Milwaukee’de nereler gezilir hep birlikte tanıyalım.
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 17 Km
İnternet Alan Adı: .us

Milwaukee’de Gezilecek Yerler

Lakefront
Amerika’nın en güzel meydanlarından biri olarak gösterilen Lakefront butikleri, restoranları, açık hava parkları ile doyumsuz yerlerden bir tanesidir. İnsanlar için bir cazibe merkezi haline gelen meydan günün neredeyse her saatinde dolup taşıyor. Spor ve yürüyüş yapanlar, hayvanlarını gezdirenler ve daha birçoğunu burada görebilirsiniz. Bu bölgenin en çok gözeçarpan yerlerinden bir tanesi 1950’li yıllarda yapılmış olan Savaş Anıtı Merkezi 19. ve 20. Yüzyılın çarpıcı eserlerini içinde barındırıyor.
Harley Davidson Müzesi
Şehrin cazibe merkezlerinden birisi olan Harley Davidson Müzesi kenti ziyarete gelen birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. 1901 yılında ilk motosikletlerini burada üretmiş olan Harley ile Davidson, 1903 yılında ise seri üretime geçerek tarihe nam salan bir işe imza atmışlardır. Müzenin içinde 450’den fazla harika motosikletin yer alması hem motor düşkünlerini hem de keyifli bir gün geçirmek isteyenleri buraya çekmektedir. Milwaukee’ye geldiğiniz takdirde görmeniz gereken yerlerden biri de mutlaka burası olmalıdır.
Milwaukee Sanat Müzesi
Kentin en fazla turist çeken yerlerinden biri Milwaukee Sanat Müzesi içerisinde 20 binden fazla eser barındırmaktadır. Göl kenarına kurulmuş olan bu harika müze 1888 yılında inşa edilmiş ve günümüze kadar Antik Çağlarda dâhil birçok eseri bünyesinde barındırmıştır. Asya ve Avrupa ve Amerika koleksiyonlarının yanında çeşitli belgeler, fotoğraflar ve çizimlerde burada sergilenmektedir. Kent, sanat anlamında bir antoloji gibi dersek yanılmış olmayız. Şehirde bu müzenin yanında Charles Allis Sanat Müzesi, Villa Teras Dekoratif Sanatlar Müzesi ve Haggerty Sanat Müzesi olmak üzere içlerinde herkeste bir hayranlık uyandıracak eserler barındırmaktadırlar. 
Belediye Binası
Bir belediye binasının neden önemli olduğu sorusuna en güzel cevabı veriyor. Modern denilen yapılar arasında mimarisi ile göz dolduran belediye binası 1895 yılında inşa edilmiş harika yapılardan bir tanesidir. 393 metre yüksekliğinde ve 19. Yüzyılın estetiğini taşıyan bina hâlâ ilk günkü ihtişamıyla göz dolduruyor. Milvaukee’yi ziyaret ettiğinizde bu binayı da mutlaka görmenizi öneririm.
Pabst Tiyatrosu ve Pabst Konağı
Şehrin özel yerlerinden bir tanesi olan Pabst Tiyatrosu ve Pabst Konağı, 20.yüzyılın başlarında ortalama 1893 yılında inşa edilmiştir. İç tasarımında Barok mimariyi anımsatan bina, hâlâ aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Bir dönemin zengin ailelerinden biri olan Pabst ailesi için inşa edilen mekân mobilyaları ve daha birçok eşyası ile ilgi gören yerlerdendir.
Rum Ortodoks Kilisesi
Ortodokslar için önemli yerlerden birisi olan Rum Ortodoks Kilisesi, düzenli ibadetlerin hâlâ gerçekleştirildiği bir yer olmasına karşın izin alındığı takdirde gezilmesine müsaade ediliyor. Dışarıdan bakıldığından eşsiz bir mimari yapısının olduğu görülen kilise ünlü mimar Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Yapılan tasarım her ne kadar herkese bir uzay gemisini andırtıyor olsa da tasarımlar arasında eşsiz olduğunu kanıtlıyor.
Kubbeler - Mitchell Park Konservatuvarı
Kentin bana kalırsa en etkileyici yapılarından olan kuleler görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. 1959 yılında inşa edilmiş olan 140 metrelik cam kubbeler görenlerde hayranlık uyandırıyor. İçerisinde birçok tropikal bitkileri barındıran kubbeler, yıl boyunca çeşitli festivallere de ev sahipliği yapıyor. Şehirde görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de bu cam kubbeler olmalı.
Milwaukee Hayvanat Bahçesi
200 dönüm bir arazi üzerine inşa edilmiş olan Milwaukee Hayvanat Bahçesi, içerisinde ortalama 2 binden fazla vahşi hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’nın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olma özelliği taşımasının yanında goriller, kutup ayıları ve çitalar gibi nadir hayvanlar ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Mevsimlik dönemlerde eğitim programlarının uygulandığı hayvanat bahçesinde birçok kişinin ilgisini hayvan sevişme bahçesi, raptor ile denizaslanı gösterileri çekmektedir. Keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız eğer buraya mutlaka gelmeniz gerekiyor.
Milwaukee Halk Müzesi
800 West Wells Caddesinde ziyaret edebileceğiniz Milwauke Halk Müzesi gezilmek koleksiyonlarının seyredilmesi için saatler harcayabileceğiniz harika yerlerdendir. Müzenin içinde yer alanların en ilginci ise dinozorların doğal tarih süreçlerini izlemek olacaktır.

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

 • 1 Ocak – Yeni Yıl
 • 16 Ocak – MLK Jr’ın Doğum Günü
 • 20 Şubat – Başkanlık Günü
 • 29 Mayıs – Anma Günü
 • 4 Temmuz – Bağımsızlık Günü
 • 4 Eylül – İşçi Bayramı
 • 9 Ekim – Kolomb Günü
 • 23 Kasım – Şükran Günü
 • 25-26 Aralık – Noel

Milwaukee’de Şehir İçi Ulaşım

Milwaukee’de ulaşım alternatifleri otobüs ve taksilerden oluşmaktadır. Özellikle taksicilerin çoğu Romanyalıdır. Her biri kafa dengi insanlar olduğundan dolayı güzel ve keyifli yolculuklar yapabilirsiniz. Taksilerin açılış ücretleri ortalama 7 dolardır. Bunun yanı sıra yarım saatlik seferleriyle de size hizmet vermektedirler.

Milwaukee’de Alışveriş

Kendisini ekonomik anlamda güçlendirmiş olan bu kent peyniriyle ünlü bir yerdir. Girip çıkacağınız birçok alışveriş merkezinde ünlü peynirlerle karşılaşmanız mümkündür. Mutlaka almadan önce tatmanızı tavsiye ediyorum. Herkese hitap etmesi düşünülemez elbette. Bunun yanı sıra birçok hediyelik eşya ve giyim mağazası ile de size alternatifler sunmaktadır. Bazı alışveriş noktaları şunlardır;

 • The Spice House,
 • Clock Shadow Creamery,
 • Jackpot Vintage,
 • The Yellow Jacket,
 • Nuevo Mercado El Rey.

Milwaukee’de Gece Hayatı

Milwaukee küçük bir kent değil ama eğlenmesini iyi biliyorlar. Şehrin içinde birçok öğrenci buraya özellikle eğlenmeye geliyorlar. Birbirinden farklı gece kulüpleri, barlar ve kafeler size harika bir gece yaşatmak için ellerinden geleni sunuyorlar. Harika bir gecenin adresi olacak mekânları şöyle sıralayabiliriz;

 • Lucid Light Lounge,
 • Brothers Bar&Grill Milwaukee,
 • Beer Garden,
 • Bryant’s Cokctail Lounge,
 • Black Sheep,
 • The Foundation Bar,
 • O’Lydias,
 • Roman’s Pub keyifle zaman geçireceğiniz yerlerden bazılarıdır.

Harita

Milwaukee Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
1°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR