Detroit - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Detroit Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Detroit
Amerika

Detroit büyük bir şehir olmasına rağmen turistlerin pek rağbet ettiği yerlerden biri değildir. Buna farklı etkenler sebep olmaktadır, birincisi şehre güven anlamında kimsenin sıcak bakmaması, çünkü suç oranı belli bir çıtanın üstünde olmasıdır. Diğeri ise; şehrin iş merkezi olmasıdır. Böyle şehirlerde eğlence anlamında pek alternatif olmayacağını düşünenler, tatil planlarının arasına böyle kentleri koymamaktadırlar. Şimdi Detroit’te nereler gezilmeli gelin hep birlikte tanıyalım.
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 32 KM
İnternet Alan Adı: .us

Detroit'de Gezilecek Yerler

Detroit Sanat Enstitüsü
1927 yılında hizmete açılmış olan Enstitü, Amerika Birleşik Devletlerinin sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. 61 bin metrekare alana sahip olan Enstitüde 100’den fazla eser bulunmaktadır. Çağdaş eserlerin yanında; Antik Mısır, Avrupa, Amerika ve DIA Koleksiyonları da yer almaktadır. Özellikle DIA Koleksiyonları için 540 metrekare daha alan eklenmiştir. İçerisinde tiyatro, kütüphane ve konferans salonları da olan Enstitü, her yıl 700 bin insanı ağırlamaktadır.


Greektown
Yirminci yüzyılda şehre göç eden Yunanlıların kurmuş olduğu Greektown hareketli gecelerin önemli yerlerindendir. Rengârenk tabelalar, meyhaneler, gece kulüpleri, restoranlar ve kafeler olmak üzere birçok eğlence ve etkinlik yerlerinin toplu hâlde bulunduğu yerdir. Çoğunlukla kumar oynamak isteyenlerin geldiği Greektown, keyifli gece geçireceğiniz yerler arasındadır.


Eastern Market
1841 yılında açılmış olan ABD’nin en büyük açık pazarlarından olan Eastern Market baharat, et ürünleri, şarküteri ürünleri, süt ürünleri ve çiçek gibi birçok ürünün satıldığı keyifli bir mahalle pazarı havasındadır. Hafta sonları özellikle çok kalabalık olan Pazarda alışveriş yapanlar, pazarın çevresindeki kafe ve restoranlarda oturarak yorgunluklarını gidermektedirler. Pazarın güzel olmasının yanında insanların samimiyeti ve oluşturdukları atmosfer görülmeye değer.


Belle Isle Park
Kanada’yla Detroit arasındaki 3974 metrekare genişliğinde olan bu doğal park görülmesi gereken en harika yerlerdendir. Ada Belle Isla Akvaryumu, Belle Isla Konservatuvarı, Detroit Yacht Club gibi mekânları üzerinde barındırıyor. 800 metrelik yüzmeye uygun plajı olan park, bisiklet, yürüyüş ve spor yapmak isteyenler içinde özel imkânlar sunmaktadır.


Afro-Amerikan Tarih Müzesi
1965 yılında hizmete açılmış olan dünyanın en büyük Afro-Amerikan müzesi olarak Warren Caddesinde üzerinde yer almaktadır. 120 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan müze, içerisinde 30 binden fazla arşiv ile doküman sergilenmektedir. Müze içinde yedi sergi, konferans ve tiyatro salonu ile kütüphane de bulunmaktadır. Detroit emek hareketi ve Sheffield koleksiyonları burada sergilenmektedir, bu koleksiyonlar Afro-Amerikan tarihi için önemli bir yer tutmaktadır. Müzeyi Pazartesi günleri dışında her gün 09.00-17.00 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz.


Detroit Tarih Müzesi
1928 yılında açılmış olan müze, Woodward Caddesinde bulunmaktadır. Yaklaşık 200 bin ögesi bulunan müze Wayne Devlet Üniversitesinin önemli bir parçası haline gelmiş durumdadır. Birçok antika aracın sergilenmekte olduğu müzede, çeşitli tarihi yapılarında maket eserleri, tarihi kostüm ve tasarımlar yer almaktadır. Detroit’te görmeniz gereken yerler arasındadır. Pazartesi günleri kapalı olan müze, haftanın her günü 09.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.


St. Anne de Detroit Katolik Müzesi
1886 ile 1887 yılları inşa edilmiş olan müze, kırmızı rengi ve gotik mimarisiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Albert French tarafından tasarlanan St. Anne de Detroit Katolik Müzesi görülmesi gereken yerler arasındadır.


Heidelberg Sokak Galerisi
Bir sokak galerisi olur mu demeyin! Detroit’te harika bir sokak galerisine davetli olduğunuzu söylemeliyim. Asfaltların dâhi rengârenk olduğu Heidelberg, Tyree Guyton tarafından oluşturulmuştur. Oluşturulmasıyla Londra’nın Camden Town semtine benzeyen sokağı hafta sonları hariç hafta içi her gün 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 


Wayne Kalesi
1842 ile 1851 yılları arasında inşa edilmiş olan kale, 39 hektarlık bir alana kurulmuş ve yok denecek derecede az yenileme görmüştür. Montgomert Meigs tarafından tasarlanan yapı kusursuz bir mimariye sahip olmasının yanında 1971 yılında Amerikan Ulusal Tarih listesine alınmıştır. Kireçtaşıyla tuğladan yapılmış olan kalenin içerisinde bekçi evi, garaj ve hastane bölümleri bulunmaktadır.


Renaissance Center
Diğer bir adıyla RenCen olarak biline yapılar yedi tane gökdelenden meydana gelmektedir. 1977 yılında inşa edildiğinde kentin en yüksek binası unvanını almıştır. General Motors’a ait olan binanın içerisinde restoran ve kafe gibi işletmeler yer almaktadır. 230 metre yüksekliğinde olan kuleler şehrin görülmesi gereken simgeleri arasında bulunmaktadır. Eğer fırsatınız olursa bu binayı gezmeli ve çatısından harika bir fotoğraf çekmelisiniz.
 

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller


1 Ocak Yeni Yıl
4 Ocak Noel Bitiş Tatili
19 Ocak M. Luther King Anma Günü
16 Şubat Washington’un Doğum Günü
25 Mayıs Anma Günü
3-4 Temmuz Bağımsızlık Günü
7 Eylül İşçi Bayramı
12 Ekim Columbus Günü
11 Kasım Gaziler Günü
25 Aralık Noel
 

Alışveriş

Birçok dükkân ve butiklerin iç içe girdiği Detroit, alışveriş anlamında sizlere çokça seçenek sunacaktır. Woodward Bulvarında yer alan Moosejav sizlere hem uygun hem de seçenek olarak çok çeşitlilik sunacaktır. Tekstil alışverişinde sizlere bir diğer alternatif Suite Caddesinde Division Street Boutiqe olacaktır. Kaliteli tekstil ürünleri olan butiğe girdiğiniz eliniz boş çıkmayacaksınız. 
Kitap almak isteyenlerin adresi ise, Lafeyette sokağında bulunan John K. King Books olmalıdır. Bünyesinde olan 500 bin kitapla Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük kitapçılarından birisidir. Saat ve benzeri ürün arayışınız varsa Shinola’da birçok ürün bulacaksınız. Hem tasarım olarak farklı hem de fiyat anlamında gayet uygundur. 
 

Ulaşım

Kent büyük olmasına büyük ama ulaşım anlamında kısıtlı imkânlara sahiptir. Şehirde iki ayrı otobüs şirketi bulunmaktadır. Biri DDOT şehir içi ulaşımda kullanılırken, diğeriyse SMART şehir merkezinin dışına hizmet vermektedir. Bu iki şirketinde ulaşım ücreti 1,50 dolardır.
Havalimanından şehir merkezine ulaşabilmek için önceliğiniz taksiler olmalıdır. Ortalama 40 dakikayı bulan bir yolculukla 50 dolara gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Eğer otobüsle gitmeyi tercih ederseniz 125 numaralı otobüslere binerek ve 2 dolar ödeyerek 75 dakika içinde şehir merkezinde olabilirsiniz.
 

Gece Hayatı

Hem renkli, hem de tehlikeli bir gece hayatının olduğunu belirtmeliyim. Gece hayatı tamamen şehir merkezinde şekillenmiştir. Bira ve şarap fiyatları genellikle makuldür. Suç oranlarına baktığımızda ABD’nin en tehlikeli şehridir. Çeteleşme yaygın olduğu için pek geçe kalmamak ve yalnız yürümemek önemlidir. Eğlenebileceğiniz mekânlar ise şöyledir; The Handle Bar Detroit, Mercury Burger Bar, Cafe Mongos Speakasy ve Tap MGM Grand Detroit popüler yerlerdendir. 

Harita

Detroit Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
7°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR