İstanbul - Paris - uçak bileti - www.biletsepeti.com

İstanbul - Paris Uçak Bileti Ara

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

Paris Hakkında:

Hepimiz Paris’i ‘Aşıklar Şehri’ şehri olarak bilsek de, klasik olarak Fransa’nın başkenti olduğunu söyleyerek başlayalım. Aşıklar Şehri dışında, moda ve lüksü temsil ettiği için Işık Şehri olarak da bilinmektedir. Moda ve lüksten ziyade, dünya çapındaki ekonomik ve politik merkezler arasında önemli bir yer tutar. Sanatsal ve kültürel açıdan da büyük bir öneme sahip olan şehrin her yerinde birbirinden farklı tarihi eserler görmek, birbirinden güzel sokaklarında gezerken kendinizi kaybetmeniz mümkün.

Bu sanatla ve tarihle iç içe geçmiş aşk şehrine nasıl mı gidilir? Uçak ile 3 saat gibi kısa bir yolculuk gerektiren Paris’e Türk Hava Yolları’nın hem Atatürk Havaalanından, hem de Sabiha Gökçen Havalimanından direkt uçuşları bulunur. En uygun uçuşları aramak ve en ucuz uçak biletini satın almak için adresiniz biletsepeti.com!

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Charles de Gaulle Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Paris’te Charles de Gaulle Havaalanı dışında bir de Orly Havaalanı bulunuyor. Ancak Orly Havaalanına ülkemizden herhangi bir uçuş bulunmuyor.

RER

Paris’e gelen çoğu kişi, şehir merkezine ulaşım konusunda hem ekonomik, hem de hızlı bir seçenek olan RER B trenlerini tercih ediyor.

Shuttle

Eğer siz biraz daha konfor istiyorsanız, Shuttle hizmeti veren birçok firmadan birini tercih edebilirsiniz. Bu firmaları da, havaalanı içerisinde rahatlıkla bulabilir, size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Otobüs

RoissyBus ve Le Bus Direct isminde, merkeze giden iki tane de otobüs hattı bulunuyor. Gideceğiniz yere göre, bu otobüslerden size uygun olanına binebilirsiniz.

Taksi

Havaalanı merkeze uzak olmadığından ulaşım için taksiyi de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Normal taksi seçeneklere göre daha ekonomik bir seçenektir.

Şu anda Paris Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR