İstanbul - Roma - uçak bileti - www.biletsepeti.com

İstanbul - Roma Uçak Bileti Ara

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

Roma Hakkında:

Bir yarımada olan İtalya’nın tam ortasında, yedi tepe şeklinde kurulu olan Roma şehri, aynı zamanda İtalya’nın başkentidir. Özellikle tarihsel açıdan çok büyük bir öneme sahiptir. Aynı şekilde Lazio bölgesinin de başkenti olan şehir, içerisinde Vatikan’ın da bulunması sebebiyle ‘İki Devletin Başkenti’ lakabına sahiptir. Tarih boyunca, dünyanın en büyük şehri olarak kabul gören Roma, günümüzde de 2,5 milyonluk nüfusuyla dünyanın en gelişmiş ve en büyük şehirlerinden biridir.

2 saat 40 dakika gibi bir uçak yolculuğu gerektiren Roma’ya Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Alitalia Havayolları hem Sabiha Gökçen Havaalanından, hem de Atatürk Havalimanından direkt uçuşlar mevcut. En uygun uçuşları arayıp, en ucuz uçak biletini kapmak için biletsepeti.com!

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Roma Fiumicino Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Öncelikle tercih etmeniz gereken yöntem, tabii ki de havayolu ulaşımı; yani uçak. Roma ise bu konuda oldukça avantajlı; çünkü içerisinde 2 tane havaalanı bulunuyor. Bunlar; Fiumicino ve Ciampino. Sizin odaklanmanız gereken havaalanı Fiumicino. Çünkü Ciampino Havaalanı’na henüz ülkemizden herhangi bir uçuş gerçekleştirilmiyor. Sabiha Gökçen ya da Atatürk Havaalanı’ndan, yaklaşık olarak 2.30 saat süren Roma’ya, Türk Hava Yolları, Alitalia ve Pegasus seferler düzenliyor.

Tren

Havalimanından şehre ulaşım ise oldukça kolay. Çünkü tercih edebileceğiniz birçok seçenek var. Bunlardan ilki ve en hızlısı Havayolu Trenleri. Bu trenler ikiye ayrılıyor. FL1 isimli trenle direkt olarak şehir merkezine giderken, FL2 ismindeki tren ile şehir merkezine birkaç durakta gidebiliyorsunuz. Fiyat açısından endişe ediyorsanız, FL2 biraz daha uzun sürüyor olsa da daha ekonomik.

Otobüs

Ekonomik olarak, en çok tercih edilen ulaşım aracı ise Terravision adı verilen otobüsler. Ücreti 5 Euro olmakla beraber, gün içerisinde ve gece her saatte sefer düzenliyor. Bir diğer otobüs alternatifi ise havaalanına bağlı olan Bus Shuttle. Bu otobüsle yapacağınız yolculuk biraz daha uzun sürüyor ama sadece şehir merkezine değil, Vatikan’a da gitmek mümkün. Eğer kendinize konaklamak için Vatikan’a yakın bir yer ayarladıysanız, Bus Shuttle kullanmalısınız. Ücreti de 6 Euro.

Halk Otobüsleri

Diğer seçeneğiniz de Roma’ya ait olan halk otobüsleri. Yani belediye otobüsü gibi düşünün. Yalnız bu seçeneği pek önermiyoruz, çünkü; sefer saatleri çok değişken olabiliyor ve ücreti de Bus Shuttle ve Terravision ile aşağı yukarı aynı.

Taksi

Şehir merkezine rahat rahat gitmek istiyorsanız, taksi tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine gidiş ücreti sabit olarak 48 Euro. Ancak bazı taksiciler, gideceğiniz yer diye sizi farklı bir yere götürüp fazla ücret alabilirler. Böyle bir şey olmasını istemiyorsanız, taksicinizle ilk baştan konuşmanızda yarar var.

Otel Servisleri

Aynı zamanda, ayarladığınız otelin servisleri hizmeti de olabilir ki bu taksiden daha rahat bir seçenek olmakla beraber, çok kişi seyahat ediyorsanız oldukça avantajlı bir yol. Otelinizin servis hizmeti olup olmadığını, ücretini, rezervasyonunu internet üzerinden de ayarlayabilirsiniz, gittiğinizde konuşarak da, arayarak da...

Şu anda Roma Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR