İstanbul - Amsterdam - uçak bileti - www.biletsepeti.com

İstanbul - Amsterdam Uçak Bileti Ara

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

Amsterdam Hakkında:

Herkesin hayatının en az bir döneminde de olsa gitmek istediği, Hollanda Krallığı’nın başkenti olan şehir Amsterdam… Geçmişte küçük bir balıkçı köyü olarak kurulan Amsterdam, günümüzde Hollanda’nın kültürel, sanatsal ve parasal olarak en önemli şehirlerinden biridir. Şehri gezmeye başladığınızda, etrafınızda 17. yüzyıldan kalma bir mimariyle karşılaşacaksınız.

Bu birbirinden güzel yerlere ve yapılara ev sahipliği yapan şehre gitmek için 3 saat 40 dakika gibi bir uçak yolculuğu yapmanız gerekiyor. Türk Hava Yolları ve Atlasglobal Havayolları’nın Amsterdam’a direkt uçuşları mevcut. Bu uçuşlar da genellikle Atatürk Havaalanı’ndan yapılıyor. Siz de en uygun uçuşlar ve en ucuz uçak biletleri için biletsepeti.com’a bakmayı unutmayın!

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Hem ülkemizden, hem de diğer ülkelerden yapılan uçuş seferlerinin vardığı nokta Amsterdam Schiphol Havaalanı. Ayrıca, Londra, Brüksel, Paris gibi önemli ve büyük Avrupa şehirlerinden de, Amstrerdam’a sık sık tren seferleri yapılıyor. Bu havaalanı merkeze sadece 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yine de, şehre inmek için birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor.

Otobüs

Bizdeki otobüs ulaşımının aksine, Amsterdam’da otobüsten inmek için belirli bir durak bulunmuyor. Havaalanının çıkışında bulabileceğiniz otobüslerden istediğinize binerek, istediğiniz yerde inebilirsiniz. İneceğiniz zaman otobüs şoförüne söylemeniz yeterli.

Bisiklet

İnanamayacaksınız ama spor yapmayı seviyorsanız, havaalanından merkeze bisiklet kullanarak bile gidebilirsiniz.

Tren

Eğer rahat ve hızlı bir yolculuk istiyorsanız, en iyi seçeneklerden biri trenler. Tren seferleri, NS Dutch Railways’e bağlı olarak gerçekleştiriliyor.

Taksi

Bir diğer konforlu ulaşım seçeneği ise taksiler. Mesafe sayesinde taksi ücreti fazla tutmamakla beraber, oldukça hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel Servisler

Bunlar dışında kalacağınız otelin özel servislerini, firmalardan kiralayabileceğiniz araçları ve havaalanına bağlı olarak hizmet veren özel shuttleları kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havaalanına bağlı olarak hizmet veren araç kiralama firmalarından birini tercih ederek, araç kiralayabilirsiniz. Yalnız önceden konuşarak ayarlarsanız, istediğiniz arabayı bulma şansınız daha fazladır.

Şu anda Amsterdam Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR