Chennai - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Chennai Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Chennai
Hindistan

Chennai: Antik dönemlerden beri Güneydoğu Hindistan’ın  en büyük şehirlerinden bir olan Chennai, günümüzde Hindistan’ın en çok turist çeken şehirlerinden biri. Chennai, Hindistan’ın en kalabalık ve en zengin şehirlerinden biri olarak biliniyor. İki yüzyıldan uzun bir süre boyunca İngilizler tarafından yönetilen şehirde, Avrupa tarihinin de izlerini sürebilmek mümkün. Chennai, tüm İngiliz ve Hint etkilerinin dışında, aynı zamanda çok-kültürlülüğüyle önce çıkıyor. Sokaklarında aynı anda birçok dili duyarsanız şaşırmayın ☺

Chennai, önemli dergiler tarafından hazırlanan Hindistan’da gezilmesi gereken yerler listelerinde her zaman üst sıralarda kendine yer buluyor. Chennai, modernlik ve Hint kültürünün etkileşimini en iyi görebileceğiniz şehirlerden biri. Bilet Sepeti olarak bulunduğu bölgenin sanat aktiviteleri, tarihi eserler ve gece hayatı açısından en önde gelen şehri olan Chennai’de oldukça keyifli bir zaman geçireceğinizi düşünüyoruz.

Para Birimi: Rupi
Resmi Dil: Hintçe
Telefon Kodu: +91
Havaalanı Uzaklık: 57 KM
İnternet Alan Adı: .in

Chennai'de Gezilecek Yerler

Aziz George Kalesi (Fort St. George): İngiltere’nin en büyük azizlerinden George’un ismini taşıyan kalenin tarihi 17.yy’ kadar dayanıyor. İngiltere’nin, Hindistan sömürgeciliğinin başladığı yerlerden biri olan Chennai’deki en eski İngiliz yapısı olarak da göze çarpıyor. Aziz George Kalesi’nde bu yıllardan kalan antikalar, silahlar ve üniformalar sergileniyor. İçinde aynı zamanda bir kilise barındıran kale şehrin hemen merkezinde yer alıyor.

Açık olduğu saatler: Cumartesi’den Perşembe’ye 09:00-17:00 Giriş: Ücretli Adres: George Town, Chennai, 600009 Website: http://asi.nic.in/asi_museums_chennai.asp

George Town: Şehrin tarihi merkezi olarak bilinen George Town aynı zamanda da Chennai’nin turizm merkezi. Semtin içinde 18.yy’dan kalan ve halen aktif olarak kullanılan birçok kiliseye rastlayabilirsiniz. İngiliz kültürü ve Hindu kültürünün birleştiği en güzel yerlerden biri olan George Town, Chennai’nin gezilmesi gereken semtlerinden biri.

Açık olduğu saatler: 24 saat Giriş: Ücretsiz Adres: George Town, Chennai, 600009

Ulusal Sanat Galerisi (National Art Gallery): 18.yy’dan kalan bir hükümet binasının içindeki müzede, Hindu sanatının en güzel örneklerine rastlayabilirsiniz. Devlet müzesi olarak hizmet veren galeri antropolojik eserlerin yanı sıra, kazılarda ortaya çıkan bronz heykeller oldukça ilgi çekici. Şehrin turizm çekim bölgelerinden birinin ortasına yerleşmiş galerinin bulunduğu cadde ve etrafı da gezilmeye değer çekim noktalarını barındırıyor.

Açık olduğu saatler: Her gün 09:30-17:00 Giriş: Ücretli Adres: Pantheon Road, Egmore, Chennai, 600008 Website: http://www.chennaimuseum.org/

Kapaleeswarar Tapınağı (Kapaleeswarar Temple): Hindu olmayan ziyaretçilerin Chennai’de girebildiği tek tapınak olan Kapaleeswarar şehrin tarihi merkezinden binebileceğiniz trenle 15 dk’da ulaşabileceğiniz bir uzaklıkta bulunuyor. MÖ. 1200’lü yıllardan beri dinsel amaçlarla kullanıldığı bilinen tapınak turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri.

Açık olduğu saatler: Salı’dan Pazar’a 05:30-12:15 ve 16:00-21:30 arası Giriş: Ücretsiz Adres: Off Kutchery Road, Mylapore, Chennai, 600004 Website: http://www.mylaikapaleeswarar.tnhrce.in/

Marina Sahili (Marina Beach): Marina Sahili şehrin önemli insanlarının heykelleriyle ve falcılarla dolu. Chennai’yi tanımak için akşam gezintisinde gidilip, eğlenilebilecek en iyi yerlerden biri. Genellikle oldukça kalabalık olan sahilde yürüyüş yapabilir ve seyyar satıcılardan geleneksel Hindu yemeklerinden satın alıp keyif yapabilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Her gün 24 saat Giriş: Ücretsiz Adres: Marina Beach, Chennai, 600001

Ulaşım

Chennai’de ulaşım genellikle trenlerle ve otobüslerle sağlanıyor. Şehirdeki birçok çekim noktasına otobüsle gitmek daha pratik olmasına rağmen, otobüslerin kalabalık olduğunu ve tabelaların çoğunda İngilizcesinin bulunmadığını eklemek gerekiyor. Chennai’de yaygın bir metro ağı yok, metro sadece küçük iki semt arasına hizmet veriyor.

Chennai’de taksiler genellikle otellerin ve alışveriş merkezlerinin önünde bulunuyor. Binmeden önce, sürücüyle ücret konusunda anlaşmanız gerektiğini de ekleyelim.

Chennai Mutfağı

Chennai, sokak yemeği kültürüyle dünyaca ünlü bir şehir. Restaurantlar ve kafeler oldukça iyi yemekler sunmalarına rağmen, ziyaretçilerin çoğu sokak arabalarından yemek yemeyi tercih ediyor. Filtre kahvesiyle de ünlü olan Chennai’de kahveyi ayrıca seveceğinizi düşünüyoruz ☺

Gece Hayatı

Chennai’de, gece 12’den sonra açık bar olmasını engelleyen yasa sebebiyle, aktif bir gece hayatı yok. Şehirdeki çoğu bar, İngiliz publarını andıracak bir şekilde düzenlenmiş.

Alışveriş

Chennai’de alışveriş kültürü son zamanlarda yükseliş halinde. Spencer Plaza ve Anne Salai şehrin yeni açılmış büyük ve ünlü alışveriş merkezlerinden ikisi olarak öne çıkıyor. Georgetown semtinde, birçok tekstil,kozmetik ve gıda ürününü oldukça ucuz fiyata toptan ya da parekende olarak satın alabilirsiniz. Chennai’den sevdiklerinize el yapımı, işlemeli aksesuar götürmeyi unutmayın deriz ☺

Harita

Chennai Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
27°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR