Macau - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Macau Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Macau
Çin

Çin'e bağlı özel yönetim bölgesi olan Macau; Lüks kumarhaneleri, iyi ekonomisi, sevecen yerel halkı ve plajlarıyla biliniyor. Macau yarımadası karşısında yer alan ve köprüyle geçilebilen Taipa adası, yanındaki Cotai Bölgesi ve güneyde yer alan Coloane ile ufak bir yer. Başta Çince ve Portekizce olmak üzere farklı dil, mutfak ve kültürüyle sizi davetkar şekilde bekleyen Macau'ya  gelin bir de Bilet Sepeti ayrıcalığıyla göz atarken uçak biletlerinizi ayırtmayı unutmayın!

Para Birimi: Renminbi
Resmi Dil: MANDARIN ( Putonghua)
Telefon Kodu: +86
Havaalanı Uzaklık: 79 KM
İnternet Alan Adı: .cn

Macau'da Gezilecek Yerler

Cotai Şeridi (Cotai Strip):

 

Las Vegas'ın adeta Asya Kıtasındaki bir yansıması olan Cotai Şeridi, Macau'nun Coloane ve Taipa adalarını birbirine bağlayan ortak bir noktada olmasından öte palmiye ağaçları, Çin Zodyak Takvimi hayvanlarının tasvir edildiği estetik taş heykelleriyle de etkileyici. Venetian Macao Resort'un 2007'de açılmasıyla kumar, alışveriş, yemek ve otel tesislerinin odak noktası haline gelen bu bölge turizmin de artmasını sağladı. Yol boyunca onlarca kumarhane, otel ve alışveriş merkezi bulunduran bu şeridin sonunda ise sizi 18 delikli harika bir golf sahası bekliyor.

 

Açık Olduğu Saatler: 7/24

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Adres: Cotai, Makao, Makao

 

 

Guia Tepesi Kalesi ve Deniz Feneri ( Guia Hill Fortress and Lighthouse):

 

1637 yılında inşa edilen Guia Deniz Feneri bize yenilikleri sunan bu şehirde tarihle de bağımızı sağlam tutuyor. İşlevselliğini hala koruyan bu yapıt; kenti, yaklaşan tayfunlar için uyarmakta kullanılıyor. Bölgede bulunan St.Paul Şapeli'nde ise sonradan ortaya çıkarılan fresklere göz gezdirmenizde fayda var. Tarihe tanıklık etmemizi sağlayacak olan eski savaş sığınıkları ve burada hizmet edenlerin hikayelerini anlatan ufak da bir müze bulunmakta. Ayrıca tepede yürüyüş yaparak harika şehir ve koy manzarasından keyif alıp sonrasında teleferikle de seyahat edebilirsiniz.

Açık Olduğu Saatler: 09:00-17:30

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Estrada do Engenheiro Trigo, Doğu Makao, Makao

 

 

Macau Tarih Merkezi (Historic Centre of Macau):

2005 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası statüsüne alınan şehrin tarihi kısmı; İki düzineden fazla tarihi bina ve meydanı barındırıyor. Sömürge binaları, marketler, Porto'nun mimarisiyle uyumlu dar Arnavut kaldırımlar ve Güney Çin'in kalabalık ve sıcak enerjisini, seslerini ve tabii ki kokularını birleştiriyor.

 

Açık Olduğu Saatler: 7/24

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Central Macau, Macao

 

Macau Dev Panda Binası ( Macau Giant Panda Pavilion):

 

Dev bir cam çatının altında yaşayan pandaları  rahatsız etmeden doğal ortamlarında görmek ister misiniz? Cevabınız evetse burası tam size göre. Yükseltilmiş yürüyüş yollarıyla, ziyaretçileri pandaları mümkün olduğunca doğal ortamında tutmaya çalışan Macau sakinleri size de güzel bir görsel zevk sunuyor. 2011 yılından bu yana turistlerin en önemli uğrak noktalarından olan Dev Panda'ya,  gün boyunca aralıklarla 6 kez giriş yapılabiliyor. ( Admission takes place at six intervals during the day. ??? )

Açık Olduğu Saatler:  Salı-Pazar ( 10:00-13:00 ve 14:00-17:00)

Giriş Ücreti: Var

Adres: Seac Pai Van Park, Coloane, Macau, China

Telefon: 2833 7676

Website: http://www.macaupanda.org.mo

 

 

A-Ma Tapınağı ( A-Ma Temple):

Taştan yapılmış binaları ( TAŞ KAPLICA? ), bahçeleri, heykelleri, Budist ve Taocu tapınakları barındıran A-MA Tapınağına adını ise tapınağa bakan bir deniz tanrıçası olan A-Ma dan almış. Keyifle gezerken manevi atmosferiyle de şehrin geri kalanından ayrılan bu tapınak, harika tütsülerinin keskin kokusunu içinize çekerken, kötü ruhları korkutmak için patlatılan ufak patlayıcı fişeklerle de ilginizi çekebilir. İçinde çeşitli köşkleri barındıran tapınağın 1828 yılında tamamlandığı düşünülüyor. Barındırdığı bir diğer köşk olan Yardımseverlik Köşkü'nün ise 1488'de tamamlandığı düşünülüyor.
 

Açık Olduğu Saatler: Hergün 07:00-18:00

Giriş Ücreti: Yok
Adres: Rua de Barra and Rua de Sao Tiago de Barra, South Macau, Macao

 

 

Lou Lim Ieoc Bahçesi ( Lou Lim Ieoc Garden):

 

Bu serin ve yeşil bahçe;  Dev gölge ağaçları, lotus göletleri, Altın Bambu bahçeleri, mağara ağzı girişi ve dokuz dönüşlü bir köprüyü barındırıyor. Siz bu harika bahçenin tadını çıkarırken tai chi yapan veya geleneksel Çin müzik aletlerini çalan yerel halka denk gelmeniz de olası. Bu kültür ve doğal güzellikler arasında yürürken göletin ortasında bulunan ve köprülerle geçiş yapabileceğiniz Lou Lim Ieoc Bahçe Köşkü de sergiler için kullanılıyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Hergün 06:00-21:00
Giriş Ücreti: Yok

Adres: 10 Estrada de Adolfo de Loureiro, Northern Macau, Macao

Telefon: 8988 4178

 

 

 

Macau Kulesi (Macau Tower):

Sai Van ve Nam Van göllerin arasında bulunan 338 metrelik Tv kulesi aynı zamanda dünyanın en uzun 10. yapısı. Bu kule tahmin edebileceğiniz gibi size harika bir manzara ve gözlem imkanı sunuyor.  Adrenalin tutkunlarının da uğrak yeri olan kuleye dilerseniz tırmanabilir veya tepesinde yürüyebilirsiniz. Eşsiz manzaranın tadını çıkarırken alışveriş yapabilir veya kafede dinlenip eğlence merkezlerinde vakit geçirebilirsiniz.

 

Açık Olduğu Saatler: Pazartesi-Cuma (10:00-21:00) Cumartesi-Pazar (09:00-21:00)
Giriş Ücreti: Var

Adres: Largo da Torre de Macau, South Macau, Macao

Telefon: 2893 3339

Website: www.macautower.com.mo

 

Macau Müzesi (Museu de Macau):

 

Hem Portekiz hem Çin'i barındırmasıyla anlayacağınız gibi karmaşık bir tarihe sahip Macau. Ve bize bu tarihi en iyi şekilde Macau Müzesi anlatıyor. Müzenin zemin katı hem Çin hem Portekiz deniz tarihine odaklanırken bölgenin keşfine de ışık tutuyor.  Diğer bölümler ise, Macau'nun kumarhanelere öncülük etmesini sağlayan Kriket Savaşı, fişek endüstrisi ve 1999'dan devralınan imge ve fotoğrafları barındırıyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Salı-Pazar (10:00-18:00)

Giriş Ücreti: Var (Her ayın 15'inde ücretsiz)
Adres: 1112 Praceta do Museu de Macau, Central Macau , Macao

Telefon: 2835 7911

Website: http://www.macaumuseum.gov.mo

 

Taipa Ev Müzesi ( Taipa House Museum ):

 

Taipa'nın en cazibeli yeri olan bu müze,  beş adet yeşil sömürge villasından oluşmakta. 1921'de zengin Macanese tarafından inşa edilen bu evlerin üç tanesi Portekiz bölgeleri, Macan kültürü ve Taipa ve Coloane'in tarihçesini ve gelişimini sergilerken Avenida da Praia'nın, Rua do Supico ile buluştuğu doğudaki iki ev ise resepsiyonlar ve özel sergiler için kullanılıyor.

Açık Olduğu Saatler: Salı-Pazar (10:00-18:00)
Giriş Ücreti: Var ( Her Salı ücretsiz)
Adres: Avenida da Praia, Taipa, Macau, Macao

Telefon: 2882 7103

Website: http://www.iacm.gov.mo/museum

 

 

 

Senado Meydanı ( Senado Square ) :

Mandalina ve limenin??? pastel tonlarında, etkileyici dış cephesi ve taş gri neo-klasik Portekiz plazasının da bulunduğu bu meydana renk veren diğer önemli yapıtlar ise, Leal Senado, Mercy'nin Kutsal Evi ( The Holy House of Mercy ) ve St.Dominic Kilisesi.

 

Açık Olduğu Saatler: 7/24

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Senado Square, off Avenida Almeida Ribeiro, Central Macau, Macao

Ulaşım

- Macau da muson iklimi görüldüğünden sıcak ve yağışların daha az olduğu; İlkbahar ve Sonbahar döneminde gidilmesi daha daha faydalı.

- Şehrin ana gelir kaynağı turizm olduğundan yerel halk oldukça sıcak kanlıdır

Uluslararası bir havaalanına sahip fakat, en azından şimdilik, sadece Güney ve Doğu Asya ülkelerinden uçakları ağırlıyor Macau'ya komşu ülke veya şehirlerindeki havaalanlarına Bilet Sepeti'nden biletinizi alıp gidebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz ise Hong Kong'a uçmak ve sonrasında yaklaşık 1 saatlik bir vapur yolculuğu.

Şehiriçi ulaşım sıkıntısı ise bulunmamaktadır. Otobüs, scooter, taksi ve bisikletli taksiler hizmet vermektedir.

Macau Mutfağı

Portekiz ve Çin mutfağının yanı sıra dünya mutfaklarından da örnekleri bulmakta zorlanmayacağınız bir yer Macau. Pasteis de nata, pato de cabidela'yı denemenizi tavsiye ederiz.
Fernando’s Restaurant  ve Belcancao  Macau mutfağını daha yakından tanımanızı sağlayabilir.

Gece Hayatı

Macau gece hayatı daha çok kumarhaneler üzerine kurulu fakat elbette kumarhanelere uğramadan da güzel vakit geçirebilirsiniz. Lounge bar, gece kulüplerini de bünyesinde barındıran Macau'da size önerebileceğimiz yerler: McSorley's Ale House,  Macau Soul, Club Cubic, The Macallan Whisky Bar & Lounge

Alışveriş

Macau gibi turistlere hizmet eden bir yerde emin olan alışveriş için sıkıntı çekmeyeceksiniz. Lüks tüketim daha ön planda olduğu için bolca pırlantaya denk gelmeniz olası. Buna ek olarak, Çin antikaları, porselen, kaşmir veya ipek eşyalar satın alabilir, tanıdıklarınıza ise Macau'nun ünlü bademli Çin kurabiyesinden götürebilirsiniz.

Macau Pratik Bilgiler

Macau özellikle Asya kıtası sakinlerinin uğrak noktası olduğundan otel ve konaklama fiyatları biraz yüksek.

Macau; Sizi hem otantik Asya yapıtları hem modern kuleleri ve yapıtlarıyla cezbedebilecek kadar farklı bir yapıya sahip. Fakat bu şehre bir kere geldiğinizde, yerel halkın sıcakkanlılığı, kumarhaneleri, tarihi yapıları ve manzarası hafızanıza iyi şekilde kazınacaktır. Bu güzel tecrübeye tabii ki Bilet Sepeti'nden uçak biletinizi alarak ulaşmak çok daha kolay olacaktır, iyi eğlenceler!

Harita

Macau Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
20°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR