Las Vegas - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Las Vegas Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Las Vegas
Amerika

Amerika’nın inşa etmiş olduğu bir şans ve masal şehridir Las Vegas. Kültür ve tarih anlamında hiçbir özelliği olmamasından kaynaklı yapılacak olan tek aktivite, delice eğlenmek, kumar oynamak, cadde üzerindeki küçük havuz ve ışık oyunlarını seyretmek olacaktır. Şans benim yanımda diyorsanız belki zengin olarak bile ayrılabilirsiniz şehirden. 1900’lü yıllardan itibaren kendini zenginliğin ve ihtişamın, hatta fantezinin başkenti ilan etmiştir. Bu renklerin hep daha canlı göründüğü şehir Las Vegas’ta nereler gezilmeli gelin hep birlikte tanıyalım.
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 8 KM
İnternet Alan Adı: .us

Las Vegas'ta Gezilecek Yerler

Strip
Şehrin en ünlü, en canlı ve en dikkat yerlerinden birisidir. Birçok otelin bulunduğu bir yer olan Strip, bölgenin mimarisiyle de baş döndürmektedir. Piramit şeklinde otellerin ve Avrupa ülkelerindeki birçok yapının benzerlerinin burada inşa edildiğini görmek sizi şaşırtmasın. Göreceğiniz yerlerle bir Dünya turu yapıyor hissine kapılabilirsiniz. Şehrin her noktasına bağlanan ana cadde olmasından kaynaklı tek başına bile bir eğlence merkezidir.


Büyük Kanyon Milli Parkı
Hiçbir şeyine alışık olmadığımız bu şehrin coğrafyası da gariptir. Harika bir deneyim yaşamak ve doğal bir güzellik görmek istiyorsanız, adından ve filmlerdeki görüntüsünden de aşina olacağınız Büyük Kanyonu mutlaka görmelisiniz. Kanyona ulaşabilmek için şehir içinde birden fazla alternatif bulabilirsiniz. Hava yolu veya kara yolu ile harika bir manzara eşliğinde kanyona gidebilirsiniz. Las Vegas’ta görmeniz gereken mutlak yerlerden biridir.


Red Rock Kanyonu
Las Vegas şehrinin görülmesi keyif veren yerlerinden biri olan Red Rock Kanyonu, dünya üzerinden bir milyona yakın ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Kırmızı kayalardan oluşmakta olan kanyon, ulusal koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Grand Kanyonu beğendiyseniz, onun ardından burayı da görmelisiniz.


Mead Gölü
Ülkenin oluşturulmuş en büyük yapay göllerinden biri olan Mead Gölü, şehrin kırk kilometre güneyinde bulunmaktadır. Yıl içerisinde yerli ve yabancı on milyonu bulan ziyaretçi sayısı vardır. Doğa ile su sporlarına da uygun olan gölde keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.


Bellagio Las Vegas
1996 yılında yapımına başlanan ve 1998 yılından beri hizmet veren kurumlardan biri olan Bellagio Las Vegas, otel ve kumarhane şeklinde faaliyet gösteren 33 katlı bir yapı ve modern mimariyle oluşturulmuştur. En yüksek noktası 151 metre olan yapının bahçesinde yaklaşık 3 hektarlık bir suni göl bulunuyor. Dört bin civarında odası bulunan ultra-lüks otel şehrin merkezinde yer almaktadır. Las Vegas'ta görülmesi gereken yerler arasındadır.Neon Müzesi
Hayatta eskiyen her şeyin gittiği yer çöplüktür. Elbette bu Las Vegas’ta da aynıdır. Neon Müzesi 1996 yılında kurulmuş olan ilginç yerlerdendir. Kapanmış, ilgisini kaybetmiş ve daha ne olduysa sökülen birçok tabela ve işaretlerin yatakhanesi olmuş burası. Rengârenk tabelalar arasında dolaşırken kendinizi bir kitabın içinde hissedebilirsiniz. İnternetten randevu alarak tura katılabileceğiniz yer, sizler için güzel bir deneyim olacaktır.


Mob Müzesi
Amerika’nın en ilginç müzelerinden biridir Mob Müzesi. Organize suç örgütleriyle, kolluk kuvvetlerinin geçmişten bugünlere yaşanan olayları anlatan müzelerinden birisidir. Suç hikâyelerini sevenler varsa, mutlaka uğraması gereken müzelerdendir. Kuruluşundan bu yana potansiyelini artırmakta ve Las Vegas’da görülecek yerler arasındadır.


Charston Dağı ve Toiyabe Milli Parkı Ormanı
Bölgenin önemli kış sporları merkezi olan Charston Dağı, kentin merkezinden ortalama otuz kilometre mesafede yer almaktadır. Eğer tecrübeniz varsa burada kayak yapabilir veya özel ders alabilirsiniz. Doğayla iç içe bir zaman geçirmek isteyenlerinde değişmeyecek adresi Milli Park olacaktır. Kamp meraklıların sürekli adresi olan yer sizi de harika doğasıyla büyüleyecektir. Görmeniz gereken önemli yerlerdendir.


Fremont Caddesi
Şehirde ünlü olmayan hiçbir şey olmadığından dolayı Fremont Caddesi görmeniz gereken eğlenceli ve ünlü caddelerin ikincisidir. Bolca kumarhanenin ve otelin bulunduğu Fremont’u filmlerden mutlaka hatırlayacaksınız. İlginç sokak gösterilerine denk geleceğiniz bir cadde olmasının yanında, sizleri kulüplere çekmek isteyecek kızlara dikkat etmenizi öneririm. Yer yer canlı performans sanatçılarını da göreceğiniz caddede keyifli bir zaman geçireceğinizden eminim.


Madam Tussauds Las Vegas
1999 yılında kurulmuş olan Madam Tussands Müzesi spor, müzik ve sinema dünyasından ünlü şahsiyetlerin balmumu heykellerini bünyesinde barındırıyor. Yüz üzerinde heykele sahip olan müzede, dört boyutlu bir de sinema salonu bulunmaktadır.
 

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

1 Ocak Yeni Yıl
20 – 21 Nisan Paskalya Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
25 Mayıs Anma Günü
26 Kasım Şükran Günü
25 Aralık Noel
 

Alışveriş

Las Vegas dendiği zaman ilk akla gelen kumarhaneler, gece hayatı ve devasa yapılarıdır. Alışveriş yapmak için küçük büyük birçok mağaza bulabilir, dilediğiniz kadar alışveriş yapma imkânı bulabilirsiniz. Las Vegas’ta alışveriş yapılacak outlet yerler; Las Vegas Premium Outlets, Belz Factory Outlet iken, dünyaca üncü markaları bulabileceğiniz yer ise Strip bölgesidir. Burada; Shoppes at Palazzo, Grand Canal Alışveriş Merkezi, Crystals City Center popüler alışveriş boktalarıdır.
 

Ulaşım

Las Vegas’ın ulaşımı büyük çoğunlukla otobüsler ile sağlanıyor. Ayrıca otelleri birbirine bağlayan Monorail isimli bir de tren hatları bulunmaktadır. Bu sistem gezmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır ama keyfinize düşkün biriyseniz eğer arzu ettiğiniz yerlere taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha çok otellerin bulunduğu bölge olarak bilinen Strip bölgesi, şehrin en büyük gezme alanlarından birini oluşturmaktadır. Kuzey Strip ile Güney Strip olarak ikiye ayrılmış bölgede yürüyüş yaparak dilediğiniz gibi gezme imkânına sahip olabilirsiniz. 


Las Vegas Monorail Haritası


Otobüs
Las Vegas’ta 49 tane otobüs hattı vardır. Bu hatların bazıları sabah 05.00 ile 01.30 saatleri arasında sefer yapmaktadır. Oldukça rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Residential Routers isimli otobüs hatları ise 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Bilet fiyatları yetişkinler için 2 Dolar, öğrenciler için ise 1 Dolar’dır.


Monorail
Bu hat Strip bölgesinin doğu bölgesindeki bazı oteller ile Las Vegas Kongre Merkezi arasında sefer yapmaktadır. Tek yön ücreti 5 Dolar, çift yön ücreti ise 9 Dolar’dır. Günlük ve sınırsız bir kullanım istiyorsanız 15 Dolar ödeyerek sınırsız bileti de tercih edebilirsiniz. 


Taksi
Taksilerin açılış ücretleri 3 Dolar olarak belirlenmiştir. Kilometreye göre ücret tarifesi ise şu şekildedir; 
20 km’ye kadar km başına ücret 3 Dolar
20 km’den sonra km başına ücret 0,20 Dolar
 

Gece Hayatı

Uyumayan şehirler diye bir tabir vardır ya, bu şehir bunu sonuna kadar hak ediyor. Gece sokağa adımınızı attığınızda sınırsız bir seçenek tercihiniz vardır. Strip yine bu bölgenin en canlı bölgesidir. Kumarhaneler, oteller, gece kulüpleri ve daha ne arıyorsanız burada bulabileceksiniz. Genç arkadaşlar kumarhanelere gitmek için hevesli olabilir ama 21 yaş sınırının olduğunu da belirtmek gerekir. Şehrin popüler mekânlarından bazılarını aşağıda sizler için yazıyorum.
House of Blues
Tryst
 

Harita

Las Vegas Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
25°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR