Köln - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Köln Uçak Bileti

{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Köln
Almanya

Kolonyanın icat edildiği şehir, Köln...

Ren Nehri’nin iki yakasına kurulmuş kent, Almanya’nın en büyük dördüncü kenti konumunda. Şehrin simgesi olan Köln Katedrali (Dom Katedrali), aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Köln’de Türk nüfusu, varlığını yoğun bir şekilde hissettirmekte.

Para Birimi: Euro
Resmi Dil: Almanca
Telefon Kodu: +49
Havaalanı Uzaklık: 12 Km
İnternet Alan Adı: DE

Köln Gezilecek Yerler

Köln Katedrali (Dom Katedrali): Kentin sembolü olan katedralin yapımına 1248 yılında başlanılmış olup ancak 1880 yılında tamamlanabilmiştir. Gotik tarzda inşa edilen yapı, Almanya’nın en büyük ikinci, dünyanın ise üçüncü büyük katedralidir. Katedral şehir merkezinde, merkez garının yanı başında yer alıyor. Köln’ü kuş bakışı seyretmek isterseniz, 500’ü aşkın merdiveni tırmanarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. J

Hohenzollern Köprüsü: Şehrin en şöhretli köprüsü, Aşıklar Köprüsü olarak da adlandırılmaktadır. Köprü yaya ve araç trafiğine açık durumda.

Köln Hayvanat Bahçesi: İçerisinde 500’den fazla hayvan türünü barındıran hayvanat bahçesi, ailece hoş vakit geçirebileceğiniz yerlerden.

Çikolata Müzesi: Kakao düşkünleri için lezzetli, tatlı ve enfes kokulu bir müze, işte karşınızda Çikolata Müzesi... J Müze 1993 yılında kurulmuştur. Müzenin içinde hediyelik eşyalar satan bir dükkân ve kafede bulunmaktadır. Köln Merkez Otobüs İstasyonu’ndan 133 numaralı otobüs hattı, sizi müzeye ulaştıracaktır... Giriş ücreti yalnızca 8 Euro.

Köln Merkez Cami: Caminin temelleri, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı Türk İslam Birliği Teşkilatı tarafından 2009 yılında atılmıştır. Modern bir görünüme sahip cami, Osmanlı mimarisi örnek alınarak inşa edilmiştir. Cami, Alman Mimar Paul Böhm tarafından tasarlanmış.

Roma-Germen Müzesi: Müze, Köln Katedrali’ne yalnızca 3-4 dakikalık bir uzaklıkta bulunuyor.

Bunun yanı sıra şuraları da ajandanıza not edebilirsiniz; Ludwig Müzesi, Wallraf-Richartz Müzesi, Kolumba Müzesi, Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Eski Şehir bölgesi ve Hohe Caddesi, Köln Flora ve Botanik Bahçesi, Parfüm Müzesi (Duftmuseum), Altenberg Katedrali, Gross St. Martin Kilisesi, St. Gereon Kilisesi, St. Pantaleon Kilisesi, Eski Belediye Binası, Köln Sualtı Tüneli (Sea Life Königswinter).

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Çıkışı – 1 Mayıs
 • Pontkot Yortusu – 12 Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi Günü – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel – 25-26 Aralık

Köln'de Şehir İçi Ulaşım

Tramvay, metro, tren ve otobüs için biletlerinizi, bilet makinelerinden yahut bilet gişelerinden temin edebilirsiniz. Ayrıca otobüs için, otobüs sürücülerinden de bilet alabilmeniz mümkün.

Toplu taşıma araçlarından daha avantajlı faydalanmayı düşünüyorsanız, kendinize bir KölnCard almanız sizin adınıza kârlı bir tercih olacaktır. Şuradan konu hakkında bilgi edinebilir ve online kartınızı satın alabilirsiniz. Link; https://www.cologne-tourism.com/book-buy/koelncard/

Bisiklet: Köln sokak ve caddelerinde bisikletle dolaşmak ister misiniz? ‘Evet’ dediğinizi işitir gibi olduk. J O hâlde şehrin bisiklet yolları sizi bekliyor olacak... Aynı zamanda Köln Bonn Havalimanı’nda bisiklet park alanı bulunup, havalimanından kente, kentten havalimanına bisikletle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Call a Bike: Online olarak bisiklet kiralama hizmeti sunan kuruluş. Web adresi için şuradan lütfen; https://www.callabike-interaktiv.de/en/Find-a-bike?city=50.941357%7C6.958307&address=&values=

Köln Teleferiği: 1957 yılında hizmete açılan Köln Teleferik Hattı, Ren Nehri üzerinde işlemektedir ve Avrupa’nın nehir üzerinde işleyen ilk teleferik hattıdır. Şehri ve Köln Katedralini kuş bakışı seyredip, bol bol fotoğraf çekmek isteyenler için, kesinlikle güzel bir deneyim olacaktır...

Köln Mutfağı

Köln’ün sade ve doyurucu yerel mutfağı en iyi soğuk bir bardak Kölsch ile servis edilir . Köln’de et ve tavuk tüketimi fazladır. Başlıca yöresel lezzetler ise; Himmel un Ääd, Hämmche, Mettbrütche.

Köln'de Alışveriş

Köln'deki Schildergasse, Almanya'nın en çok ziyaret edilen alışveriş caddesidir. "Belçika Mahallesi" nde ve şehrin Ehrenfeld semtinde bulacağınız sıra dışı kıyafetler ve aksesuarlar ile küçük, seçkin tasarımcı butikleri ve stüdyoları size yardımcı olacaktır.

Köln, Almanya'nın en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. Şehrin Schildergasse yaya bölgesi, yoğun alışveriş saatlerinde saatte 15.000 kişiyi çekiyor ve burası Almanya'nın en popüler caddesi haline geliyor. Komşu Hohe Strasse gibi, büyük mağazalara ve tanıdık markaların şubelerine ev sahipliği yapıyor.

Öte yandan, Mittelstraße ve Pfeilstraße'de özel tasarım mağazaları açılmıştır. Schildergasse'ın sonunda Neumarkt'ın kuzey tarafındaki kapalı ve bağlantılı Olivandenhof ve Neumarktpassage alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Şehir merkezindeki ve banliyölerdeki diğer alışveriş merkezleri burada yağmur yağsa bile alışverişi zevkli hale getiriyor.

Köln'de Gece Hayatı

Köln'deki gece hayatı neşelendiriyor ve 70'ten fazla kulüp ve parti etkinliğiyle caz, reggae ve R&B'den teknoya herkes için bir şeyler sunuyor. Sayısız bar, restoran ve bira fabrikası da ziyaretçileri partiye davet ediyor. Başka hiçbir Alman şehri, Köln kadar kişi başına düşen pub'a sahip değildir.

Harita

Köln Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
-4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR