Adana - İstanbul - uçak bileti - www.biletsepeti.com

Adana - İstanbul Uçak Bileti Ara

Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

İstanbul Hakkında:

Kıtalararası bir konumda olan İstanbul, tarih, ekonomi ve sosyo-kültürel olarak Türkiye’nin şüphesiz en önemli ve en kalabalık şehri. Asya ve Avrupa olmak üzere iki kıtası bulunan şehirde toplamda 39 ilçe var. Yapılacak aktiviteler olarak sınırsız seçeneği önünüze seren İstanbul, her kesime ve her yaştan insana hitap eder nitelikte.

Türkiye’nin her yerinden hem Atatürk Havaalanına, hem de Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşmak oldukça kolay. Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Atlasglobal Havayolları ve Anadolu Jet Havayolları’nın Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a direkt uçuşları mevcut. Siz de en uygun uçuşları arayabilir, en ucuz uçak biletlerini biletsepeti.com’dan alabilirsiniz!

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havaalanına Ulaşım

Seyhan’da bulunan Adana Şakirpaşa Havaalanı, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta olduğundan, ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda. Hem şehir merkezinden havaalanına, hem de havaalanından şehir merkezine gitmek oldukça kolay ve kısa sürüyor.

Otobüs

Havaalanına gitmek için en kolay yöntemlerden bir tanesi otobüs kullanmak. Binmeniz gereken otobüs ise 135 numaralı otobüs. Bu otobüsler, sabah 06.00’dan itibaren 19.00’a kadar her saat başı olmak üzere Çukurova Üniversitesi noktasından kalkıyor.

Minibüs-Dolmuş

Hem Girne, hem de Turhan Cemil Berike Bulvarı’ndan geçen minibüs hatlarını, merkezden havaalanına gitmek için kullanabilirsiniz.

Özel Araç 

Şakirpaşa Havaalanı, şehir merkezinden araçla gittiğinizde 10 dakika sürüyor. Turhan Cemil Berike Bulvarı’nı geçtikten sonra Barış Bulvarı’na varacaksanız. Barış Bulvarı da sizi doğruca havaalanına götürecek.

Taksi

Şehir merkezinden havaalanına gitmek için kullanabileceğiniz en ekonomik ve en hızlı yol tabii ki taksi.  Seyhan’ın her semtinden havaalanına taksi ile kolayca ulaşmak mümkün.

Atatürk Havaalanından şehir merkezine ulaşım

Taksi

Atatürk Havalimanından şehir merkezlerine gitmek için en rahat ve en hızlı seçenek hiç şüphesiz ki taksidir. Yalnız, yola çıkmadan önce trafiğin ne durumda olduğunu kontrol etmenizi öneriyoruz. Özellikle acelesi olan kişiler, havaalanından taksiye binerek; metrobüs metro gibi diğer toplu taşımalara giderek aktarma yapabilir. Bu sayede, trafiğin en yoğun olduğu saatte bile şehir merkezine hızlıca gidebilirsiniz.

Havabüs

Atatürk Havalimanından şehrin neredeyse tüm merkezi noktalarına  Havataş otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Havabüs, günün her saatinde Taksim’e ve Yenikapı İDO İskelesi’ne karşılıklı sefer düzenliyor.

Otobüs

Ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif  ise belediye otobüsleri. Üstelik İstanbulkart, ya da bir diğer ismi Akbil, kullanarak yapacağınız bu yolculuk, en ekonomik ulaşım alternatifi. Havalimanından Taksim’e TH-1 numaralı, Yenikapı’ya ise YH-1 numaralı otobüs hattı ile gidebilirsiniz. Yenikapı veya Taksim’e gittikten sonra, diğer merkezi yerlere de kolayca aktarma yaparak gidebilirsiniz.

Metro

Şehir merkezine gitmek için  en hızlı ulaşım araçlarından biri de metro. Metro istasyonu, havaalanının içinde olduğundan uzun bir yürüme mesafesi gerektirmiyor. Bu istasyondan kalkan  metro ile şehir merkezlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanının içinde olan birçok araç kiralama firmasından tercihinize göre araç kiralayarak da şehir merkezine gidebilirsiniz. Buradaki çoğu araç kiralama firmasının, şehir merkezlerinde de ofisleri olduğundan, aracınızı süreniz bittiğinde bu ofislere de teslim edebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanından şehir merkezine ulaşım

Taksi

Havaalanından şehir merkezlerine gitmek için tercih edilebilecek en hızlı ulaşım alternatifi taksilerdir. Ama, bu yakada da yol durumları ve trafik yoğunluğu çok önemli unsurlar. İniş saatiniz gün içindeyse, metro gibi hızlı ve trafik sorunu olmayan ulaşım araçlarına aktarma yaparak, şehir merkezlerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Havabüs

Havalimanından şehir merkezine gitmek için Taksim, ise Kadıköy ve Yenisahra gibi merkezi yerlere giden Havabüs otobüslerini tercih edebilirsiniz. Hızlı ve rahat bir yolculuk sunan Havabüs otobüslerinin seferleri de oldukça sıktır.

Marmaray

Avrupa Yakası’na geçecek kişiler için Marmaray oldukça iyi bir seçenektir.  Havaalanından çok kısa bir yolculuk yaparak Tavşantepe istasyonuna gittikten sonra, Kadıköy yönüne giden metroya binerek, Ayrılık Çeşmesi durağında inebilirsiniz. Buradan da Marmaray’a binerek, Avrupa Yakası’na geçebilirsiniz. Yalnız bu alternatifi fazla valizi olan kişilere önermeyiz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hem Anadolu, hem de Avrupa Yakası’ndaki birçok yere ulaşabilirsiniz. 4. Levent için E3 ve 122H numaralı, Bostancı için E9 numaralı, Kadıköy için E10 ve E11 numaralı, Altunizade ve Ümraniye için E18 numaralı, Uzunçayır Metrobüs için 16S numaralı, Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüs hatları ile şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz.

Metro

Havalimanı önünden taksiye binip, Tavşantepe’ye giderek metroya binebilirsiniz. Metro hattı Tavşantepe’den Kadıköy'e kadar gider. Ünalan istasyonunda inerseniz, metrobüs hattına aktarma yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Sabiha Gökçen Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama firması vardır. Bu firmalardan hangisi sizin için uygunsa, o firmayı tercih edebilirsiniz. Yalnız, internet üzerinden rezervasyon yapmak, hem araç kiralama fiyatını biraz daha uygun hale getirir, hem de istediğiniz aracı tercih edebilme şansınız artar.

Şu anda Istanbul Yerel Saati
Yarınki Hava Durumu
4°C -5°
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2852 km
GÖRÜŞ BİLDİR