Honolulu - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Honolulu Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Honolulu
Amerika

Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük şehri olan Honolulu’nun izleri geçmişte 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Bir doğa olayının yaşanmasıyla oluşan bölge modern görüntüsü, geniş caddeleri, harika doğası ile insanın içine huzur yayan bir atmosfere sahip. İnsanlarının sıcak Hawaii dostluğu sergilediği bu ılıman iklim, her yanıyla görülmesi gereken yerler arasındadır. Honolulu’da gezilecek yerler neresi gelin birlikte tanıyalım:

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 9 Km
İnternet Alan Adı: .us

Honolulu'da Gezilecek Yerler

Pearl Harbour
Dünya üzerindeki en büyük yıkımlarından birinin yaşandığı bölge olan Pearl Harbour, turistlerin oldukça yoğun ilgisini çekmektedir. ABD filosuna ev sahipliği yapmış olan bölge Japonlar tarafından bombalandığında büyük kayıplar vermiştir. Limanı her gün 07.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirken, içerisinde yer alan beş ayrı müzeyi de görme fırsatı yakalayacaksınız. Pasifik Havacılık Müzesi, USS Arizona, USS Bowfin Denizaltı, Missouri ve USS Oklohama anıtları önemli yerlerdendir.
Waikiki
Honolulu’nun gezilmesi belki de en keyifli yerlerinden Waikiki. Uzun uzun sürüp giden bembeyaz plajı insana geri dönme der gibi bakıyor adeta. Özellikle harika dalgalarının olduğu deniz sörfçüler için harika bir yer olarak biliniyor. Hatta sörfün babası olarak görülen Kahanamoku için burada yapılmış heykel bulunuyor. Günün her saatinde burada gezebilir, güneşlenebilir, akşam saatlerinde canlı performansların yer aldığı barlarda keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Ala Moana Park
1950’li yıllarda ortaya çıkarılmış olan Ala Moana Park plajı, durgun suyuyla yüzmeyi yeni yeni öğrenenler ve çocuklar için bulunmaz bir nimet durumundadır. 100 dönümden oluşan bu harika park eğlenmek ve dinlenmek için gerekli olan her şeyi size sunmaktadır. Gezmek, yüzmek, çimenlerine uzanıp müzik dinlemek ve daha aklınıza ne gelirse bunu bu parkta yapabilirsiniz.
USS Arizona Anıtı
Japonya’nın düzenlemiş olduğu hava saldırısında ölen askerler için yapılmış olan Arizona Anıtı, o dönem hayatını kaybetmiş olan 1777 askeri simgelemektedir. Turistlerin oldukça ilgi gösterdiği yerlerden olan anıt, birçok kişinin hem fotoğraf çekip hem de tarihi daha iyi okuyabilmeleri açısından uğrak yerlerinden olmaktadır. 
Lyon Arberetum ve Manoa Vadileri
1918 yılında kurulmuş olan vadi ortalama olarak beş bin üzerinde bitki çeşidine ev sahipliği yapmaktadır. Bolca oksijenin ve yaşamın yer aldığı vadi gezginlerin yoğun ilgisiyle sürekli canlı bir haldedir. Dünyanın hiçbir bölgesinde göremeyeceğiniz birçok bitki türünü burada görme imkânı yakalayabilirsiniz. Bu cennetten parça güzel vadiyi her gün 08.00-16.00 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz.
Bishop Müzesi
1889 tarihinde aynı isimle aile tarafından inşa edilmiş olan müze içerisinde birbirinden değerli manevi eşyalar barındırmaktadır. Özellikle Polinezya kültürünün fazlasıyla yansıtıldığı müzede doğa tarihine ilgisi olanları ilgilendirecek önemli parçalar yer almaktadır. Özellikle 24 milyon yaşında olan bu parçalar bir hayli ilgi çekicidir. Müzenin içerisinde birçok siyasetçinin fotoğrafları da yer alırken Almanya, Portekiz, Çin, Filipinler gibi ülkelerden de hediyeler bulunmaktadır.
Diamond Krateri
Tahmini olarak beş yüz bin yaşında olduğu tahmin edilen Diamond Krateri, özellikle macera severlerin ilgisini çekmektedir. Doğa olaylarına fazlasıyla rastlanılan Honolulu’da bu kraterin ortaya çıkışı bu sebeple olmuştur. Üzerine çıkmak için oldukça büyük bir gayret sarf etmeniz gerekmektedir. Tamı tamına 560 adımlık uzun bir yürüyüşten sonra harika bir manzara sizleri bekliyor olacak. 
Pasifik Havacılık Müzesi
1999 yılında Pearl Harbour saldırısından olayı kurulmuş olan bu müze 2. Dünya Savaşı’nın temalarını gözler önüne sermektedir. Müzenin içinde bir dönem Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı olan George W. Bush’un kullanmış olduğu Boeing Sterman 75 model uçak özellikle ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir.
Foster Botanik Bahçesi
Kentin en önemli hem de en eski yerlerinden olan bu bahçe 1853 yılında Kraliçe Kalama’nın bağışladığı arazi üzerine kurulmuştur. Toplamda 13 dönüm üzerinde yer alan bahçe birçok sanatçıya ilham kaynağı dâhi olmaktadır. Dört bölümden oluşan bu bahçe 180 civarında bitki türüne ev sahipliği de yapmaktadır. 09.00-16.00 saatleri arasında her gün ziyarete açık olan bahçeye giriş ücretleri yetişkinlere 5 dolar, çocuklara ise 3 dolardır.
Lolani Sarayı
1882 yılında kral için inşa edilmiş olan saray Neo-Klasik tarzıyla göz doldurmaktadır. Kentin göbeğinde yer alan saray ihtişamıyla birçok turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Monarşinin olduğu dönemden kalma olan saray, monarşinin yok olmasıyla birlikte hükümet binası olarak hizmet verirken, 1978 yılından itibaren müze olarak kullanılmaktadır. İçerisinde birçok özel eşyanın bulunmasıyla ünlü olan müzeye Pazartesiden Cumartesiye 09.00-16.00 saatleri arasında ziyarette bulunabilirsiniz. Giriş ücretsizdir.
Koko Krateri
Şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri olan Koko Krateri oldukça eski dönemden izler taşımaktadır. Savaş dönemlerinde askerlere de ev sahipliği yapan bu krater şimdilerde turistlere ev sahipliği yapmaktadır. 1.048 basamaklı bir merdiveni bulunan Koko Krateri eşsiz manzarasıyla Diamond Krateri ile eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

 • 1 Ocak – Yeni Yıl
 • 4 Temmuz – Bağımsızlık Günü
 • Kasımın dördüncü Perşembesi – Şükran Günü
 • 25 Aralık – Noel

Honolulu'da Şehir İçi Ulaşım

Otobüs
Oldukça geniş bir otobüs ağı bulunan Honolulu’da şehrin her yerine gitme imkânınız bulunmaktadır. Ancak şunu bilmenizde fayda var otobüsler geç saatlere kadar çalışmamaktadır. Ortalama 2,5 dolar olan bilet fiyatları vardır. Ancak dört günlük bilet almak isterseniz eğer –bu daha uygun olacaktır- 35 dolar gibi bir rakam ödemek zorundasınız. Böylelikle dört gün boyunca sınırsız olarak otobüs hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Taksi
Taksiler Honolulu’da oldukça pahalıdır. Ayrıca UBER sistemi de şehirde oldukça yaygın kullanılmakta olan sistemlerden bir tanesidir. Havalimanına indiğiniz vakit kullanacağınız taksilerin sizden alacağı ücret ortalama olarak 30 dolar civarındadır. Ancak araç kiralama yöntemi ile de ulaşımınızı uygun fiyata getirebilirsiniz.

Honolulu’da Alışveriş

Birbiriyle yarışan büyük alışveriş merkezleri, ürünleriyle sizleri baştan çıkartacak olan butikleriyle Waikiki bölgesi aradığınız yer olacaktır. Bölgenin en önemli alışveriş kaynağı ise Ulusal Halk Pazarıdır. Harika bir ormanla çevrili olan bu pazarda alışveriş yapmak oldukça keyifli olacaktır. Geleneksel ürünler satmakta olan birçok dükkânda bulunan Honolulu’da fiyatlar biraz yüksek olsa da aradıklarınıza kolayca ulaşabileceksiniz. Bu dükkânların çoğunda organik ürünler, aksesuarlar, giyim ve kozmetik ürünleri bulabilirsiniz. Waikiki bölgesinin yanında başka bir alternatif bölge var ki o da; Downtown bölgesidir. Aloha Market Tower Palace ile Ala Moana Center buranın iki büyük alışveriş merkezidir. Daha farklı neler olduğunu merak ediyor, aynı zamanda gezmeye geldik ne varsa görelim diyorsanız buralara da mutlaka uğramalısınız:

 • Malie Organics
 • Tori Richard
 • Native Books
 • Kamaka Hawaii
 • Ward Centre
 • Barrio Vintage.

Honolulu’da Gece Hayatı

Hem turist sayısının bir hayli fazla olması hem de öğrencilerin burada yoğun olmasından kaynaklı olarak şehirde canlı bir gece hayatı vardır. Waikiki ile Kuhio Avenue bölgesinde aktif olan eğlence yerleri şehrin merkezinden uzakta yer almaktadır. Bundandır eğer eğlenmeyi seven biriyseniz kalacağınız yeri buna göre seçmeniz yerinde bir karar olacaktır. Mekânlar kapılarını 14.00 ile 16.00 saatleri arasında açarken canlı müzik performansları 22.00’dan sonra başlamaktadır. 
Şehrin en ünlü yeri olan Blue Note Hawaii Bar oldukça kaliteli bir yerdir. Loca ve dans bölümlerinin de bulunduğu mekânda hoş vakitler geçirebilirsiniz. Beach Walk bölgesinden yer alan Hard Rock Cafe Honolulu ise hem müzik kalitesi bakımından hem de yiyecek içecek servisi ile dikkat çekmektedir. Her mekânın tadını çıkartalım diyorsanız eğer buralara da gelmenizde fayda var:

 • Rum Fire Bar
 • Da Big Kahuna Waikiki Bar
 • KOA Oasis Boaze Shack Bar
 • Rumours Night Club
 • Kulana Terrace Bar.

Harita

Honolulu Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
28°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR