İstanbul - Trabzon - uçak bileti - www.biletsepeti.com

İstanbul - Trabzon Uçak Bileti Ara

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

Trabzon Hakkında

Evliya Çelebi’nin hakkında; ‘Bu şehre ‘Küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası.’ dediği Trabzon, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde bulunuyor. Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında yer alan Trabzon, küçük ama oldukça dolu bir şehirdir. Halkı tamamen kendi kültürlerine, geleneklerine ve göreneklerine bağlı olarak yaşar.

Siz de ilk defa Trabzon’a gidiyorsanız, kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmeniz çok normal. Çünkü, Trabzon özellikle doğası ve tarihi yapıları sebebiyle koruma altına alınmış bir şehir.

Trabzona’a uçak ile 1 saat 45 dakikada ulaşabilirsiniz. Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları’nın hem Sabiha Gökçen Havalimanından, hem de Atatürk Havaalanından direkt uçuşları bulunuyor. En uygun uçuşları arayıp, en ucuz uçak bileti için biletsepeti.com’u ziyaret etmeyi unutmayın!

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Uluslararası Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havaalanına ulaşıma kıyasla, havaalanından şehir merkezine ulaşım için daha fazla seçeneğiniz var.

Otobüs

Havaalanından çıktıktan sonra, çıkış kapısında bulunan otobüs durağından, her 5 dakikada bir şehir merkezine giden otobüsleri bulabilirsiniz.

Dolmuş

Aynı şekilde, havaalanının çıkış kapısında bir de dolmuş durağı bulunuyor. Bu duraktan merkeze giden dolmuşları kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Havaş

Uçak inişlerinden sonra kalkan Havaş otobüsleri ile, sadece Trabzon şehir merkezine değil; Rize ve Giresun’un da merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havaalanından, şehir merkezine gitmenin en kolay ve en hızlı yolu hiç şüphesiz ki taksilerdir. Havaalanı çıkış kapısında, kolaylıkla taksi bulabilirsiniz.

Otel Servisleri

Trabzon’da bulunan bazı otellerin, müşterileri için özel servisleri olabiliyor. Otelinizde bu hizmet varsa, bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Özellikle yayla ya da köy gezmek için Trabzon’a geldiyseniz, en iyi ulaşım seçeneğiniz araç kiralamaktır. Havaalanında Enterprise, Rentgo, Sixt, Esas gibi araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Şu anda Trabzon Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR