İstanbul - Münih - uçak bileti - www.biletsepeti.com

İstanbul - Münih Uçak Bileti Ara

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

Münih Hakkında

Berlin’den ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın en büyük şehri olan Münih, aynı zamanda Avrupa’nın da en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Almanya’nın çoğu yerinde olduğu gibi, Münih de mimari yapısıyla dikkat çekiyor. Bavyera Alpleri’nin biraz kuzeyinde ve İsar Nehri’nin kıyı kesiminde olan şehir, genel olarak bakıldığında biraz Bohem gelebilir. Hava genellikle kapalı ve yağışlı, biraz serindir. Gezdikçe, gördükçe ve keşfettikçe havanın aksine içinizi ısıtacak bu şehri biraz tanımak ister misiniz?

Münih uçak ile yaklaşık 2 saat gibi kısa bir yolculuk gerektiriyor. Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları’nın Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havalimanından direkt uçuşları bulunuyor. En uygun uçuşlar ve en ucuz uçak biletleri için biletsepeti.com’a bakmayı unutmayın!

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Augsburg Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Otobüs

İlk ulaşım seçeneğiniz yine şehir merkezinden sürekli olarak kalkan belediye otobüsleri. Gişelerden bulabileceğiniz biletlerle otobüsleri kullanabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezine en rahat ve en kısa sürede ulaşmanın yolu hiç şüphesiz ki taksilerdir. Üstelik havaalanı da merkeze yakın olduğundan, taksi ekonomik bir seçenektir.

Franz-Josef-Strauss Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Metro

Tercihinize göre, şehir merkezine gitmek için S-Bahn trenlerini ya da U-Bahn metrolarını kullanabilirsiniz.

Otobüs

Ekonomik ve hızlı bir seçenek olan belediye otobüslerini kullanarak, rahatlıkla havaalanından şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Yine en hızlı ve en ekonomik seçeneklerden biri olan taksiyi, havaalanından şehir merkezine gitmek için tercih edebilirsiniz.

Şu anda Munich Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR