İstanbul - Diyarbakır - uçak bileti - www.biletsepeti.com

İstanbul - Diyarbakır Uçak Bileti Ara

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, Anadolu ve Mezapotamya medeniyetlerinin geçiş noktasında bulunuyor. Doğal bir geçiş noktası olmanın dışında Diyarbakır, tarihsel ve kültürel açıdan oldukça önemli bir konumda. Eski adı Diyarbekir ya da Diyar-ı Bekr olan şehrin adının günümüzdeki halini alma hikayesi ise basit bir dil tartışmasından başlıyor. 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk, trenle Diyarbakır’dan Elazığ’a geçerken çıkan tartışmada, Türk Dil Kurumu’na bir telgraf gönderiliyor. Yapılan çalışmaların ardından da Diyarbekir, Diyarbakır oluyor.

Bu güzel güneydoğu şehrine gitmek için en kolay ulaşım yolu ise uçak kullanmak. Yaklaşık olarak 2 saatlik bir uçak yolculuğu gerektiren Diyarbakır’a, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları ile direkt olarak hem Atatürk Havaalanından, hem de Sabiha Gökçen Havalimanından ulaşabilirsiniz. En uygun uçuşları arayıp, en ucuz uçak biletini biletsepeti.com’dan alabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diyarbakır Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havaalanından şehir merkezine inmek de, en az şehir merkezinden havaalanına gitmek kadar kolay.

Otobüs

Havaalanında, her zaman uçakların inişinden ve de kalkışından sonra belediye otobüslerinin şehre giden seferleri bulunur. Uçağınızdan indikten sonra, çıkışta otobüsleri kolayca bulabilirsiniz.

Dolmuş

Havaalanının çıkışında bulunan dolmuşlar ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu hem kısa süren, hem de ekonomik bir seçenektir.

Taksi

En rahat, üstelik genele göre de oldukça ekonomik bir seçenek olan taksiyi tercih etmek sizin için oldukça avantajlı ve hızlı.


Araç Kiralama

Diyarbakır Havaalanında, Avis, Hertz, Emir Otomobil Kiralama ve Kunçul Turizm gibi araç kiralama firmaları bulunuyor. İstediğiniz tarzda aracı kiralamak için, önceden arayıp konuşarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şu anda Diyarbakir Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR