Brüksel - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Brüksel Uçak Bileti

{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Brüksel
Belçika

Brüksel: 10.yy’dan beri tarihin akışını değiştiren olaylara sahne olmuş bir şehir olan Brüksel, bugünlerde Batı Avrupa kültürünün önemli ve simgesel şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından dünyada kurulmuş büyük devlet organizasyonlarının birçoğuna ev sahipliği yapan Brüksel, Avrupa’nın başkenti olarak anılıyor.

Brüksel, Avrupa’nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri  ve sokaklarında birbirinden farklı birçok dili duyabilirsiniz. Bilet Sepeti olarak, leziz mutfağı, bakmaya doyamayacağınız mimari yapıları ve eğlenceli sokak kültürüyle Brüksel ziyaretinizden oldukça memnun ayrılacağınızı düşünüyoruz ☺  

Para Birimi: Euro
Resmi Dil: Fransızca
Telefon Kodu: +32
Havaalanı Uzaklık: 78 KM
İnternet Alan Adı: .be

Brüksel'de Gezilecek Yerler

Grand Place: Brüksel’in bu büyük meydanı şehrin tam kalbinde yer alıyor ve Brüksel turuna başlamak için en ideal yerlerden biri olarak göze çarpıyor. 12.yy’da bir açık Pazar olarak kullanılan alan zamanla büyüyüp, şehrin merkezine yerleşmiş.Etrafındaki belediye binasının ve Brüksel Müzesi’nin mimarisine hayran kalacaksınız. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan meydanda birçok sanat eserine de rastlamak mümkün.

Açık olduğu saatler: Her gün 24 saat Giriş: Ücretsiz Adres: Grand-Place, Brussels

Atomium: Brüksel’in ikonik simgelerinden biri olan bu muhteşem heykel şehrin merkezine biraz uzak bir konumda bulunuyor. Ancak, Atomium heykeli etrafındaki yemyeşil Ossegempark ve Türkiye’deki Miniatürk’e benzeyen Mini-Europe’la beraber keşfedilmeye değer bir çekim noktası haline geliyor. 1958’deki Dünya Fuarı için oksijen molekülü şeklinde inşa edilen yapı oldukça dikkat çekiyor, özellikle akşamları farklı ışık renkleriyle donatılan heykeli izlemek çok keyifli. Ücret ödeyerek yapının içerisinden tüm bölgenin manzarasına da bakabilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Her gün 10:00-18:00 Giriş: Ücretli Adres: Square de l'Atomium, Boulevard du Centenaire, Brussels Website: http://www.atomium.be/?lang=en

Sablon Bölgesi (Place du Grand-Sablon): Her şehrin gezilmesi gereken bir semti vardır, sokakları ve ruhuyla diğerleri arasından öne çıkar. Brüksel’in Sablon bölgesi de işte tam olarak o semt. Brüksel yerlilerinin ve turistlerin kaynaştığı bir yer olarak bilinen Sablon, ünlü restaurant ve barlarıyla da dikkat çekiyor. Tüm dünyadan ziyaretçilerin uğrak noktası olan bölge ayrıca antika dükkanlarıyla ünlü. Zamanınız uygunsa Pazar günleri kurulan halk pazarından ucuza alışveriş yapmanızı öneririz ☺

Açık olduğu saatler: Her gün 24 saat Giriş: Ücretsiz Adres: Place du Grand-Sablon, Brussels

Doğa Bilimleri Müzesi (Muséum des Sciences Naturelles): Müze, muhteşem deniz memelileri koleksiyonuyla beraber dünyanın en önde gelen doğal yaşam müzelerinden biri olarak kabul ediliyor. Avrupa Parlamentosu’na oldukça yakın bir konumda bulunan müzede, dünyanın en etkileyici dinozor fosillerini görebilirsiniz. Müze, Antartika ve Kuzey Kutup Bölgesi’nden getirilen özel koleksiyonlara da ev sahipliği yapıyor.

Açık olduğu saatler: Salı’dan Cuma’ya 09:30-17:00, Cumartesi’den Pazar’a 10:00-18:00 Giriş: Ücretli Adres: Rue Vautier 29, Brussels Website: https://www.naturalsciences.be/

Kakao ve Çikolata Müzesi (Musée du Cacao et du Chocolat): Çikolata nedir? Nasıl Yapılır? Tadımlık veriyorlar mı? Gibi tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz Brüksel’in bu küçük ve oldukça bilgilendirici müzesi şehrin büyük meydanının hemen arkasında bulunuyor. Kakaonun, yüzyıllar boyunca nasıl kullanıldığı, antik medeniyetler için ne anlama geldiği gibi ilginç bilgilerle donanarak çıkacağınız müzeyi gezmeyi 40 dk içinde bitirebilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Salı’dan Pazar’a 10:00-16:30 Giriş: Ücretli Adres: Guldenhoofdstraat 9, Brussels Website: http://www.mucc.be/fr/home (ingilizce olarak hazırlanmamış bir sayfası yok)

Ulaşım

Brüksel’de şehir içi ulaşım oldukça iyi düzenlenmiş durumda ve çoğunlukla trenlerle sağlanıyor. Brüksel’in özelliklerinden biri, günün en kalabalık saatinde bile konfordan ödün vermeden toplu taşıma araçlarını kullanabiliyor olmanız ☺. Metro istasyonlarının hepsi, bölgede yaşayan sanatçılar tarafından resimlendirilmiş halde, bakmayı unutmayın deriz.

Brüksel Mutfağı

Multi-kültürel bir şehir olan Brüksel’de her damak tadına uygun yemek bulmak oldukça kolay. Deniz ürünlerinin baskın olduğu Brüksel mutfağının en tanınan ürünleri leziz patates kızartmaları ve dondurmalı waffleları tabii ki ☺.  

Gece Hayatı

Brüksel’de gece hayatı oldukça keyifli. Avrupa’da jazz müziğinin ilk geldiği yerlerden biri olarak tanınan Brüksel’de müzik dinlemek başlı başına bir aktivite olarak öne çıkıyor. Çoğu barda sahne alan müzisyenler amatör olmalarına rağmen oldukça yetenekliler. Rue du Marche au Charbon bölgesi, hareketli bir gece geçirmek için en ideal yerlerden biri.

Alışveriş

En başta, Brüksel çikolatasını geri döndüğünüzde sevdiklerinize götürmeyi unutmayın diyoruz ☺. Kaliteli alkollü içecekler, bisküvi ve tatlıları sevdiklerinize alabileceğiniz diğer hediyeler arasında yer alıyor. Bunun dışında alışveriş merkezleri olarak öne çıkan Louise ve de la Toison d’Or bulvarlarını ziyaret edebilirsiniz.

Harita

Brüksel Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
-4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR