Dresden - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Dresden Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Dresden
Almanya

Elbe Nehri kenarında uzanan bu masalımsı Dresden şehri, gezip keşfetmeye doyulmaz nitelikte. Yapısı ve doğasıyla sizi soktuğu eşsiz atmosfer, ömür boyu unutamayacağınız bir tecrübe olacaktır.

Para Birimi: Euro
Resmi Dil: Almanca
Telefon Kodu: +49
Havaalanı Uzaklık: 9 KM
İnternet Alan Adı: .de

Dresden'de Gezilecek Yerler

Önemli tarihi, çok özgün barok yapıları ve eşsiz eserleriyle Almanya’nın en şanlı ve ihtişamlı şehirlerinden Dresden’i keşfetmeye hazır mısınız? Dresden, Elbe Nehri’nin kenarında özel bir zevkle inşa edilmiş, “Elbe’nin Floransası” olarak da anılan etkileyici bir şehir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, çok büyük tahribatlar ve felaketler gören, onbinlerce insanın ölüp birçok yapının harap olduğu şehir, savaş sonrası yeniden, daha da özen gösterilerek yapılmış. Mimari harikalarla sarılı Dresden’de sizi bekleyenler arasında, müthiş binaları ve yapısıyla şehir merkezi, tüm görkemiyle Zwinger Sarayı, ihtişamlı mimarisiyle Fraunkirche, Dünya’nın en güzel operalarından biri olarak gösterilen Semper Opera Binası ve daha birçok şey var! Dresden uçak biletinizi hazır edin, bu güzel Alman şehrini Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehber ile birlikte keşfedelim!

Zwinger Sarayı: Almanya’nın önemli barok ve rokoko tarz yapılarından ve en meşhur mimari eserlerinden biri. 1709’da inşa edilmiş bu muazzam sarayın içindeki sanat müzelerinde: Baçotelli, Tziano, Rafaello Sanzio, Rubens gibi sanatçıların 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar olan birçok farklı eseri bulabilirsiniz. Kesinlikle görmeye değer, harika bir Alman sarayı.

Giriş ücreti: Var
Açık Olduğu Saatler: Salı – Pazar: 10:00 -  18:00
Website: https://www.der-dresdner-zwinger.de/en/home/

Kadınlar Kilisesi(Frauenkirche): Dresden’in en önemli yapılarından Frauenkirche, hem önemli bir mimari eser hem de büyük bir tarihi sembol. 1700’lerde yapılan tarihi yapı, İkinci Dünya Savaşı sırasında 1945’de bombalanmış, şehirdeki ölen onbinlerce insan ve yapıyla birlikte, kilise de harap olmuştur. Uzun bir süre, savaşın acılarını unutmamak adına harap şekilde duran Frauenkirche, 2005 yılında yeniden yapılanması tamamlanarak ibadete açılmış. Tarihi ve estetiği bir arada bulunduran bu yapı, içinin ve dışının ayrı görkemli yapısıyla mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Çok önemli tarihi figürlerden Martin Luther’in heykeli de, Frauenkirche’nin karşısında yer alıyor.

Giriş Ücreti: Var(Sesli rehber mevcut)
Açık Olduğu Saatler: 10:00 – 18:00
Website: http://www.frauenkirche-dresden.de/en/home/

Krallık Sarayı(Residenzschloss):  Şehir merkezinde yer alan, mimarisi ve içindeki büyük hazineleri, tarihi zenginliğiyle görmeniz gereken bir başka nokta. Sarayın içinde o kadar çok altın, elmas, gümüş, fildişi ve değerli eşyalar var ki, iki adet oda sırf hazine için ayrılmış. Müze içinde Michelangelo, Rembrandt gibi yaklaşık 20.000 sanatçılanın eserleri de sergileniyor. Türckische Cammer(Türk Odası) isimli bir bölümü de bulunan sarayın bu bölümünde, Osmanlı’nın yurt dışındaki en önemli sanat koleksyonlarından biri sergileniyor. Saraydaki Osmanlı çadırı, üç direğin üzerinde altın kaplamalı ipek bir yapıda yükseliyor. Bu Kral Sarayı’nı gezmenin bir ayrıcalık olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Giriş Ücreti: Var
Açık Olduğu Saatler: Çarşamba – Pazartesi: 10:00 – 18:00

Semper Opera Binası(Semperoper): Semper Opera Binası, şehirdeki birçok yapı gibi eskilere dayanıyor. 1841’de özgün bir mimari yapıda inşa edilen Opera Binası, birçok ünlü eseri barındırmış.  İkinci Dünya Savaşı yıllarında harap olan bina, kırk yıl o şekilde kaldıktan sonra büyük bir estetik zevkle, 1989’da yeniden yapılmış. Almanlar, bu binayı yeniden yaparken, estetik zevklerini tüm dünyaya göstermek istemişler ve harika bir yapı ortaya çıkardılar. Dünya’nın en güzel opera binalarından olan Semper Opera Binası, Dresden’de görmeye değer, içi dışı ayrı muazzam bir yer.

Kral Yolu(Fürstenzug): Porselenden yapılmış dünyanın en büyük mozaik resminin olduğu  Fürstenzug, görmeniz gereken önemli eserlerden. 12. yüzyıl ve 20. yüzyılın başları arasında Saksonya Krallığı’nı yönetmiş kralları, lordları ve dükü tasvir eden yapı, sizi estetik yapısıyla etkileyecek ve tarihin derinliklerine götürecektir.

Brulshl Terası:Bu fevkalade masalsı şehri doya doya seyretmek için harika bir yer Brulshl Terası. Elbe Nehri’ni ve etrafındaki yapıları, Dresden’in harikalarını oldukça özel ve yüksek bir açıdan izleyebileceğiniz yer, size mükemmel manzara izleme ve isterseniz fotoğraflar çekme imkanı sunacak. 500 metre uzunluğundaki bahçesi ile Rönesans Dönemi’nden kalma askeri kale, sakin atmosferi ve harika manzarasıyla çok özel bir yer. Augustus Köprüsü’nün girişindeki terastan, şehri seyre doyamayacaksınız! Balkondan güzelim şehir manzarasını izlemek ve bahçenin atmosferi, uçak bileti alıp geldiğinize değecektir!

Hof Kilisesi(Höfkirche): Şehrin en önemli kilisesi konumundaki bu katedral, 1945’de ağır hasar almış ve 1971 yılında yenilenerek bu halini almıştır. Estetik bir harika konumundaki bu dev Katolik Kilisesi, şehirde görmeden dönmemenizi önerdiğimiz yerlerden.

 

Ulaşım

Dresden’de hemen her Alman şehrinde olduğu gibi, gelişmiş ve rahat bir trafik ağı bulunuyor. 10’dan fazla tramvay rotası ve 30 tane otosbüs güzargahıyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bilet, şehirdeki tüm toplu taşıma araçlarına binmek için gerekiyor. Günlük Dresden-City-Card turistlere özel ve eğer çok gezecekseniz, daha uygun fiyata gün boyu ulaşımda ve 13 devlet müzesine girişte kullanabilirsiniz.

Dresden Flugafen havaalanından şehir merkezine ulaşım için tren kullanabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Gece Hayatı

Biralarıyla meşhur Almanya’nın Dresden şehrinde, gece hayatında kafa dinlemek isteyenler için de, daha hareketli bir gece arayanlar için de birçok alternatif mevcut. İsterseniz Elbe Nehri manzaralı güzel bir barda özel yapım Alman biralarını yudumlayabilir, isterseniz de dans edebileceğiniz veya canlı müzik dinleyebileceğiniz mekanlara gidebilirsiniz.

Bölgede birçok barlar sokağı olmakla birlikte, en popüleri “Naustadt” diyebiliriz.”Downtown” en yoğun olan gece kulüplerinden. Caz severler  sevenler “Blue Note” isimli güzel bara gidebilirler.
 

Dresden Mutfağı

Dresden, Almanya’da en zengin mutfağa sahip şehirlerden biri. Yerel ve farklı uluslardan birçok lezzet Dresden’de bir arada bulunuyor. Tüm Almanya’da olduğu gibi “sosis” oldukça yaygın ve meşhur, Currywurst da oldukça popüler bir yiyecek.

Weisse Gasse isimli yemek sokağında istediğiniz tarz bir restoran bulabilirsiniz.
 

- Curry 24 isimli mekan, dünyanın en acı sosislerini yaptığını iddia ediyor. Gerçekten de oldukça acı, dikkat edin!
- Raskolnikoff kafe tarzında bir yer. Yerel yemekleri bu güzel mekanda tadabilir, daha sonra da barına geçebilirsiniz.
- Brennesel tam bir vegan restoranı olmasa da, çoğu yemeği bu konseptte ve oldukça lezzetli.
- Dürüm Haus’ta, eğer ben Türk yemeklerinden vazgeçmem diyorsanız, oryantel müzikler eşliğinde dürümünüzü yiyebilirsiniz.

Bahşiş olarak, restoranlarda genelde küsüratlar bırakılır. Küsüratı veya biraz bozukluk bırakmanız yeterli olacaktır.

Alışveriş

Şehrin birçok yerinde hediyelik eşya dükkanları ve çeşitli markaların satış noktalarını bulmak mümkün. Bunun dışında şehrin Neustads kısmında alışveriş için birçok farklı seçenek ve gezmek için çok güzel sokaklar bulunuyor. Özellikle Tranquillo isimli kıyafet dükkanı, çok nadir ve ilginç konseptiyle ziyarete değer nitelikte. Burada üretilen her elbiseden sadece bir adet üretiliyor ve size özel oluyor.
 

Harita

Dresden Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR