Jakarta - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Jakarta Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Jakarta
Endonezya

Güneydoğu Asya’nın ve dünyanın en kalabalık nüfüsuna sahip şehri olan Cakarta, 7.yy’dan beri bölgenin önemli şehirlerinden biri. Coğrafi olarak, Asya’nın Güney Yarımküre’de bulunan iki başkentinden biri. Cakarta, dünyanın en kalabalık müslüman nüfusuna sahip ülkesi olan Endonezya’nın kültürel, politik ve sanat merkezi olarak öne çıkıyor. Uzun bir dönem boyunca Hollanda’nın sömürgesi olarak kalan şehirde, Flemenk kültürünün etkilerini de görmek mümkün.

Oldukça büyük bir şehir olan Cakarta’da ziyaretçilerine birçok farklı çeşitte etkinlik sunuyor. Bir gecede isterseniz kültürel bir dans şovu izleyip, Cakarta’ya özgü yemekleri tadabilir, ya da Kota’da batılı tarzda müzik dinleyip eğlenebilirsiniz. Zengin sokak kültürüyle ünlü olan şehrin sokaklarında dolaşmak oldukça keyifli.

Para Birimi: Rupiah
Resmi Dil: Endonezce
Telefon Kodu: +62
Havaalanı Uzaklık: 35 KM
İnternet Alan Adı: .id

Jakarta'da Gezilecek Yerler

Ulusal Müze (Museum Nasional): Çokkültürlü ve derin bir tarihi geçmişe sahip olan Endonezya’dan çıkan ve tarih öncesinden günümüze kadar gelen eserlerin sergilendiği müze. Hemen bahçesinde bulunan fil heykeliyle oldukça ünlü ve mimarisi de oldukça dikkat çekici. Güneydoğu Asya’nın en iyi müzelerinden biri olarak gösterilen Museum Nasional, şehrin hemen merkezinde, bağımsızlık heykelinin karşısında bulunuyor.

Açık olduğu saatler: Salı’dan Cuma’ya 08:00-16:00, Cumartesi ve Pazar 08:00-17:00 arası Giriş: Ücretli Adres: Jalan Medan Merdeka Barat 12, Jakarta Website: http://museumnasional.or.id/

Kota: Endonezya’nın Hollanda sömürgesinde olduğu dönemdeki merkezi olan yer, şimdilerde şehrin en canlı yeri. Birçok kanalın birleştirilmesiyle oluşmuş Kota’da bisiklet kiralayıp Cakarta turu atmak oldukça keyifli. Gezerken şehrin önemli ve simgesel yapılarına rastlayabileceğiniz, yerel kafe ve barlarda eğlenebileceğiniz bölgeyi tüm gün boyunca gezmenizi Bilet Sepeti olarak tavsiye ediyoruz ☺

Açık olduğu saatler: Her gün 24 saat Giriş: Ücretsiz Adres: Old Batavia, Jakarta, Jakarta

İstiklal Camii (Istiqlal Mosque): Güneydoğu Asya’nın en büyük camisi olan İstiklal Camii şehrin hemen merkezinde bulunuyor. Sıradışı mimarisiyle dikkat çeken camii, 1978 yılından beri hizmet veren oldukça modern bir camii.

Açık olduğu saatler: Sabah vaktinden yatsı vaktine kadar Giriş: Ücretsiz Adres: Jalan Taman Wijaya Kusuma, Jakarta Website: https://www.beautifulmosque.com/Istiqlal-Mosque-Jakarta-Indonesia

Bağımsızlık Heykeli (Monumen Nasional): Şehrin hemen merkezinde bulunan ve şehrin birçok tarafından görülebilen heykel, Endonezya’nın sömürgecilikten kurtuluşunu ve bağımsızlığını simgeliyor. 1975’te açılmış olan heykelin etrafı ziyaretçilerin gezip dolaşabileceği yeşil bahçelerle dolu. Anıtın tepesine asansörle çıkıp, kalabalık Cakarta manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Her gün 08:00-17:00 arası Giriş: Ücretli Adres: Merdeka Square, Jakarta

Wayang Kukla Müzesi (Museum Wayang): Endonezya’da yüzyıllardır devam eden bir gelenek olan ve oldukça iyi yapılan kukla oynatıcılığının tarihini görebileceğiniz, ayrıca canlı yerel bir kukla şovunu izleyebileceğiniz yer işte burası. Gitmeden önce sitesinden kukla şovunun tarihine bakıp öyle gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Açık olduğu saatler: Salı’dan Pazar’a 09:00-15:00 arası Giriş: Ücretli  Adres: Jalan Pintu Besar Barat 27, Jakarta Website: http://www.indonesia-travel-guide.com/Jakarta_Travel_Guide/Wayang_Museum_Jakarta/Wayang_Museum_Jakarta.html

Ulaşım

Cakarta hakkında hazırlanmış ve dükkanların isim isim belirtildiği bir seyahat tavsiye yazısı için tıklayabilirsiniz, yazıda Cakarta’da iki gün içinde yapılabileceğiniz aktiviteler sıralanmış, dili İngilizce. ( http://www.independent.co.uk/travel/asia/jakarta-travel-tips-where-to-go-and-what-to-see-in-48-hours-9757018.html )

Cakarta’da ulaşım çoğunlukla otobüsler ve Türkiye’deki gibi minibüslerle sağlanıyor. Otobüsler için herhangi bir büfeden bulabileceğiniz bilete önceden yükleme yapmanız gerekiyorken, minibüslerde sürücüye ödeme yapabiliyorsunuz.

Toplu taşıma araçları oldukça kalabalık olan bir şehir olan Cakarta’da, taksiyle seyahat etmek oldukça mantıklı bir seçenek. Ancak, kaldığınız otelin ya da alışveriş merkezinin taksilerinden birini kullanmanızı ve taksimetrenin açık olduğunu kontrol etmenizi Bilet Sepeti olarak tavsiye ediyoruz.

Jakarta Mutfağı

Multi-kültürel bir şehir olan Cakarta’nın mutfağı da barındırdığı bütün bu kültürlerin karışımı olarak tanınıyor. Asya, Arap, Hindu ve Hollanda yemek kültürlerinden izler bulabileceğiniz Cakarta mutfağında baharat oldukça sık kullanılıyor. Alışveriş merkezlerinde ve sokakta birbirinden çeşitli lezzetler bulabileceğiniz Cakarta’da, yemek konusunda açık fikirli olmanızı tavsiye ediyoruz ☺

Gece Hayatı

Jakarta, gece hayatının çok aktif olarak yaşandığı bir şehir olarak gözükmese de, birçok bara ve yerel müzik dinleyebileceğiniz birçok mekana ev sahipliği yapıyor. Kalabalık bir şehir olan Jakarta’da, batı tarzı gece hayatı Sudirman bölgesinde yoğunlaşmış durumda.

Alışveriş

Jakarta’da alışveriş yapmak oldukça keyifli bir aktivite. Hemen her yerde bir alışveriş merkezi bulabilir, lokal markalardan dünyaca ünlü markalara kadar birçok seçenek arasında dolaşabilirsiniz. Mall of Indonesia ve Senayan City şehrin önemli ve büyük alışveriş merkezlerinden.

Harita

Jakarta Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
26°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR