Bilgi - Biletsepeti.com
Kalkış Tarihi
Bugün
Yarın
{{ind+1}}
Kalkış Tarihi
Dönüş Tarihi

Uçağa Binmeden Önce Son Kontroller

Bazen işleri son dakikaya bırakmak eğlenceli ve rahatlatıcı olabilir; ancak seyahatinizden önceki son kontroller bunlardan biri değil. O yüzden hiçbir şeyi atlamamanız için gelin uçağınızdan önce yapılması gereken son kontrolleri beraber yapalım.

  • Öncelikle uçağınız sabah erken ya da gece geç saatteyse mutlaka alarm kurmanızda fayda var. Aynı şekilde biletinizi önceden aldıysanız da uçuş gününüzü ve saatini unutmamak için telefonunuza veya bilgisayarınıza bir hatırlatıcı kurmanızı tavsiye ederiz.

  • Yanınızda bulunması gereken evrak ya da diğer önemli eşyalarınız için bavulunuzu mutlaka önceden hazırlamalısınız. Eğer son dakikaya bırakırsanız, sizin için önemli olan bir şeyi unutabilirsiniz.

  • Uçuşunuzdan önce, uçuşunuzun olduğu havalimanına nasıl ve ne kadar sürede gidebileceğinizi öğrenin ve ona göre gidin.

  • Uçuş kartınızın bir fotokopisini yanınızda taşıyın. Uçuşunuzdan önce telefonunuzun şarjını tamamen doldurursanız bir sorunla karşılaşmazsınız ama siz yine de ne olur ne olmaz diye düşünün ve bir fotokopiyi yanınıza alın.

  • Eğer internet üzerinden Check-In yapmadıysanız, havaalanına erkenden giderek bavulunuzu ya da bavullarınızı rahatça teslim etmenizi öneriyoruz. Overbooking mağduru (uçak kapasitesinden fazla satılan bilet) olmadan, anons yapıldıktan sonra Check-In sırasına girebilirsiniz.

  • Check-In’den sonra yapmanız gereken ilk iş güvenlik kontrolünden geçip, tercih ettiğiniz havayolu firmasının bankosunu bulmak. Bu esnada bavulunuzu/bavullarınızı önceden tartmış olmak çok işinize yarayacak.

  • Son kontrol olarak da biletinizin üzerinde yazan kapı numarasını bulun ve uçağınıza binmek için sıranızı bekleyin. Bilet Sepeti olarak iyi uçuşlar diliyoruz!

GÖRÜŞ BİLDİR