Denver - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Denver Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Denver
Amerika

Denver, birçok farklı turiste çeşitli alternatifler sunan özel şehirlerden bir tanesidir. Parkları, bahçeleri, sanat merkezleri, müzeleri, kültür sanat etkinlikleri ile her hayali gerçekleştirebilecek potansiyele sahiptir. Denver’de nereler gezilmeli gelin hep birlikte tanıyalım.
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 40 KM
İnternet Alan Adı: .us

Denver'de Gezilecek Yerler

Evans Dağı
Evans Dağı nefes kesici bir manzaraya sahiptir. Dağcılar başta olmak üzere, yürüyüş meraklılarını da kendisine çeken dağ, macera tutkunlarının değişmeyen adreslerinden biri haline geliyor. Vahşi yaşamın bir hayli canlı olduğu Evans Dağı’nda, dağ keçilerini, koyunlarını, dağ sıçanlarını ve birçok tavşan türünü burada görebilir, hatta yüz yüze dâhi gelebilirsiniz. Evans Dağı otoyolu kışın kapalıdır. Mevsimlik olarak açılan yol, her yıl Mayıs ayında açılmakta, ziyaretçilerini karşılamaktadır. Yaz dönemlerinde farklı bir tatil arayan maceraperestler varsa eğer, bu doğa tatili sizlere iyi gelecektir.


Denver Botanik Bahçeleri
1950’li yılların sonlarında oluşturulmaya başlayan Denver Botanik Bahçeleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bahçelerinden birisidir. Birçok özel bahçeye sahip olan bu şehirde, bahçelerin çoğunda özellikle nadide bitkilerle karşılaşabilirsiniz. Bazıları yapay görünüme sahip olan 43 bahçesi olan Denver’de, Japon Bahçeleri de vardır. Tropikal başta olmak üzere; subtropikal ve egzotik bitkileri Boettcher Memorial Conservatory’de görebileceksiniz. 


Kirkland Dekoratif ve Güzel Sanatlar Müzesi
El sanatlarından popüler sanata kadar her türlü esere ev sahipliği yapan müze, her yıl onlarca turistin ilgisini çekiyor. 1880 yılından, 1980 yılına kadar tamı tamına yüz yıllık bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor bu oluşum. Özellikle müze Colorado’nun ünlü ressamlarından biri olan Vance Kirkland’ın geçmişine sahip çıkıyor. Birçok fotoğraf çekebileceğiniz esere sahip olan müzeyi gezmek istiyorsanız eğer, listenizin en başına yazmanızı tavsiye ederim. Bu harika müzenin ücretli olduğunu belirtmeliyim. Müzeye gelen bir yetişkinseniz 10, öğretmen veya öğrenciyseniz 8 dolar ödeyerek girebilirsiniz.


Denver Sanat Müzesi
Denver Sanat Müzesi mimari yapısıyla en fazla dikkati çeken yerlerden birisidir. Birçok milletin sanat koleksiyonuna sahip olan müze, İspanyol sömürge tarihini de kapsayan koleksiyonlara sahiptir. Tarihe meraklı olanların görmeden edemeyeceği bir yer olan müze, Kuzey Amerika’nın iki bin yıllık tarihini de gözler önüne seriyor. Müze birçok genç yeteneğe de fırsatlar sunarken, sadece fotoğrafçılığa da ayrılmış özel bir bölüm bulunmaktadır. 2006 yılında Daniel Libeskind tarafından inşa edilen bina mimari yönüyle oldukça ilgi çekicidir.


Denver Hayvanat Bahçesi
1800’lü yılların başında kurulmaya başlayan Denver Hayvanat Bahçesi, 1990’lı yıllara gelindiğinde hâlâ sürmekte olan geniş bir yenileme içerisine girmiştir. İçerisinde birçok nesli tükenmekte olan hayvan koruma altına alınmıştır. Kentin ilgi çeken yerlerinden biri olan hayvanat bahçesi, özellikle çocuklu ailelerin uğrak yerlerinden biri olmuştur. Hayvana bahçesine yetişkinler için giriş ücreti 17 Dolarken, çocuklar için bu rakam 12 Dolardır. Dilerseniz rehberlerle beraber tura katılabilir, kafe ve restoranlarda harika lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.


Denver Union Station
1917 yıllarından kalma olan bu yapı, hem mimarisi hem de keyifli iç dekoruyla soluklanıp sohbet edeceğiniz yerlerden birisidir. Denver’li insanların çoğunlukla buluşma yerlerinden biri haline gelmiş istasyon, artık unutulmaz simgeler arasına girmeyi başarmıştır. Birçok restoran ve kafeye sahip olan Denver Union Station, oldukça pahalı bir yerdir. Ama bir kez dahi olsa burada bir şeyler yiyip, keyif kahvesi içmelisiniz. İstasyonda Happy Hours yani mutlu saat anlamına gelen günlerde uygun fiyatlara yemek yiyip bir şeyler içebilirsiniz. 
Red Rocks Park
Dokuz yüz dönümlük koskoca bir park olan Red Rocks Park, harika manzarası ve yürüyüş parkurlarıyla birçok insanın beğenisini kazanmıştır. Her yıl birçok ülkeden gelmekte olan turisti kendisine çekmektedir. Kırmızı kayalardan oluşan bu coğrafi güzellik hem fotoğrafçıların hem de ressamların ilham kaynağı olmaktadır. Belli zamanlar konserlerinde verildiği bu özel park, Denver şehir merkezinin 16 kilometre batısında yer almaktadır. Parkı dolaşmaya gelmek isteyenler ücretsiz olarak bu doğa harikasını gezebilirler.


Denver Doğa ve Bilim Müzesi
Antropoloji, zooloji, jeoloji, paleontoloji, ve uzay bilimleri gibi birçok alana dair eserleri içerisinde barındıran Denver Doğa ve Bilim Müzesi, görülmesi gereken önemli yerlerden birisidir. Fosillerden, mumyalara kadar bir o kadar önemli sanat eserlerine sahip olan müze, haftanın yedi günü de açıktır. Müzeye girmek için yetişkinler 16,95 Dolar, yaşlılar 11,95 Dolar, çocuklar ise 13,95 Dolar ödeyerek bu harika yeri ziyaret edebilirler.
 

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller


1 Ocak Yeni Yıl
15 Ocak Martin Luther King Jr. Günü
19 Şubat Başkanın Günü
26 Mart Sezar Chavez Günü
28 Mayıs Anma Günü
4 Temmuz Bağımsızlık Günü
3 Eylül İşçi günü
12 Kasım Gaziler Günü
22 Kasım Şükran Günü
25 Aralık Noel
 

Alışveriş

Denver’de alışverişe çıktığınızda ne alacağım derdinden kurtuluyorsunuz. Çünkü gideceğiniz her yerde birden fazla hediyelik eşya ile karşılaşacaksınız. Şans bilekliklerinden, oyuncaklara, biblolardan, spa ürünlerine kadar ilginizi çekecek birçok ürün bulacaksınız. Larimer Street üzerinden bulunan Lamier Square, el yapımı çanta ve mücevherlerden çeşitli butik giysilerine kadar her şeyi elinizin altına koyuyor. REI Denver ise sporseverler için bulunmaz bir nimet gibidir. Kamp, yürüyüş, tırmanma aletleri, kürek sporu ve daha birçok üründe ihtiyacınızı karşılayacaktır. Tattered Cover Bookstore , 5 Green Boxes, önemli alışveriş adreslerinden birkaçıdır sadece. 
 

Ulaşım

Kentin şehir için kullanım tercihleri daha çok tren ve otobüslerdir. Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan bu şehirde binden fazla otobüs ve otobüs durağı yer almaktadır. Yapılan otobüs yolculuklarının ücretleri de gidilen yerlere göre değişkenlik göstermektedir. Birçok kentte olduğu gibi yolculuk ücretini şoföre nakit olarak verebilir veya günlük biletlerden satın alabilirsiniz. Tek yönlü olan biletlerin fiyatları 2,60 ile 9 Dolar arasında değişmektedir. Eğer ben keyifle gezmek istiyorum derseniz eğer; seksenden fazla noktada bisiklet kiralama merkezleri bulunmaktadır. 
 

Gece Hayatı

Denver’in birçok caddesi ve sokağı çeşitli eğlence mekânlarıyla doludur. Salonlar, dans kulüpleri, şarap ve bira imalathaneleri ile daha aradığınız ne varsa burada. Corridor 44 şehrin tek şampanya barıdır. Harika kokteylleri deneyebileceğiniz özel yerlerden biridir. Sizi boğmayacak, sakin ve romantik saatler geçireceğiniz bir yer arayışındaysanız Green Russel bu dediklerimizi karşılar niteliktedir. Infinite Monkey hafta sonlarının parti merkezi haline gelmiş yerlerindendir. Rino Arts District ise harika şarapları tadabileceğiniz özel imalathanelerden biridir. 

Harita

Denver Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
17°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR