Austin - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Austin Uçak Bileti

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi
Austin
Amerika

Amerika’nın en başına buyruk şehirlerinden birisi belki de burasıdır. Her şeyleriyle tam bir aykırı kent. Giyimleri, müzikleri, yemekleri, kültür çeşitliliğiyle ve insanı hayran bıraktıran doğası, huzuru ve eğlence anlayışıyla mutlaka gezilip doyasıya tadının çıkarılması gereken yerlerin başını çekiyor. Gelin Austin’de nereler gezilmeli hep beraber tanıyalım.
 

Para Birimi: Dolar
Resmi Dil: İngilizce
Telefon Kodu: +1
Havaalanı Uzaklık: 8 Km
İnternet Alan Adı: .us

Austin'de Gezilecek Yerler

Leydi Kuş Gölü
Takvimler 1960 yılını gösterdiğinde Kolorado Gölü üzerinde oluşturulan bir baraj gölüdür Leydi Kuş Gölü, özellikle 189 hektarlık alan üzerine konumlandırılmasıyla zamanla bir cazibe merkezi halini almıştır. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 130 metre kadar vardır. Austin’e geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerler arasında bulunan Leydi Kuş Gölü hem keyifli hem de dinlendirici bir atmosfere sahiptir. Özellikle turistlerin oldukça ilgi gösterdiği gölde dilerseniz sandal ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz.
Ann W. Richards Kongresi Caddesi Köprüsü
Adının bu kadar uzun olmasına aldanmayın, asıl adı; Efsanedir. 1910 yılında inşa edilmiş olan bu yaşlı köprü 208 metre uzunluğuyla kuş gölü üzerinden manzaraya ihtişam katmaktadır. Köprünün en önemli özelliklerinden biri; yarasalara ev sahipliği yapmasıdır. Turistlerin seyahat tarihlerini özellikle ayarladıkları gün ise yarasaların çıkış tarihleridir. Yolunuz buraya düşerse eğer yarasaların davetkâr şölenini izlemeden buradan ayrılmayın.
Zilker Park
Austin'lilerin keyifli anlar geçirdiği yerlerden biri Zilker Park dersek yanılmış olmayız. 1930 yılında kurulmuş olan bu yemyeşil şahane park, 142 hektar bir arazi üzerinde insanların her anlarını doyasıya yaşayacağı keyifli yerler arasındadır. Dinlenmek, bir şeyler içmek, piknik yapmak, bir ağacın gölgesinde uyumak size için huzur dolu anlar yaşatacaktır. Austin'e geldiğinizde burayı mutlaka görmelisiniz.
Blanton Sanat Müzesi
Ortalama olarak her yıl ziyaretçi sayısını artıran bir müze olmakla dikkatleri üzerine çeken Blanton Sanat Müzesi, 190 metrekare olan bir alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Her alandan çalışmaların yer aldığı müzede 18 bin kadar çalışmayı bulabilirsiniz.
Aziz Mary Katedrali
Austin'de görmeniz ve içini gezmeniz gereken önemli eserlerden biridir bu katedral. Neo-Gotik tarzında inşa edilmiş özel yapılardan olan katedral, 1872 ile 1884 dönemleri arasında tamamlanmıştır. Ortalama olarak 2,428 metrekarelik bir alanı kapsayan Aziz Mary Katedrali, görenleri kendisine hayran bıraktıran bir Roma Katolik kilisesidir. Şehrin aynı zamanda başpiskoposluk merkezi olan kutsal yapı, şehirde görülmesi gereken yerlerin arasında bulunuyor.
Austin Tarih Merkezi
Kentin kültürel ve tarihsel tüm arşivlerinin yer aldığı Austin Tarih Merkezi, 1933 yılında Rönesans mimarisi ile inşa edilmiş yapılardan bir tanesidir. Önceki ismi halk kütüphanesi olsa da, birkaç yıl içinde bu isim verilmiştir kendisine. Fotoğraflar, belgeler ve haritalarında yer aldığı merkezi görmek isteyenler, 810 Guadalupe Caddesine gidebilirler.

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

 • 1 Ocak - Yeni Yıl
 • 15 Ocak - Martin Luther King Jr. Günü
 • 19 Şubat - Başkan'ın Günü
 • 2 Mart - Teksas Bağımsızlık Günü
 • 28 Mayıs - Anma Günü
 • 19 Haziran - Kurtuluş Günü
 • 4 Temmuz - Bağımsızlık Günü
 • 27 Ağustos - Lyndon Baines Johnson Günü
 • 3 Eylül - İşçi Günü
 • 12 Ekim - Kristof Kolomb Günü
 • 12 Kasım - Gaziler Günü
 • 22 Kasım - Şükran Günü
 • 25 Aralık - Noel
 • 4 Kasım - Halkların Birliği Bayramı
   

Austin'de Şehir İçi Ulaşım

Austin'de ulaşım oldukça rahat ve konforludur. Birçok otobüs, tramvay, taksi ve bisiklet ağı vardır. Tramvay hatlarının ücreti 1,25 dolar olmakla birlikte oldukça geniş bir ağa sahiptir. Binin üzerinde bulunan otobüs sayıları ile de size konforlu ve uygun bir yolculuk sunmaktadırlar.

Austin'de Alışveriş

Austin alışveriş açısından oldukça renkli ve bolca alternatif sunan yerlerden bir tanesidir. Lüks ve gezmesi keyifli caddelerinde hoş zaman geçireceksinizdir. Birbirinden farklı kıyafetlerin yer aldığı, çeşitli butikler bakıyorsanız SoCo bölgesi tam size göredir. Outlet ürünlerin çokça yer aldığı Tanger Outlet Center ise bol ürünü inanılmaz uygun fiyatlarla satmaktadır.
 

Austin’de Gece Hayatı

Bir öğrenci şehri olmasından kaynaklı müziğin ve eğlencenin her yerde olduğunu söyleyebiliriz Austin'de. Barları, kulüpleri, sokak performansları ve konserleriyle capcanlı bir şehir. Caz barlarıyla ünlü olan kentte her caz barın içinde canlı müzik yapılmaktadır. Siz bu keyifli şarkıları bir yandan dinlerken, diğer yandan şehrin harika margaritalarının tadına bakmalısınız. Özellikle Warehouse semtindeki mekânlar size oldukça lezzetli kokteyler sunacaktır.Roosevelt Room ve Blood&Sand, El Cedro, Jester King, Revolution Spirits mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Herkese harika zamanlar dileriz.
 

Harita

Austin Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
24°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR