Buffalo - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Buffalo Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Buffalo
Amerika

Amerika’nın para bakımından önemli şehirlerinden biri olan Buffalo City, gezmeyi ve alışveriş yapmayı seven turistlerin hoşuna gideceği yerlerdendir. Özellikle birçok İtalyan ailesi tarafından sarıldığından dolayı Küçük İtalya’da denilmektedir. Kentte birçok noktada alışveriş dükkânları, antikacılar, sanat galerileri, eğlence merkezleriyle herkese birçok seçenek sunmaktadır. Buffalo’nun özellikle kuzey bölgesi İtalyanların hâkimiyeti altındayken, güney bölgesiyse İrlanda’yı andırmaktadır. Mimarisinden yemeklerine kadar o atmosferi yaşayabilirsiniz. Şimdi Buffalo’da nereler gezilmeli gelin hep birlikte öğrenelim.

Para Birimi: ABD Doları
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 24 Km
İnternet Alan Adı: .us

Buffalo'da Gezilecek Yerler

Albright – Knox Sanat Galerisi
1862 yılında inşa edilen ama 1890 ile 1905 yılında hizmete başlayan müze kentin en büyük sanat merkezlerinden bir tanesidir. Beaux mimarisiyle inşa edilmiş olan yapı John J. Albright’ın desteğiyle hizmete girebilmiştir. Picasso, Braque, Metzinger, Matisse, Miro, Mondrian gibi Kübizm ve Gerçeküstücülük alanlarında idol olan isimlerin eserlerini sergilemektedir. Buffalo’ya geldiğinizde ilk görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır. 
Darwin D. Martin Evi
1986 yılından bu yana hizmet veren ev, 1903-1905 yılları arasında 2,430 metrekare alan üzerine inşa edilmiştir. Frank Lloyd Wright tarafından oluşturulmuş olan proje kentin önemli iş adamlarından olan Darwin D. Martin ve eşi için yapılmıştır. Çok fazla önem arz etmemesinin yanında turistlerin ilgisi nedeniyle ünlü olan evi gezmek için listenin sonunda dahi koyabilirsiniz.
Buffalo Belediye Binası
1931 yılında hizmet vermeye başlayan Buffalo’nun dev belediye binası toplamda 3,645 metrekarelik bir alan üzerine kuruludur. 115 metre yüksekliğinde ve 32 kattan oluşan bu görkemli yapı görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Şehirde özellikle görmeniz gereken yapılardan biridir.
Buffalo ve Erie Botanik Bahçeleri
Kentin yeşil yerlerinden birini görmeye geldi sıra. 156 dönüm alan üzerine 1894 ile 1900’lü yıllar arasında üç arkadaş tarafından oluşturulan bu güzel botanik bahçesi içerisinde birçok tropikal bitkilere sahip olmasıyla ünlüdür. Bunun yanı sıra bataklık çiçekleri de dâhil olmak üzere hem yürüyüş alanları hem de çeşitli küçük göletlerden oluşturulmuştur. Her anı keyifli bir geziye dönüşecek olan bu botanik bahçesini arzu ederseniz faytonlarla da dolaşmak imkânı bulabilirsiniz.
Buffalo Bilim Müzesi
Bilim meraklılarının ilgisini fazlasıyla çeken Buffalo Bilim Müzesi kentin görülmesi gereken özel yerlerinden biridir elbette. 1861 yılında oluşturulmuş olan bu tarihi yapının hizmete açılma dönemi ise 1929’dur. Müzenin içerisinde oldukça fazla bilimsel sergiler düzenlenirken, teknolojiden astronomiye ve hayvanlara kadar birçok özel çalışma göreceksiniz. Özellikle nesli tükenmiş olan canlıların fosilleri sizleri kendine hayran bıraktıracaktır.
Barış Köprüsü
Şehrin en güzel yapılarından biri olan Barış Köprüsü 1,77 kilometre uzunluğuyla özel bir anlamı simgelemektedir. Buffalo ile Kanada’yı birbirine bağlayan köprü yüz yıllık bir barışın simgesi olarak inşa edilmiştir. Özellikle gün batımlarında özel renklere bulanan gökyüzü ile kartpostal niteliğinde anları yakalayabilirsiniz.
Buffalo Tarih Müzesi
Buffalo’nun eserlerinin yer aldığı Tarih Müzesi hem mimarisi hem de içerisinde barındırmış olduğu özel eserleriyle birçok ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Bina içerisinde bir de Araştırma Kütüphanesi’nin bulunduğu müzede; 200 Bin civarında fotoğraf, 20 Bin kitap ve 10 Bin kadar da özel eser yer almaktadır. Hem şehrin tarihini merak ediyor hem de geçmişe, kitaplara ve fotoğraflara ilginiz varsa bu müzeyi gezilecekler listenize eklemeniz gerekmektedir.

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

 • 1 Ocak – Yeni Yıl
 • 21 Ocak – Martin Luther King Anma Günü
 • 18 Şubat – Başkan’ın Günü
 • 19 Nisan – Paskalya Günü
 • 27 Mayıs – Anma Günü
 • 4 Temmuz – Bağımsızlık Günü
 • 2 Eylül – İşçi Günü
 • 14 Ekim – Columbus Günü
 • 11 Kasım – Gaziler Günü
 • 28-29 Kasım – Şükran Günü

Buffalo'da Şehir İçi Ulaşım

Ulaşım Buffalo’da Niagara Frontier şirketi tarafından yapılmaktadır. Şirketin birçok özel otobüs ve çeşitli banliyö hizmetleri vardır. Özellikle her gün 15 dakikada bir banliyö hizmet verirken, 6,1 mil uzunluğunda da bir tramvay hattına sahiptir. 14 durağı bulunan Buffalo tramvayı şehrin tüm noktalarına bağlanmaktadır. Ortalama bilet fiyatları 2 dolar civarındadır. Neredeyse her köşe başında otobüs durağı bulunmaktadır. Sağlam bir ulaşım planlaması olan Buffalo City’nin konforlu bir ulaşım ağı vardır. Otobüslerin ücreti 2 dolardan 5 dolara kadar değişkenlik göstermektedir.
 

Buffalo'da Alışveriş

Buffalo alışveriş merkezleriyle ünlüdür ama alışveriş merkezlerine sıkışmadan da alışveriş yapacağınız birçok dükkân hizmet vermektedir. Merkez cadde üzerinde yer alan mağazalardan giyimden hediyelik eşyaya, çeşitli şekillerden oluşan lezzetli çikolatalara kadar birçok alternatif yer almaktadır. Birbirinden farklı hediyelik ürünler bulabileceğiniz Thin Ice mağazası seçeneklerinizden olabilirken kentin en popüler alışveriş merkezi olan Boulevard’ı da deneyimleyebilirsiniz. Bunun yanında ise Eastern Hills Malla bir diğer alışveriş seçeneğidir. İçki sevenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerin başında ise Amherst Street Wine ile Liquor gelmektedir. Bunun dışında ise şu yerleri de görmenizde fayda var.

 • Market Arcade Building
 • Walden Galleria Mall
 • Main Place Mall
 • Broadway Market
 • West Side Bazaar

Buffalo’da Gece Hayatı

Şehrin en keyif veren noktasına gelmiş bulunuyoruz. Buffalo’da geceler bir hayli hareketli ve eğlenceli yaşanmaktadır. Birbirinden farklı alternatiflerin bulunması ayrıca keyif verici anlardan bir tanesidir. Herkesin eğlence anlayışına göre alternatiflerin yer aldığı kentte kumarhanelerden, canlı performans kulüplerine, dans kulüplerinden, komedi kulüplerine ve barlara kadar pek çok etkinlik yer almaktadır.

 • Resurgence Brewing Company
 • Sportmen’s Tavern
 • The Colored Musicians Club of Buffalo
 • Pearl Street Grill & Brewery
 • Helium Comedy Club
 • Nietzsche’s
 • Bar Louie Buffalo
 • Founding Fathers Pub
 • Buffalo Iron Works
 • Ginny’s Bar

Harita

Buffalo Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
7°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR